Reklama

Wyścigi kolarskie

Puchar KSM w Kurowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od czterech lat Kurów wiosną kojarzy się z wyścigiem kolarskim. Tegoroczne spotkanie zwolenników dwóch kółek miało wymiar ogólnopolski. Przybyło 120 zawodników z najodleglejszych miejsc kraju. 2 maja dla organizatorów IV Wyścigu Kolarskiego o Puchar KSM był prawdziwie uwieńczeniem wcześniej czynionych przygotowań, bowiem postawiony cel zorganizowania wyścigu o charakterze ogólnopolskim wymagał spełnienia wielu wymogów.

Na początku sezonu planowany jest kalendarz startów, w związku z tym zgłoszono propozycję zorganizowania wyścigu do Okręgowego Związku Kolarskiego oraz do sejmiku kategorii masters. Gdy Kurów został uwzględniony w terminarzu, pozostały inne zadania organizacyjne: uzyskanie pozwolenia od władz powiatowych na organizację imprezy, zabezpieczenie trasy przez policję, służbę medyczną, znalezienie sponsorów, a także profesjonalnych sędziów. Sam wyścig rozegrany został w kategoriach żaków, młodzików oraz czterech kategoriach masters. Każdy oceniany był przez komisję sędziowską. Wśród uczestników kategorii masters niewątpliwie honorowymi gośćmi byli J. Linde - były mistrz świata, olimpijczyk w kolarstwie torowym i R. Wrona - uczestnik wyścigu pokoju. Ostatecznie pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: żacy - P. Sztabryn, młodzicy - P. Chudzyński (Start Lublin), masters kat. I M. Pawęzka ( Biłgoraj), kat. II W. Delżyński (Żyrardów), kat. III Z. Szczęsny ( Wrocław), kat. IV J. Linde (Łódź).

Ks. Andrzej Jachimek, asystent KSM, porównując tegoroczną imprezę z poprzednimi wskazuje na najmocniejszą stronę wyścigu - liczbę uczestników: "Przez trzy ostatnie lata organizowaliśmy wyścig w zakresie regionalnym głównie dla miejscowej młodzieży i ościennych gmin, w tym roku w kategorii młodzicy byli przedstawiciele Leżajska, Rzeszowa, Lubartowa, Lublina, w kategorii masters Wrocławia, Szczecina, Kołobrzegu. Wpisanie Kurowa do imprez ogólnopolskich udostępniło informację o wyścigu szerszemu gronu zainteresowanych. Atmosfera w czasie wyścigu sprzyjała zdrowej rywalizacji. Uczestnikom podobała się trasa - pętla 14 km o dosyć dobrej nawierzchni w zielonym terenie o malowniczym położeniu. Promowanie tej dyscypliny sportu poprzez organizowanie tego typu imprez przynosi efekty". Impreza na tak wysokim poziomie na pewno sprzyja realizacji głównego celu organizatorów, jakim jest zachęcenie młodzieży do uprawiania tego sportu - mówi S. Nieleszczuk, opiekun miejscowego SKS, współorganizator - zwłaszcza, że istnieją ku temu warunki. Mamy niedaleko w Puławach dobrze prosperujący Klub Kolarski Mostostal, współpracujemy z nim, z powodzeniem od dwóch lat startuje M. Wręga w kategorii młodzików, poza tym jest 5 żaków ( adeptów), którzy otrzymali rowery wyczynowe i przygotowują się do różnych imprez.

Organizatorami wyścigu byli nie tylko dorośli, szereg przygotowań należało do zadań młodzieży zrzeszonej w miejscowym Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2001-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Foto: Monika Książek

Chyba każdy z katolików słyszał kiedyś o szczególnym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jej obraz kojarzy większość z nas. Cały świat w środę ucieka się pod Jej obronę. Skąd tak właściwie wziął się ten wielki kult?

Więcej ...

LN siatkarzy - Polacy w półfinale po zwycięstwie nad Brazylią

2024-06-27 22:30

PAP/Marian Zubrzycki

Polscy siatkarze, obrońcy tytułu, wygrali z Brazylią 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:16) w ćwierćfinale Ligi Narodów w Łodzi i piąty raz z rzędu awansowali do strefy medalowej rozgrywek. Rywala biało-czerwonych w półfinale wyłoni piątkowe starcie Włoch z Francją.

Więcej ...

Mazańcowice: zabytkowa polichromia zajaśniała oryginalnym blaskiem

2024-06-28 18:20
Kościół św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

wikipedia/D T G na licencji Creative Commons

Kościół św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Zakończyły się prace przy konserwacji późnomłodopolskiej polichromii we wnętrzu świątyni trwają w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach koło Bielska-Białej. Dekorację malarską w latach 1929-1934 stworzył zespół krakowskiego profesora Adama Giebułtowskiego - ucznia Jana Matejki. Ten sam warsztat pracował przy innych polichromiach zachowanych w kościołach diecezji bielsko-żywieckiej, m.in. w Głębowicach, Porębie Wielkiej, Czańcu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Wiara

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Czy ks. Michał Olszewski wyjdzie z aresztu?

Kościół

Czy ks. Michał Olszewski wyjdzie z aresztu?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024