Reklama

Niezwykły prezent otrzymała parafia pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim

Karmelitańskie „Jezu, ufam Tobie!”

Niedziela podlaska 16/2004

Mieszkaniec Bielska Podlaskiego (prosił o dyskrecję) - w dowód wdzięczności Bogu za cudowne ocalenie z groźnego wypadku - ufundował kościołowi pokarmelickiemu przepiękny obraz Jezusa Miłosiernego. Jest to dzieło pędzla wrocławskiego artysty - malarza Leszka Ojaka - który namalował Zbawiciela na wzór Jego wizerunku znajdującego się w kaplicy Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„To podwójna radość dla naszej parafii i chyba także dla całego miasta - powiedział proboszcz Karmelu, ks. prał. Wojciech Wasak. „Opatrzność Boża sprawiła, że ofiarowanie tak cennego daru naszej świątyni, nastąpiło zaraz po nawiedzeniu Bielska Podlaskiego przez obraz Jezusa Miłosiernego w ramach diecezjalnej peregrynacji oraz zbiegło się ze świętami Narodzenia Pańskiego. I jest w tym coś szczególnego - oto Jezus Miłosierny będzie nam stale przypominał, czy jesteśmy ludźmi Bożego Narodzenia? Czy Chrystus narodził się również w naszych sercach? Bo przecież zawsze, ilekroć się uśmiechamy do drugiej osoby i wyciągamy do niej rękę, jest Boże Narodzenie. Tak napisała Matka Teresa z Kalkuty, Misjonarka Miłości. A któż bardziej niż ona może świadczyć o Bożym Miłosierdziu? Poszła za głosem Ewangelii i stała się «dobrym samarytaninem» dla każdego napotkanego człowieka - załamanego, cierpiącego, znieważonego”.
Ksiądz Proboszcz wyraził nadzieję, że każdy - wychodząc teraz z bielskiego Karmelu - wyniesie coś z postawy Matki Teresy, a także z postawy drugiej wielkiej świętej, naszej rodaczki św. Faustyny Kowalskiej, znanej jako Apostołka Bożego Miłosierdzia. Całe jej skromne życie zamknęło się w jednym pragnieniu, by zrealizować polecenie Pana Jezusa, dotarcia do całego świata z orędziem miłosierdzia i przypomnieniem, że Bóg nigdy nie przestał kochać człowieka i zawsze jest miłosierny.
We wszystkich wydarzeniach swojego życia św. Faustyna widziała Jezusa. Doświadczała Jego miłości nawet wtedy, gdy była bardzo chora. Świadkiem wielkiego wysiłku, podjętego przez Mistyczkę, zmierzającą do przekazania orędzia Jezusa Miłosiernego, jest jej Dzienniczek. W nim m.in. zawarte są trzy sposoby pełnienia miłosierdzia wobec bliźnich: czyn, słowo, modlitwa. „Bez uczynków miłosierdzia - próżna będzie cześć oddawana obrazowi” - pisze św. Faustyna.
Obraz Jezusa Miłosiernego w Karmelu przyciąga coraz więcej wiernych, w tym również wyznawców prawosławia. Świątynia otwarta jest cały dzień, więc ludzie przychodzą, klęczą - niektórzy z różańcem w ręku, wpatrują się w zamyśleniu w oblicze Zbawiciela, przekazując Mu cały ciężar spraw i trosk, które noszą ze sobą. Spojrzeniem ogarniają także Figurę Matki Bożej Fatimskiej, której wierna kopia - sprowadzona z Portugalii, już od siedmiu lat znajduje się w Karmelu. Maryja odgrywa wyjątkową rolę w przybliżaniu światu tajemnicy miłosierdzia. Uczy, jak odpowiedzieć na głos Boga, przyjmując Jego wolę.
„Chrystus Miłosierny i Jego Matka jawią nam się jako najlepsi Przyjaciele, a na Ich miłosierdzie trzeba odpowiedzieć bezgraniczną ufnością” - powiedziała Stefania Pugacewicz, matka czworga dzieci.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Jezus mnie nie potępia, ale bardzo pragnie, abym się zmienił na lepsze

2025-04-02 14:38

źródło: wikipedia.org

"Chrystus i jawnogrzesznica", Nicolas Poussin (1653 r.)

Ważne jest, aby w każdej sytuacji kryzysowej, którą przeżywam, zaprosić Jezusa. On jest pomocą, światłem i On udziela łaski, aby z trudności wyjść i stać się lepszym czy mądrzejszym.

Więcej ...

Czy ufam Bożemu miłosierdziu?

2025-03-10 11:27
Eugeniusz Kazimirowski, obraz Jezusa Miłosiernego (1934 r.).
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie

Grażyna Kołek

Eugeniusz Kazimirowski, obraz Jezusa Miłosiernego (1934 r.). Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie

Rozważania do Ewangelii J 5, 17-30.

Więcej ...

Japonia: po 102 latach przestała się ukazywać jedyna gazeta katolicka w tym kraju

2025-04-02 14:25

Adobe Stock

Malejąca liczba czytelników oraz rosnące koszty drukarskie i wydawnicze sprawiły, iż po 102 latach przestał wychodzić "Katorikku shimbun" - jedyne pismo katolickie w Japonii. Ostatni jego numer ukazał się z datą 30 marca. Redakcja gazety, żegnając się ze swymi dotychczasowymi odbiorcami, zapowiedziała, że ruszy strona internetowa, która będzie zamieszczać bieżące wiadomości z życia Kościoła w kraju i na świecie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Kościół

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Czy papież rzeczywiście jest nieomylny?

Wiara

Czy papież rzeczywiście jest nieomylny?

Czy ufam Bożemu miłosierdziu?

Wiara

Czy ufam Bożemu miłosierdziu?

O. Marcin Ciechanowski: Depresja. Czy potrzebujesz pomocy?

Wiara

O. Marcin Ciechanowski: Depresja. Czy potrzebujesz pomocy?

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi:

Wiara

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi: "Niech wszyscy...

Bp Ważny: Powszechne katechezy w parafiach ruszą od...

Kościół

Bp Ważny: Powszechne katechezy w parafiach ruszą od...

Panie! Ucz mnie wychodzić naprzeciw potrzebom bliźnich!

Wiara

Panie! Ucz mnie wychodzić naprzeciw potrzebom bliźnich!

Co to będzie, kiedy nastąpi koniec świata?

Wiara

Co to będzie, kiedy nastąpi koniec świata?

Satanistyczne wydarzenie w Kansas: Katolik powstrzymuje...

Kościół

Satanistyczne wydarzenie w Kansas: Katolik powstrzymuje...