Reklama

Dzieci w Seminarium

Niedziela łowicka 27/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz drugi, z inicjatywy nauczycieli i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Popowie, 5 czerwca br. odbyła się prezentacja uczniów szkół podstawowych Gminy Łowicz w ramach Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. O godz. 10.00 zebranych w Auli Seminarium Duchownego w Łowiczu przywitała Mirosława Kasprzyk, dyrektor SP w Popowie. Zwracając się do dzieci - młodych artystów i tych, którzy przyjechali w nagrodę za całoroczną sumienną pracę z Bochenia, Dąbkowic, Jamna, Niedźwiady i Popowa, Pani Dyrektor podkreśliła że przegląd ten nie ma charakteru konkursowego, ma to być tylko wspaniała zabawa i możliwość zaprezentowania swojej twórczości na szerszym forum, nie tylko we własnych szkołach. Powitała również przybyłych rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz obecnego wójta gminy Łowicz Andrzeja Barylskiego. Następnie w imieniu organizatorów jedna z nauczycielek zaprezentowała program. Przed rozpoczęciem występów wszystkie dzieci losowały numerki, na podstawie których po zakończeniu prezentacji losowane były prezenty - niespodzianki.
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Popowa. Przedstawiły Baśń o panowaniu Zdrówka, przygotowaną pod kierunkiem Anny Kędziory. Na scenie pojawił się zły czarownik Wirus, który wywołał katar u księcia Noska. Z pomocą przybyła na szczęście dobra wróżka Inhalacja, przynosząc szybką ulgę. Następnego dnia pojawił się nowy kłopot - księżniczka osłabła i nie miała apetytu. Przyczyną była zła wróżka Anemia. Rada, która przywróciła zdrowie księżniczce to: „jedz warzywa i owoce”. Kolejna dolegliwość spotkała księcia Ząbka, bo dopadła go czarownica Próchnica. Na szczęście ocaliła go Czarodziejka Stomatologia. Podczas całego przedstawienia przewijało się hasło - dobra rada: „Kiedy zdrówka nie ma, nieszczęście gotowe, zmartwienia, kłopoty sypią się na głowę. Niechaj zdrówko do nas szybko wróci. Szczęście, radość, spokój prędko nam przywróci”.
Następnie dzieci z Dąbkowic zaprezentowały widowisko słowno-muzyczne Z biegiem Wisły przygotowane pod kierunkiem Małgorzaty Sokół i Anny Stelmaszewskiej. Dzieci w łowickich strojach ludowych mówiły wiersze i śpiewały piosenki o Polsce i o naszym regionie.
Dzieci z Niedźwiady, jako kolejne zaprezentowały przedstawienie Gdyby uczniowie pisali lektury... przygotowane pod kierunkiem Agnieszki Wawrzyniak. W zabawny sposób zaprezentowały wersje bajki O Czerwonym Kapturku, gdzie dziewczynka szuka chłopaka i spotkawszy wilka zmusza go, by poszedł z nią do babci. A także zupełnie zaskakujące zakończenie Balladyny J. Słowackiego. Widzowie mogli zobaczyć nie tylko Alinę i Balladynę ale i ich chciwą matkę, księcia i wróżkę, której zapomniało się w kim ma rozkochać przybyłego pięknym samochodem księcia. Widowisko wywoływało salwy śmiechu widzów, którzy z zainteresowaniem oczekiwali dalszych wydarzeń.
Podczas przerwy między występami, dzieci zostały zaproszone na posiłek, a także mogły zwiedzić budynek seminarium i otaczający go teren.
Po przerwie wystąpiły dzieci z Jamna prezentując przedstawienie W krainie bajek przygotowane pod kierunkiem Małgorzaty Dębskiej. Jako ostatnie wystąpiły dzieci z Bochenia przygotowane przez Małgorzatę Grażkę, które wykonały piosenki: Ostatni raz zatańczysz ze mną, My, Cyganie, Jak zapomnieć oraz Asereje.
Kiedy wszystkie dzieci zaprezentowały przygotowane widowiska losowały prezenty. Niektóre dzieci wylosowały dodatkowe niespodzianki. Po chwilach emocji nastąpiła wspólna zabawa. Dyskoteka odbyła się na scenie i widowni auli seminaryjnej. Cała impreza zakończyła się około godz. 14.00.
Inicjatywa zorganizowania Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i młodzieży okazała się bardzo potrzebna i wartościowa dla jego uczestników. Przynajmniej raz w roku dzieci z wiejskich szkół mogą się spotkać i zaprezentować swoje umiejętności, które jak się można było przekonać są bardzo wysokie. Dzięki pozyskaniu licznych sponsorów - firm z Łowicza oraz rad sołeckich z okolicznych wsi, każdy z uczestników mógł otrzymać upominek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: tylko budowanie na Chrystusie pozwoli ocalić siebie i swoją tożsamość

2024-05-05 18:59
Abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Abp Marek Jędraszewski

I dawne, i niezbyt odległe, i współczesne pokolenia, jeśli chcą ocalić siebie i swoją tożsamość, muszą nieustannie zwracać się do Chrystusa, który jest naszą skałą, kamieniem węgielnym, na którym budujemy wszystko - mówił abp Marek Jędraszewski w czasie wizytacji kanonicznej w parafii św. Sebastiana w Skomielnej Białej.

Więcej ...

Apostoł ubogich i cierpiących

Św. Stanisław Kazimierczyk

pl.wikipedia.org

Św. Stanisław Kazimierczyk

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

2024-05-05 21:33

Mat.prasowy

Co nam mówi o Maryi Jan pod krzyżem Jezusa? Czy muszę się martwić, jeśli jestem w czymś najsłabszy? I czego uczy mnie Maryja, jeśli chodzi o towarzyszenie bliskim w ważnych momentach? Zapraszamy na szósty odcinek „Podcastu umajonego” ks. Tomasza Podlewskiego o tym, że warto być z Nią, gdy się jest z innymi.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć...

Kościół

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć...

Apostoł ubogich i cierpiących

Święci i błogosławieni

Apostoł ubogich i cierpiących

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...