Reklama

Modlitwa o pokój

Czciciele Niepokalanego Serca Maryi Królowej Pokoju, skupieni przy powstającym sanktuarium Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Kielcach (przy ul. Urzędniczej), zaprosili kielczan na uroczystą Eucharystię, sprawowaną 13 kwietnia, w intencji pokoju na świecie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Eucharystii w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przewodniczył ks. prał. Edward Skotnicki, proboszcz parafii, z udziałem ks. Mariana Juszczyka i ks. Aleksandra Chyckiego, który wygłosił homilię. Modlono się wspólnie o pokój i pojednanie w Ziemi Świętej i w Iraku; o zaniechanie przemocy we współżyciu między ludźmi, narodami i państwami; o poszanowanie osobowej godności każdego ludzkiego istnienia; o solidarne budowanie cywilizacji miłości w ludzkiej rodzinie; o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi Królowej Pokoju dla budowniczych sanktuarium. Szczególne zaproszenie organizatorzy uroczystości skierowali do dzieci, zgodnie z apelem Jana Pawła II, zawartym w Liście do Dzieci (z 13 grudnia 1994).
Po Eucharystii wierni wzięli udział w procesji różańcowej do krzyża we wznoszonym sanktuarium.
Proboszcz ks. E. Skotnicki zamierza kontynuować tę modlitewną inicjatywę w 13. dzień każdego miesiąca i już teraz zaprasza na nią wszystkich kielczan. „Obserwując to, co dzieje się na świecie, dostrzeżemy naglącą potrzebę pokoju” - mówi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Profanacja we Włoszech: konsekrowane hostie rozrzucone w trawie

2026-08-11 20:35

Adobe Stock

Do poważnego i bolesnego dla społeczności aktu doszło w kościele San Giorgio in Conca, należącym do parafii Santa Maria di Nazareth w Montalbano (Włochy) - informuje portal newsrimini.it.

Więcej ...

Francja: Zabrakło wejsciówek na czuwaniem z Papieżem Leonen XIV

2026-08-11 18:40

Vatican Media

Wszystkie wejściówki na największy francuski stadion piłkarski, Stade de France, zostały zarezerwowane w pierwszej godzinie zapisów na spotkanie z Ojcem Świętym. 25 września Leon XIV spotka się tam z młodzieżą na wieczornym czuwaniu modlitewnym

Więcej ...

35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej

2026-08-11 19:25

Julia Czernik/Niedziela

35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej już na Jasnej Górze. Do 2000. pątników dołączyła setka rowerzystów. Są też Węgrzy i Estończycy. Choć pojawiły się bariery językowe, to pielgrzymi zapewniają, że powszechnym językiem jest "język miłości", który łączy ich jako Kościół!

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Profanacja we Włoszech: konsekrowane hostie rozrzucone w...

Kościół

Profanacja we Włoszech: konsekrowane hostie rozrzucone w...

Zmarł Andrzej Beya-Zaborski, aktor znany z roli w

Wiadomości

Zmarł Andrzej Beya-Zaborski, aktor znany z roli w "U Pana...

Nowenna przed Wniebowzięciem NMP

Wiara

Nowenna przed Wniebowzięciem NMP

Gdańsk: Festiwal „Prosta Droga do Boga” -...

Kościół

Gdańsk: Festiwal „Prosta Droga do Boga” -...

Jak rozmawiać o wierze z dorosłymi dziećmi, które...

Wiara

Jak rozmawiać o wierze z dorosłymi dziećmi, które...

Nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego

Wiara

Nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego

Konar drzewa spadł na pielgrzymów podczas burzy. Dwie...

Wiadomości

Konar drzewa spadł na pielgrzymów podczas burzy. Dwie...

Litania do św. Maksymiliana Marii Kolbego

Wiara

Litania do św. Maksymiliana Marii Kolbego

Ks. kan. Krzysztof Herbut: Jaka modlitwa, takie życie

Niedziela Świdnicka

Ks. kan. Krzysztof Herbut: Jaka modlitwa, takie życie