Reklama

Polska

"Solidarni z Aleppo" - akcja Caritas Polska

Archiwum Caritas

W Krakowie odbywa się 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa. Towarzyszy jej akcja charytatywna "Solidarni z Aleppo", którą zrealizuje Caritas Polska. Kwesta na rzecz mieszkańców Aleppo będzie przeprowadzona w Centrum Konferencyjnym ICE, podczas obrad 41. Sesji UNESCO oraz na krakowskim Rynku w dniach 6-9 lipca. Można również wysłać charytatywny SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę 9 lipca na Bulwarze Wołyńskim w Krakowie odbędzie się natomiast koncert „Solidarni z Aleppo”, transmitowany o godz. 21.00 na antenie TVP1. Wystąpią w nim m.in.: Kasia Kowalska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Dariusz Malejonek, Halina Mlynkova, Marek Piekarczyk, Milo Kurtis i Ray Wilson.

Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane Caritas Polska, z przeznaczeniem na pomoc mieszkańcom Aleppo.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska przypomina, że sytuacja w Aleppo jest dramatyczna. Wschodnia część miasta jest zniszczona w ponad 80 procentach. Od dwóch lat w mieście nie ma prądu. Mieszkańcy kupują go za bardzo wysoką cenę z prywatnych generatorów ustawionych na chodnikach. Stać ich na dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki. Brakuje żywności, leków, dostępu do bieżącej wody.

"W bardzo trudnej sytuacji są małe dzieci, których rodziców nie stać na mleko, żywność, ciepłe ubrania" – zaznacza Kęska.

Obok Caritas Polska w akcję "Solidarni z Aleppo" zaangażowani są m.im. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizja Polska.

Podziel się:

Oceń:

2017-07-03 17:02

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Podhale: duża popularność akcji "Pączek dla Afryki"

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ponczki.jpg

Zainteresowanie akcji "Pączek dla Afryki" w rejonie Podhala jest bardzo duże. Góralska młodzież w wielu szkołach pomaga swoim rówieśnikom w Afryce.

Więcej ...

Oświadczenie na temat zarzutów wobec bp. Jana Szkodonia

2026-02-02 15:57

BP Archidiecezji Krakowskiej

Publikujemy oświadczenie rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej na temat oskarżeń wobec bp. Jana Szkodonia.

Więcej ...

Leśniów: brak zgody na prywatną agitację religijną. Komunikat dot. środowiska oraz zwolenników ks. Daniela Galusa

2026-02-02 20:43
Sanktuarium w Leśniowie

Adobe Stock

Sanktuarium w Leśniowie

Na profilu facebookowym Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej opublikowano komunikat ws. przybycia na teren sanktuarium osób związanych ze środowiskiem oraz zwolennikami ks. Daniela Galusa i tzw. „Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Prezydent Karol Nawrocki zastosował prawo łaski w...

Wiadomości

Prezydent Karol Nawrocki zastosował prawo łaski w...

Gromnica - świeca nieco zapomniana

Rok liturgiczny

Gromnica - świeca nieco zapomniana

Nowenna do Matki Bożej z Lourdes

Wiara

Nowenna do Matki Bożej z Lourdes

Ciąg dalszy sprawy krzyża. Nauczycielka ze szkoły w...

Wiadomości

Ciąg dalszy sprawy krzyża. Nauczycielka ze szkoły w...

Św. Szarbel ciągle działa. Dwie kobiety zgłaszają cud...

Wiara

Św. Szarbel ciągle działa. Dwie kobiety zgłaszają cud...

Najstarszy biskup w Polsce obchodzi 99. urodziny

Kościół

Najstarszy biskup w Polsce obchodzi 99. urodziny

Nagły zwrot w sprawie ks. Piotra Glasa. Będzie ponowny...

Kościół

Nagły zwrot w sprawie ks. Piotra Glasa. Będzie ponowny...

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Niedziela Wrocławska

Co dalej w sprawie ks. Teodora?