Na wydarzenie zaprasza krakowskie stowarzyszenie „Instytut Świętej Jadwigi Królowej Polski”. Jego prezes, Irena Kopf, tłumaczy, że inscenizację teatralną przygotowano dla uczczenia 100. rocznicy objawień fatimskich: – Poprzez „Światła Fatimy” chcemy przybliżyć widzom zdarzenia, jakie miały miejsce w 1917 r., podczas objawień Matki Bożej, a wcześniej Anioła, trojgu dzieciom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Istotnym aspektem przedstawienia jest zwrócenie uwagi na przesłanie skierowane do narodów całego świata, obejmujące czas w trakcie objawień, czas przyszły, jak i ten, w którym żyjemy. Pragniemy, by odbiorcy misterium poważnie potraktowali orędzie Matki Bożej oraz przesłanie Anioła o miłości Boga do ludzi, potrzebie nawracania się i ofiarowania swoich cierpień za grzeszników.
Irena Kopf wyjaśnia „Niedzieli”, że misterium składa się z dwóch części. Pierwsza rozgrywa się w scenerii Fatimy, a w drugiej podjęto próbę odpowiedzi, jak obecnie powinniśmy wypełniać prośbę Matki Bożej. Przygotowania do premiery rozpoczęły się już w październiku ubiegłego roku. Autorami scenariusza są: salwatorianin, ks. Józef Pyrek, oraz Czesława Bednarczyk, która również reżyseruje misterium. Łącznie w przedstawienie zaangażowało się bisko 20 osób w różnym wieku.
Jak dodają organizatorzy, po premierze, chcieliby wystawiać „Światła Fatimy” także w innych miejscach Krakowa i nie tylko, zgodnie z ustalanym na bieżąco harmonogramem. Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. "Niedziela".
Pomóż w rozwoju naszego portalu