Reklama

Marek Kus
Młodzi ludzie pokochali SMAL

Kraków: w tym roku mija 90 lat Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny - pierwszego w Polsce

2017-05-09 13:04

kpl, lk / Kraków / KAI

Rozpoczęły się przygotowania do jubileuszu 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie - pierwszej takiej wspólnoty w Polsce. Główne obchody odbędą się w dniach 15-22 października.

Historia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny sięga 1927 roku, gdy abp Adam Stefan Sapieha powołał pierwszego kapelana studentów, ks. Stanisława Sapińskiego. Tym samym stało się ono pierwszym duszpasterstwem akademickim w Polsce. Od tego czasu kolejne pokolenia studentów i kapelanów dopisują karty historii, budując wspólnotę ludzi o podobnych wartościach.

"Głównym celem wydarzenia jest powiązanie przeszłości z teraźniejszością, aby obchody stały się prawdziwym świętem wszystkich roczników, które tworzyły historię duszpasterstwa i były niepowtarzalną okazją do wzruszeń i odnowienia starych przyjaźni" - informuje Kornelia Plizga z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny.

Jubileusz z jednej strony pozwoli podsumować dotychczasową działalność duszpasterstwa, z drugiej strony sprzyjać będzie także odświeżeniu wspomnień z minionych lat.

Reklama

"Chcemy, aby Jubileusz był opowieścią o wieloletnim trwaniu wspólnoty, której dzieje splatały się z blaskami i cieniami niełatwego ubiegłego wieku oraz z drogami wielu wybitnych postaci, z kardynałem Karolem Wojtyłą na czele" - czytamy na jubileuszowych stronach Duszpasterstwa.

Program obchodów będzie obfitował w takie wydarzenia jak gra miejska, konkursy z nagrodami, koncert, przedstawienie, czy sympozjum naukowe. W ostatnich dniach odbędą się spotkania delegatów z centralnych duszpasterstw wszystkich diecezji w Polsce oraz Wielki Bal. Wydarzeniem zamykającym jubileuszowe obchody będzie Eucharystia i uroczysta kolacja.

Każdy chętny może włączyć się w realizację podjętych przygotowań do obchodów. Organizatorzy zachęcają wszystkich absolwentów i sympatyków DA św. Anny do dzielenia się swoimi wspomnieniami i fotografiami z duszpasterskich lat. Wszelkie materiały można nadsyłać na adres e-mail: komitet90lecia@gmail.com.

Więcej informacji o tym, jak pomóc w organizacji tego święta, dostępnych będzie już wkrótce na stronie internetowej jubileuszu: www.anno27.pl

Tagi:
Kraków duszpasterstwo akademickie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem