Reklama

Mariusz Książek

Msza św. w intencji "Niedzieli" na Jasnej Górze

2017-05-06 09:49

Marian Banasik

„Życie chrześcijańskie to bycie ku Ojcu” - mówił w homilii ks. Mariusz Frukacz, redaktor tygodnika katolickiego „Niedziela”, który 6 maja w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji pracowników, redaktorów i dzieł Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Mszę św. koncelebrowali: o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny Zakonu Paulinów, o. Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Paulinów, o. Jerzy Tomziński, ks. Robert Grohs - moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy Wielkiej. Na Mszy św. zgromadzili się m. in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz - redaktor naczelną tygodnika oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Ks. Frukacz w homilii przypomniał, że św. Jan Paweł kończąc homilię na Placu św. Piotra 16 października 2003 r. wypowiedział słowa „A teraz zmierzamy w kierunku Domu Ojca. Amen” - W tych słowach jest kierunek naszego życia. W tych słowach rozbrzmiewa prawda słów Jezusa „jestem drogą, prawdą i życiem”. To jest program chrześcijańskiego życia – mówił ks. Frukacz. Redaktor „Niedzieli” nawiązując do tekstu Ewangelii podkreślił, że „słowa apostoła Filipa „Panie pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy” powinny stać się programem naszego życia” - Jezus pokazuje nam Ojca. My także poprzez przykład naszego życia, świadectwa i zaangażowania wiary powinniśmy pokazywać innym drogę do Ojca, powinniśmy innych prowadzić do Jezusa – mówił redaktor „Niedzieli”. „Pokazywać w życiu swoim obecność Ojca to jest zadanie członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Taka jest również misja ewangelizacyjna tygodnika katolickiego „Niedziela” – kontynuował ks. Frukacz i dodał: „Życie chrześcijańskie to bycie ku Ojcu, to nasza droga ku Ojcu”.

Reklama

Kaznodzieja przypomniał słowa św. Jana XIII, który zapisał w swoim „dzienniku duszy” :„Bóg jest wszystkim, ja jestem niczym” – O tej samej prawdzie przypomniał kard. Robert Sarah, który powiedział: „Bóg albo nic” Na zakończenie ks. Frukacz wskazał na wzór Maryi i podkreślił, że „Maryja prowadzi nas do Jezusa, w cudownym wizerunku ikony jasnogórskiej wskazuje nam na Jezusa. Ona wspiera nas na drodze ku Ojcu”.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 7.30 odprawiana jest Msza św. w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, tygodnika katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika.

Posłuchaj homilii ks. Mariusza Frukacza

Mariusz Książek
Tagi:
Jasna Góra Tygodnik Niedziela

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

Festyn u ks. Andrzeja Soboty

Festyn u ks. Andrzeja Soboty

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Myszków z Niedzielą

Myszków z Niedzielą

Mężczyźni z całej Polski w oblężeniu Jasnej Góry (II)

Mężczyźni z całej Polski w oblężeniu Jasnej Góry (II)

Mężczyźni z całej Polski w oblężeniu Jasnej Góry

Mężczyźni z całej Polski w oblężeniu Jasnej Góry

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem