Reklama

Otwarcie i poświęcenie nowej sali gimnastycznej

Spełnione marzenia

Niedziela podlaska 27/2004

29 kwietnia br., z udziałem Zofii Trancyngier-Koczuk, podlaskiego Kuratora Oświaty dokonano uroczystego otwarcia sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 2 im. Konstytucji 3 Maja w Bielsku Podlaskim. Obiekt poświęcili bp Antoni Dydycz i ks. Jerzy Tokarewski, dziekan cerkwi prawosławnej. Hala o wymiarach 18 x 30 m ma nowoczesną sztuczną nawierzchnię. Koszt budowy zamknął się w kwocie ok. 2,3 mln zł.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odegrania hymnu. Dyrektor, Andrzej Roszczenko powitał licznie przybyłych gości. Uroczystość stworzyła okazję do zainaugurowania obchodów 213. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w mieście i powiecie bielskim.
Część artystyczną wypełnił bogaty program słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Mirosławy Maleszewskiej i Mirosława Zieleniewskiego. Uczniowie Andrzej Skolimowski i Cezary Kruszewski zadedykowali sponsorom pantonimę Pudełko, przygotowaną przez Elżbietę Mateuszuk. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz mody przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Barbary Szymoniuk, Alicji Burzyńskiej i Elżbiety Mateuszuk.
List gratulacyjny od Krystyny Łybackiej, ministra Edukacji Narodowej i Sportu oraz prezesa Eugeniusza Wasilewskiego z firmy Unibud Spółki z o.o. w Bielsku Podlaskim odczytała wicedyrektor, Helena Oniszczuk. Prezes Zarządu przekazał szkole kwotę 10 tys. zł na potrzeby sali gimnastycznej.
Aktu przecięcia wstęgi dokonali m.in.: bp Antoni Dydycz, dziekan ks. Ludwik Olszewski, dziekan ks. Jerzy Tokarewski, starosta Sławomir Jerzy Snarski, Andrzej Roszczenko, Zofia Trancyngier-Koczuk i Jan Mikołuszko.
Ordynariusz diecezji zapewniając o swojej modlitwie dokonał wraz dziekanem, ks. J. Tokarewskim aktu poświęcenia obiektu. Starosta, Sławomir Snarski dziękując Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu za kształtowanie „umysłu i ciała” młodzieży wręczył nagrody starostwa Andrzejowi Roszczence, Halinie Oniszczuk, Wiktorowi Mikołajukowi i Józefowi Nalikowskiemu.
„Dążcie do zdobycia gruntownego wykształcenia, profesjonalizmu, fachowości. Uczcie się i szybko dołączajcie do swoich kolegów, którzy są cenionymi fachowcami w naszych firmach budowlanych” - mówił Jan Mikołuszko, prezes Unibud Bep. Wraz z firmą Budimex-Dromex ufundował on szkole maszynę do czyszczenia posadzki sali.
Dyrektor A. Roszczenko podziękował nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ofiarną pracę i wysiłek na rzecz szkoły. Wręczył również nagrody dyrektorskie: Justynie Zawalich, Teresie Świetlicznej, Mirosławowi Zieleniewskiemu, Stanisławowi Radkiewiczowi oraz Annie Grygoruk.

Z historii budowy sali

Wicedyrektor Helena Oniszczuk przypomniała, że w 1995 r. z inicjatywy dyrektora Andrzeja Roszczenki i Józefa Nalikowskiego, pracownika Kuratorium Oświaty w Białymstoku, podjęto decyzję o budowie sali gimnastycznej. Koncepcję rozbudowy szkoły o salę gimnastyczną opracował w dwóch wariantach architekt Maciej Pokorski.
W 1996 r. Jan Mikołuszko, prezes firmy Unibud w Bielsku Podlaski zlecił inż. Adamowi Szkiłądziowi i mgr. inż. arch. Tomaszowi Duryńskiemu - pracownikom Unibudu, przygotowanie dokumentacji technicznej, którą nieodpłatnie przekazał szkole. Obejmowała ona: modernizację istniejącego budynku stołówki z przeznaczeniem na zaplecze sali gimnastycznej, budowę sali gimnastycznej o wymiarach zewnętrznych 18,81 x 30,31 m, budowę łącznika pomiędzy salą gimnastyczną i istniejącym budynkiem stołówki łącznie z dobudową magazynu sprzętu sportowego oraz modernizację kotłowni węglowej. W 1997 r. głównym wykonawcą został bielski Unibud SA.
Od maja do lipca 1998 r. trwały prace związane z posadowieniem sali. Odbiór techniczny sali nastąpił w listopadzie 2003 r. Sala ma konstrukcję stalową ramową typu S7H. Integralną częścią sali są estetyczne szatnie, natryski i pomieszczenia magazynowe.
Inwestycja została zrealizowana z funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, Totalizatora Sportowego Oddział w Białymstoku, Unibud SA w Bielsku Podlaskim, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Starostwa Powiatu Bielskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Wiele prac (tynki, wyposażenie sali) wykonali uczniowie szkoły w ramach prac dyplomowych.
Dyrekcja ZS nr 2 im. Konstytucji 3 Maja dziękując wszystkim, którzy włączyli się w budowę sali sportowej ma nadzieję, że będzie ona dobrze służyć wszystkim uczniom i miejskiej społeczności.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Pół miliona głosów w sprawie religii i etyki w szkole. Przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej u Arcybiskupa Warszawskiego

2026-06-24 15:00

Redakcja

W ogrodach Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Katolików Świeckich oraz Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla religii i etyki w szkole”. Rozmawiano o sytuacji katechetów, przyszłości lekcji religii oraz potrzebie większego zaangażowania świeckich w życie Kościoła.

Więcej ...

Holandia/ Po raz pierwszy dokonano eutanazji dziecka

2026-06-24 18:18

adobe.stock.pl

Po raz pierwszy w Holandii lekarz zakończył życie nieuleczalnie chorego małego dziecka; zgłoszenie w tej sprawie trafiło pod koniec ub. roku do specjalnej komisji oceniającej takie przypadki – podał w poniedziałek holenderski nadawca publiczny NOS.

Więcej ...

Kanada wprowadza prawo umożliwiające karanie za cytowanie Biblii

2026-06-25 08:01

Karol Porwich/Niedziela

Kara za cytowanie Biblii w Kanadzie. Tamtejszy parlament uchwalił ustawę o zwalczaniu nienawiści zwaną C-9, która będzie kryminalizowała cytowanie Biblii m.in. na temat homoseksualizmu. To budzi poważne obawy o wolność słowa i wolność religijną - informuje Radio Maryja.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Holandia/ Po raz pierwszy dokonano eutanazji dziecka

Wiadomości

Holandia/ Po raz pierwszy dokonano eutanazji dziecka

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

Kościół

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej. Kogo...

Kościół

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej. Kogo...

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Kościół

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

W diecezjach

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

Czterech nowych prezbiterów archidiecezji krakowskiej...

Niedziela Małopolska

Czterech nowych prezbiterów archidiecezji krakowskiej...