Nabożeństwo zostało zorganizowane z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, przy wsparciu ks. proboszcza Czesława Barczewskiego z parafii Leszczyniec, do której należy Szarocin.
Głównym inicjatorem nabożeństwa był kleryk Łukasz Kusztra, który w parafii Matki Bożej Różańcowej odbywa roczną praktykę pastoralną oraz pani katechetka Monika Breitenfellner-Pasiut, biorąca czynny udział w rozwoju grupy KSM-u. Młodzież wraz z opiekunami zaproponowała przygotowanie Drogi Krzyżowej, w której mogliby uczestniczyć mieszkańcy Szarocina, w tym podopieczni Domu Pomocy Społecznej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Drogę Krzyżową prowadził ksiądz Czesław Barczewski, który sprawuje posługę w parafii św. Bartłomieja w Leszczyńcu, wspomagał go kleryk Łukasz. Z Domu Opieki Społecznej wyruszyło kilkadziesiąt osób: młodzież, podopieczni DPS i mieszkańcy Szarocina. Obecny był także dyrektor Domu Pomocy Społecznej pan Stanisław Dłużak oraz ksiądz Proboszcz Aleksander Siemiński z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze.
Reklama
Podczas rozważań stacji Drogi Krzyżowej została odśpiewana pieśń: „Jezu, Twe spojrzenie zawsze takie samo”. Było to odwołanie do zapisków zamieszczonych w Dzienniczku św. siostry Faustyny Kowalskiej, która wspomniała: „W pewniej chwili powiedział mi Jezus: Spojrzenie Moje z tego obrazu jest takie, jako spojrzenie z krzyża”.
Mimo, że pogoda nie sprzyjała w tym dniu, jednak wysiłki, które włożyła młodzież w przygotowanie tego projektu zostały przyjęte przez podopiecznych DPS i mieszkańców miejscowości bardzo ciepło. W podziękowaniu za starania uczestnicy Drogi Krzyżowej zostali zaproszeni na poczęstunek, który miał miejsce w siedzibie DPS w Sali konferencyjnej.
Za wspólną Drogę Krzyżową wszystkim uczestnikom oraz organizatorom z głębi serca dziękujemy. Wielkopostna uroczystość była oparta na idei tolerancji i wrażliwości międzyludzkiej, a także wspieraniu osób niepełnosprawnych. Myślą przewodnią było hasło: „miłosierne oczy”, czyli spojrzenie na innych oczami miłosiernego Boga.