Reklama

Mariusz Książek

Msza św. w intencji "Niedzieli" na Jasnej Górze

2017-05-06 09:49

Marian Banasik

„Życie chrześcijańskie to bycie ku Ojcu” - mówił w homilii ks. Mariusz Frukacz, redaktor tygodnika katolickiego „Niedziela”, który 6 maja w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji pracowników, redaktorów i dzieł Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Mszę św. koncelebrowali: o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny Zakonu Paulinów, o. Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Paulinów, o. Jerzy Tomziński, ks. Robert Grohs - moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy Wielkiej. Na Mszy św. zgromadzili się m. in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz - redaktor naczelną tygodnika oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Ks. Frukacz w homilii przypomniał, że św. Jan Paweł kończąc homilię na Placu św. Piotra 16 października 2003 r. wypowiedział słowa „A teraz zmierzamy w kierunku Domu Ojca. Amen” - W tych słowach jest kierunek naszego życia. W tych słowach rozbrzmiewa prawda słów Jezusa „jestem drogą, prawdą i życiem”. To jest program chrześcijańskiego życia – mówił ks. Frukacz. Redaktor „Niedzieli” nawiązując do tekstu Ewangelii podkreślił, że „słowa apostoła Filipa „Panie pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy” powinny stać się programem naszego życia” - Jezus pokazuje nam Ojca. My także poprzez przykład naszego życia, świadectwa i zaangażowania wiary powinniśmy pokazywać innym drogę do Ojca, powinniśmy innych prowadzić do Jezusa – mówił redaktor „Niedzieli”. „Pokazywać w życiu swoim obecność Ojca to jest zadanie członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Taka jest również misja ewangelizacyjna tygodnika katolickiego „Niedziela” – kontynuował ks. Frukacz i dodał: „Życie chrześcijańskie to bycie ku Ojcu, to nasza droga ku Ojcu”.

Reklama

Kaznodzieja przypomniał słowa św. Jana XIII, który zapisał w swoim „dzienniku duszy” :„Bóg jest wszystkim, ja jestem niczym” – O tej samej prawdzie przypomniał kard. Robert Sarah, który powiedział: „Bóg albo nic” Na zakończenie ks. Frukacz wskazał na wzór Maryi i podkreślił, że „Maryja prowadzi nas do Jezusa, w cudownym wizerunku ikony jasnogórskiej wskazuje nam na Jezusa. Ona wspiera nas na drodze ku Ojcu”.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 7.30 odprawiana jest Msza św. w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, tygodnika katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika.

Posłuchaj homilii ks. Mariusza Frukacza

Mariusz Książek
Tagi:
Jasna Góra Tygodnik Niedziela

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Caritas

Caritas

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem