Reklama

Niedziela Małopolska

Ojcowie Cystersi zapraszają do Mogiły

Opactwo Cystersów w Mogile

Janusz Pasik

Opactwo Cystersów w Mogile

Ojcowie Cystersi z Krakowa – Mogiły zapraszają na Odpust mogilski, który rozpocznie się uroczystymi Nieszporami i Mszą św. w dniu 13 września, a zakończy 21 września procesją z relikwiami Krzyża Świętego. Tegoroczne uroczystości doskonale wpisują się w trwający Święty Jubileusz Miłosierdzia. To Krzyż jest najdoskonalszym obrazem Miłości miłosiernej Boga do człowieka.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sanktuarium w Mogile jest najstarszym i najsłynniejszym w Polsce ośrodkiem kultu Pana Jezusa Ukrzyżowanego. W Kaplicy Krzyża, która zapewnia kontemplacyjną ciszę i spokój pątnicy mogą w osobistej refleksji i modlitwie powierzyć najskrytsze tajemnice swojego życia. Przed Krzyżem, który jest symbolem „miłości bez miary” (łaciński napis nad mogilskim krzyżem brzmi „Charitas sine modo”) wierni mogą zostawić swoje cierpienia i troski oraz mają możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Mury świątyni są świadkami cudów fizycznych i nawróceń duchowych. Liczne wota, wpisy do księgi cudów, świadectwa uzdrowionych są żywym dowodem działania Boga w życiu człowieka.

Każdy dzień odpustu rozpoczynał się będzie uroczystym odsłonięciem wizerunku Chrystusa Ukrzyżowanego oraz Godzinkami o Męce Pańskiej. W ciągu dnia odbywać się będą nabożeństwa pokutne, spowiedź, odmawiany będzie Różaniec, odprawiana Droga Krzyżowa oraz uroczyste Msze św. Pontyfikalne, czyli z udziałem biskupa lub infułata. Przed południem odprawią swoje Msze św. koncelebrowane pielgrzymujące wspólnoty zakonne: Dominikanie, Franciszkanie Konwentualni, Franciszkanie Reformaci, Ks. Misjonarze św. Wincentego a Paulo, Cystersi oraz Paulini. W wieczornych Eucharystiach uczestniczyć będą pielgrzymi, którzy przybędą w ramach parafialnych pielgrzymek z Krakowa, Nowej Huty i okolicznych dekanatów. Będzie ich kilkadziesiąt. Szczegółowy program uroczystości dostępny jest na stronie internetowej sanktuarium pod adresem http://www.mogila.cystersi.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zakonnicy szczególnie zapraszają na główny dzień odpustu, tj. w niedzielę 18 września o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Ważnym wydarzeniem będzie również Diecezjalna pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych CARITAS w dniu 16 września. Na jej czele przybędzie i uroczystą Mszę św. odprawi ks. bp Jan Zając. Natomiast 14 września wieczornej Eucharystii i procesji przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Pieronek. Na zakończenie odpustu Mszę św. odprawi i wygłosi homilię ks. Bp Damian Muskus OFM.

Do Ukrzyżowanego Chrystusa z Mogiły pielgrzymował św. Jan Paweł II. Przed mogilskim Krzyżem modlili się polscy królowie, królowe oraz wielcy ludzie Kościoła, czcili go przyszli święci. Również i my wpiszmy się w to dziejowe uwielbienie. Niech nie zabraknie również naszego pokolenia. Bądźmy obecni ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi, sąsiadami i parafianami. Pan czeka na każdego z nas, by działać cuda w naszym życiu i sercach.

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2016-09-02 19:22

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Obchody Światowego Dnia Chorego w diecezji

Archidiecezja Krakowska

W niedzielę 11 lutego 2018 r. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach odbędą się diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Uroczystość rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Mszy św. dla chorych przewodniczyć będzie metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Więcej ...

Abp Jędraszewski: tylko budowanie na Chrystusie pozwoli ocalić siebie i swoją tożsamość

2024-05-05 18:59
Abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Abp Marek Jędraszewski

I dawne, i niezbyt odległe, i współczesne pokolenia, jeśli chcą ocalić siebie i swoją tożsamość, muszą nieustannie zwracać się do Chrystusa, który jest naszą skałą, kamieniem węgielnym, na którym budujemy wszystko - mówił abp Marek Jędraszewski w czasie wizytacji kanonicznej w parafii św. Sebastiana w Skomielnej Białej.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 7.): Jednostka GROM

2024-05-06 20:55

Materiał prasowy

Co zrobić z trudnymi emocjami? Czy Apostołowie byli wolni od agresji? I co właściwie ma do tego Maryja? Zapraszamy na siódmy odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o roli Matki Bożej w stawaniu się opanowanym człowiekiem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Wiara

Czy zauważam Boga wokół siebie?

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Wiara

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?