Reklama

„Ośmiu wspaniałych”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rozpoczyna się X Jubileuszowa Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Patronem konkursu jest Prymas Polski kard. Józef Glemp. Honorowy patronat nad częstochowską edycją konkursu sprawują bp Antoni Długosz i prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona.
Ośmiu Wspaniałych to szczególny konkurs, promujący pozytywne postawy i działania młodzieży na rzecz rodziny, sąsiadów, szkoły, grupy rówieśniczej, a także w zakresie szeroko rozumianego wolontariatu. Kapituła Jury zwraca szczególną uwagę na rekomendację osób, instytucji oraz na wszelkiego rodzaju listy czy świadectwa, potwierdzające osiągnięcia zgłoszonych kandydatów.
Wnioski wraz z uzasadnieniem należy składać do Sekretariatu Wydziału Edukacji i Sportu UM (pok. 401), ul. Śląska 11/13 - do 20 lutego 2004 r. Rozmowy Jury z wytypowanymi osobami odbędą się 17 marca w godz. 15.30-20.00 w Urzędzie Miasta.
Eliminacje finałowe będą miały miejsce w Warszawie 16-17 kwietnia br. Uroczyste zakończenie konkursu, tzw. Wielka Gala z udziałem finalistów z miast biorących udział w konkursie odbędzie się w Przemyślu w dniach 4-6 czerwca 2004 r.
Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu można znaleźć na stronach internetowych Fundacji „Świat na Tak”, która zajmuje się ogólnopolską edycją konkursu: www.swiatnatak.pl. Pytania można kierować do Piotra Bilnika, UM (pok. 2460; tel. 365-60-31 wew. 450, e-mail: pbilnik@czestochowa.um.gov.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

USA: katolickie parafie na Południu pękają w szwach

2026-07-10 13:04

Karol Porwich/Niedziela

Przepełnione świątynie, dodatkowe Msze, transmisje dla wiernych, którzy nie mieszczą się w środku, i nowe działki pod przyszłe parafie – tak wygląda dziś rozwój Kościoła na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Liczba katolików szybko rośnie, ale biskupi ostrzegają: bez formacji, powołań i włączenia nowych wiernych we wspólnotę wzrost nie stanie się trwałą odnową – donosi National Catholic Register.

Więcej ...

Niemcy: był muzułmaninem, został katolickim księdzem

2026-07-10 18:54

Karol Porwich/Niedziela

W Niemczech mieszka około siedmiu milionów muzułmanów. Jednym z nich był Senad Mrkaljevic, który kilka lat temu przeszedł na katolicyzm. Obecnie jest księdzem w Berlinie.

Więcej ...

Dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Mija 83 lata od Zbrodni Wołyńskiej

2026-07-11 06:35
Zamordowani mieszkańcy
wsi Chołopecze, powiat
Horochów, Wołyń

IPN

Zamordowani mieszkańcy wsi Chołopecze, powiat Horochów, Wołyń

11 lipca 1943 oddziały partyzanckie ukraińskich nacjonalistów wspierane przez część ludności cywilnej zaatakowały miejscowości na Wołyniu i zamordowały mieszkających tam Polaków. Ta tzw. krwawa niedziela była punktem kulminacyjnym zbrodni wołyńskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Marta Nawrocka: jesienią w Warszawie zorganizuję...

Wiadomości

Marta Nawrocka: jesienią w Warszawie zorganizuję...

Redemptoryści odcinają się od wspólnoty, która planuje...

Kościół

Redemptoryści odcinają się od wspólnoty, która planuje...

Proces beatyfikacyjny amerykańskiej mistyczki Rhody Wise...

Kościół

Proces beatyfikacyjny amerykańskiej mistyczki Rhody Wise...

Ann Widdecombe została zamordowana

Wielka Brytania

Ann Widdecombe została zamordowana

PZN: zmarł były skoczek narciarski Grzegorz Miętus

Wiadomości

PZN: zmarł były skoczek narciarski Grzegorz Miętus

Informacje dla wiernych archidiecezji krakowskiej dot....

Kościół

Informacje dla wiernych archidiecezji krakowskiej dot....

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Dominikanie przestrzegają przed...

Polska

Dominikanie przestrzegają przed...

Św. siostra Faustyna zostanie ogłoszona doktorem...

Kościół

Św. siostra Faustyna zostanie ogłoszona doktorem...