Australian Open: Andy Murray odpada!

Grzegorz Sowa

Po Novaku Djokoviciu z Australian Open 2017 pożegnał się następny tenisista ze światowej czołówki, Andy Murray. Lider rankingu ATP w IV rundzie uległ w czterech setach notowanemu na 50tym miejscu Mischy Zverevovi.

W Australian Open 2017 faworyci mają ciężko. Już w II rundzie odpadł Novak Djoković. Duże problemy w początkowych rundach mieli także Stan Wawrinka czy Kei Nishikori. W niedzielę padło na Murraya. W spotkaniu 1/8 finału Szkot, lider rankingu ATP, sensacyjnie przegrał po czterech setach.

To była rywalizacja dwóch różnych stylów gry. Z jednej strony Murray - mistrz obrony. Z drugiej - ofensywnie grający Zverev.

Po dwóch setach zakończonych wynikiem 7:5- pierwszy dla Zvereva, drugi dla Murraya, trzeci zaskakująco łatwo, 6:2, wygrał Niemiec.

Zatem Zverev prowadził, mając w dorobku dwa sety i ostatecznie nie dał rywalowi szans na powrót do spotkania odnosząc największy sukces w karierze. Murray, który rozgrywał pierwszy turniej wielkoszlemowy jako lider rankingu ATP, po raz ostatni w tak wczesnej fazie imprezy Wielkiego Szlema został wyeliminowany w Australian Open 2009, gdy przegrał w IV rundzie z także leworęcznym Fernando Verdasco.

Porażki Murraya i Djokovicia oznaczają, że po raz pierwszy od Roland Garros 2004 dwaj najwyżej notowani tenisiści rankingu odpadli przed ćwierćfinałem turnieju wielkoszlemowego. Wówczas "jedynka" Roger Federer przegrał w III rundzie, a "dwójka" Andy Roddick w 1/32 finału. W Australian Open taka sytuacja poprzednio zdarzyła się w 2002 roku

- Nie wiem, jak to się stało. To jest jak sen. Miałem plan i udało mi się go zrealizować. Chciałem być agresywny i często biegać do siatki - mówił Zverev, który w pierwszym w karierze wielkoszlemowym ćwierćfinale zagra z Rogerem Federerem .

0 0
2017-01-22 20:28

French Open - McEnroe: Świątek jest w stanie wygrać pół tuzina Wielkich Szlemów

Iga Świątek

PAP/EPA/IAN LANGSDON

Iga Świątek

"Gdzie ona była w ubiegłym roku? Jeśli będzie tak grać, to wygra pewnie z sześć Wielkich Szlemów" - rozpływał się w komplementach wobec Igi Świątek slynny tenisista John McEnroe, który komentował finał French Open w telewizji NBC Sports.