Reklama

Chór Trzech Dni

2017-03-07 12:03

Angelika Jędrzejowska / Gospel Rain

Informujemy o powstaniu nowej formacji wokalnej – CHÓRU TRZECH DNI – która tworzy się właśnie w Lublinie z inicjatywy Grzegorza Głucha, lidera i dyrygenta Gospel Rain. Przesłuchania do chóru odbędą się już 10 marca.

Kontynuując wieloletnią tradycję przygotowania muzycznej oprawy liturgii TRZECH DNI – Triduum Paschalnego – a więc Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty, pragniemy po raz pierwszy rozszerzyć skład wokalny o specjalnie utworzony chór, który będzie się przygotowywał do tych najważniejszych w Kościele świąt upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, do oprawy Liturgii zwracającej się ku najważniejszym tajemnicom Odkupienia. Wspólnie zaśpiewamy w czasie TRIDUUM PASCHALNEGO w kościele rektoralnym pw. św. Piotra Apostoła (Kościół Pojezuicki) w Lublinie w dniach 13 – 15 kwietnia br.

Pragniemy stworzyć chór, który wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain będzie się przygotowywać do tych celebracji w czasie cotygodniowych prób, śpiewając ponad 30 utworów w wielogłosowych opracowaniach. Wśród nich znajdą się najpiękniejsze pieśni pasyjne, pieśni chwały, liturgiczne części Mszy Świętej, a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej.

Reklama

Przesłuchania odbędą się w Lublinie w sali przy kościele pw. św. Piotra Apostoła (ul. Królewska 9) w Lublinie w piątek 10 marca od godz. 18.00. Zaproszenie kierujemy do osób od 16 roku życia, kochających śpiew, zwłaszcza w grupach wokalnych, ale także i do tych nieposiadających wykształcenia czy doświadczenia muzycznego. Uczestnicy przesłuchania zobowiązani są do przygotowania dwóch dowolnych utworów muzycznych w języku polskim, bez podkładów wokalnych w postaci nagrania. Możliwe jest skorzystanie w czasie przesłuchania z pianina lub gitary (do dyspozycji na miejscu). Próby odbywać się będą w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00 w Lublinie.

Tagi:
zaproszenia

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

Myśląc z Wyszyńskim

Myśląc z Wyszyńskim

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem