Reklama

„Sprawni Razem”

2 czerwca odbyła się w Głownie XI Dziecięca Olimpiada Sportowa „Sprawni Razem”. Organizatorem olimpiady był, już po raz trzeci, Zespół Szkół Specjalnych w Głownie. Miejscem rozgrywek stał się stadion KS „GOSSO-STAL”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Olimpiada jest imprezą integracyjną. Odbywa się corocznie dzięki inicjatywie łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni Razem”. W tym roku przybyli do Głowna: główny pomysłodawca olimpiady, a zarazem prezes towarzystwa dr Janusz Chrobot, starosta zgierski Lesław Jarzębowski, burmistrz Głowna Wojciech Brzeski, poseł PiS Piotr Krzywicki. Gospodarzem imprezy był dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Maciej Lisowski.
W olimpiadzie wzięło udział trzydzieści 10-osobowych zespołów ze szkół i ośrodków specjalnych z województwa łódzkiego, w tym z trzech głowieńskich szkół podstawowych - była to zarazem olimpiada integracyjna. Każdą placówkę reprezentował jeden zespół, złożony z uczniów klas I-VI albo z klas V. Łącznie na stadionie KS „GOSSO-STAL” bawiło się 500 dzieciaków.
Olimpiada rozpoczęła się przejazdem ekip sportowych na stadion, po czym odbyła się uroczysta defilada wszystkich drużyn. Po otwarciu olimpiady nastąpiło powitanie sportowców przez organizatorów, władze Powiatu Zgierskeigo, władze Miasta Głowna i władze Kuratorium Oświaty. Po wciągnięciu flagi olimpijskiej zapalono nieodzowny element każdej olimpiady - znicze.
Rywalizacja sportowa drużyn przebiegała w dwóch turach. W pierwszej części sportowcy stanęli do wyścigu z przechodzeniem przez obręcz, podawaniem piłki w tunelu, wyścigu z piłeczką na rakietce, toczeniem piłki rakietką do kometki oraz do zawodów w strzelaniu rzutów karnych „sławnemu bramkarzowi”.
Drugą część konkurencji sportowych poprzedziły pokazy najlepszych sportowców z poszczególnych drużyn: jeden zawodnik z drużyny przedstawiał ciekawe ćwiczenia sportowe, np. stanie na głowie, mostek, stanie na rękach, szpagat, przerzut bokiem itp. Po pokazach wszyscy zawodnicy uczestniczyli w wyścigu w toczeniu obręczy hula-hop, biegu w workach (była to sztafeta wahadłowa), wyścigu par w obręczy hula-hop. Ostatnią konkurencją było bicie rekordu olimpiady w przekazywaniu pałeczki przez wszystkich uczestników zawodów na dystansie jednego okrążenia stadionu.
Po obiedzie odbyły się kolejne pokazy, a także rozdanie nagród. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki i okolicznościowe plakietki, a reprezentowane placówki komplety sprzętu sportowego, puchary i dyplomy. XI Dziecięca Olimpiada Sportowa „Sprawni Razem” miała charakter przede wszystkim wspólnej zabawy. Podczas rozgrywek sportowych nie było ani zwycięzców, ani zwyciężonych!
Organizatorzy zapewnili dzieciom, oprócz rywalizacji sportowej, także inne atrakcje i niespodzianki. Dzieci kończąc olimpiadę wielkim głosem domagały się następnej, bo wspólna zabawa w Głownie bardzo im się podobała.
Po zakończeniu olimpiady nastąpiło zdjęcie flagi i zgaszenie znicza oraz przekazanie symbolu olimpiady kolejnym jej organizatorom. Warto jeszcze podkreślić, że organizacja imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie życzliwość i pomoc finansowa urzędów, instytucji, organizacji, firm i osób prywatnych. Należy im się gorące podziękowanie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: rozpoczęły się obrady Rady Stałej KEP

2024-05-02 15:05

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Na Jasnej Górze, zgodnie ze zwyczajem, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, odbywają się obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu. Podjęte zostały bieżące sprawy Kościoła w Polsce, wśród tematów: lekcje religii w szkołach, standardy ochrony małoletnich oraz inicjatywy związane z jubileuszami kościelnymi 2025 i 2033 roku. Zostaną też poruszone aktualne zagadnienia życia wiernych Kościoła w Polsce i misji duszpasterskiej.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

2024-04-30 21:13

Mat.prasowy

Po co Jezus dał nam Maryję? Jak budować z Nią relację? Czy da się przesadzić w miłości do Matki Bożej? Tymi i innymi przemyśleniami dzieli się w swoim podcaście ks. Tomasz Podlewski. Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka "Podcastu umajonego".

Więcej ...

Czym się zajmuje Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE)?

2024-05-02 19:53

pixabay.com

Rozszerzanie Unii Europejskiej, protesty rolników, aborcja, migracja i prawo azylowe, kryzys energetyczny, wojna w Ukrainie i na Bliskim Wchodzie, wolność religijna, pandemia COVID-19 i odbudowa po niej - to niektóre ze spraw, którymi w ostatnim czasie zajmowała się Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady