Reklama

Niedziela Łódzka

Myśl na tydzień - bp Marek Marczak

2017-03-06 14:46

Piotr Drzewiecki

16.10.2017 - 23.10.2017
Orędzie fatimskie jest ciągle aktualne, ponieważ wyrasta z Ewangelii. Maryja prosi o modlitwę różańcową, która może nam pomóc w realizacji wołania Chrystusa: nawracajcie się i wierzcie w Ewangelie!

09.10.2017 - 16.10.2017
Nasza obecność na niedzielnej czy świątecznej Mszy św. jest odpowiedzią na zaproszenie od samego Boga. Nie powinniśmy traktować tego w kategoriach jedynie obowiązku.

02.10.2017 - 09.10.2017
Odnaleźć swoje miejsce w Kościele Oznacza zrozumieć, jakimi darami obdarzył Nas Pan Bóg. Talenty, które nam dał, są potrzebne także innym ludziom; są potrzebne całemu Kościołowi.

25.09.2017 - 02.10.2017
Kiedy odmawiamy Różaniec, to rozważamy tajemnice narodzin, życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tak naprawdę przez tę modlitwę to Pan Bóg mówi do nas, a my pozwalamy Mu przemieniać nasze życie.

18.09.2017 - 25.09.2017
Bez względu na to, ile mamy lat i co robimy w życiu, Pan Jezus szuka nas i powołuje. Dla każdego ma też nagrodę za pozytywną odpowiedź. Warto Go posłuchać.

11.09.2017 - 18.09.2017
Chrześcijanin wezwany jest do dążenia do pojednania nawet wtedy, gdy czuje się ofiarą tego, kto go niesprawiedliwie obraził czy znieważył.

04.09.2017 - 11.09.2017
Na początku nowego roku szkolnego życzę wszystkim katechetom głębokiej świadomości, że jesteście potrzebni, że jesteście wybrani do tego, by dzielić się z innymi swoją wiarą.

21.08.2017 - 28.08.2017
Pielgrzymka na Jasną Górę może niekiedy wydawać się jedynie ludową tradycją. Trud pieszego pielgrzymowania jest jednak bardzo dobrym sposobem, aby odkryć, czym jest Kościół i kim jest w Nim Matka Boża.

14.08.2017 - 21.08.2017
Wniebowzięcie Maryi, zwycięstwo miłości nad nienawiścią w życiu św. Maksymiliana Kolbego czy bohaterska obrona Warszawy to cuda, które dobry Bóg czyni w życiu ludzi Mu oddanych.

07.08.2017 - 14.08.2017
„Panie, ratuj mnie!” – wołamy za tonącym Piotrem, któremu podczas burzy na jeziorze podał rękę Jezus. On zawsze gotów jest nam pomóc, choć jako ludzie małej wiary czasami poddajemy się lękowi i ogarniają nas wątpliwości.

31.07.2017 - 07.08.2017
Każdy z nas – podobnie jak Apostołowie – potrzebuje Przemienienia Pańskiego, to znaczy oczyszczenia i umocnienia swojej wiary w Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela.

26.06.2017 - 03.07.2017
Ewangeliczny kubek świeżej wody podany spragnionemu może wydawać się drobnostką. Wszystko jednak, co czynimy z wiarą, sprawia, że pozorna przegrana lub strata staje się dla nas ogromnym zyskiem.

19.06.2017 - 26.06.2017
Choć człowiek chciałby niekiedy zamknąć wiarę do sfery prywatności, to jednak Bóg oczekuje od nas, abyśmy przyznawali się do Niego wobec innych.

12.06.2017 - 19.06.2017
Być uczniem Pana Jezusa, czyli chrześcijaninem, nie znaczy tylko wypełniać Jego przykazania, ale tak żyć, aby inni poszli za mną do Jezusa i stali się Jego uczniami.

05.06.2017 - 12.06.2017
Św. Janie Pawle II – w 30. rocznicę Twojej wizyty w Łodzi dziękujemy, że byłeś pośród nas, że byłeś z nami, że byłeś dla nas. Dziękujemy za Twoje świadectwo życia i za przykład, jak wierzyć w Boga i jak kochać drugiego człowieka. Módl się za nami u Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

29.05.2017 - 05.06.2017
Przyjdź, Duchu Święty! Kiedy przyszedłeś do oczekujących Cię razem z Maryją Apostołów, wyzwoliłeś ich ze strachu i dałeś moc, aby głosić Jezusa zmartwychwstałego. Przyjdź do nas Pocieszycielu! Daj nam siłę do ewangelizacji współczesnego świata.

22.05.2017 - 29.05.2017
Patrząc na Jezusa wstępującego w niebo, myślimy o naszym wiecznym przeznaczeniu. Ale nie zapominajmy też o tym, skąd pochodzimy, i o tych, którzy nas zrodzili. Pamiętajmy o naszych mamach. Bez ich miłości nie potrafi libyśmy kochać – drugiego człowieka i Boga.

15.05.2017 - 22.05.2017
W moim sercu zamieszka Jezus – jeśli będę Mu posłuszny, kochając Boga i bliźniego.

08.05.2017 - 15.05.2017
Prawda jest taka, że celem życia każdego z nas jest mieszkanie... w niebie. Otrzymamy je, gdy Jezus będzie do niego drogą.

01.05.2017 - 08.05.2017
Idźmy za Jezusem Dobrym Pasterzem. On każdego z nas powołuje do określonych zadań. Czy wiesz już do czego powołał Ciebie?

24.04.2017 - 01.05.2017
Panie Jezu, otwórz nasze oczy, abyśmy rozpoznali Twoją obecność na Mszy świętej.

17.04.2017 - 24.04.2017
Pozwólmy Miłosierdziu Bożemu otworzyć nasze niedowierzające serca.

03.04.2017 - 10.04.2017
W Wielkim Tygodniu wędrujemy za Jezusem cierpiącym i umierającym, aby uznać i odrzucić nasze grzechy.

20.03.2017 - 27.03.2017
Wielki Post to czas, w którym Jezus chce uzdrowić nasz wzrok, abyśmy na naszych bliźnich patrzyli przede wszystkim sercem.

13.03.2017 - 20.03.2017
Jezusa można spotkać przy studni naszych pragnień. Tylko Jezus może je zaspokoić, choć czasami zaskoczy nas jego odpowiedź.

06.03.2017 - 13.03.2017
Pan Jezus przemienił się przed swoimi uczniami. Podejmujmy modlitwę, post i jałmużnę, abyśmy mogli doświadczyć przemienienia naszego życia.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Myśl na tydzień - bp Paweł Socha

2020-01-07 11:03

Ks. Adrian Put

Wykład w międzyrzeckim muzeum wygłosił bp Paweł Socha

Więcej ...

Polacy triumfują w Zakopanem

2020-01-26 16:30

YouTube

Pierwszy raz Kubacki wystąpił w konkursie o Puchar Świata w Zakopanem w 2009 roku.

Więcej ...

Kobe Bryant nie żyje

2020-01-26 23:27

wikipedia.org

Nie żyje legendarny koszykarz Kobe Bryant, pięciokrotny mistrz ligi NBA z Los Angeles Lakers (2000-2002, 2009-2010). Według amerykańskiego portalu TZM zginął w niedzielę w katastrofie helikoptera w Kalifornii. Miał 41 lat.

Więcej ...