Reklama

Ks. Waldemar Wesołowski

Odpust u Dziadków Pana Jezusa

2017-08-06 14:02

Ks. Waldemar Wesołowski

W niedzielę 30 lipca legnicka parafia św. Joachima i Anny świętowała uroczystość odpustową. Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Nowosielski. Po wspólnej modlitwie na placu przy kościele odbył się festyn parafialny.

„Starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, którzy niosą nam nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. Oni, jak stare wino mają wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo – tak mówił papież Franciszek podczas jednej z Mszy w Domu św. Marty w 2013 r.” – od tych słów ks. Piotr rozpoczął homilię. Odwołując się do tekstów biblijnych, do historii i tradycji, a także do czasów współczesnych mówił o wielkiej roli seniorów w życiu narodu, w życiu każdej rodziny. „Dziadkowie są ogniwem najważniejszym, bo to przecież dziadkowie scalają rodzinę, tworząc jej fundament. To dzięki nim młodzi ludzie mają okazję nauczyć się obcowania ze starością i towarzyszącymi jej słabościami ciała, to z ich ust mogą dowiedzieć się o losach krewnych i poznać historię własnej rodziny oraz jej tradycje” – przypomniał ks. Piotr. Zachęcał też do wzajemnego wspierania się młodego pokolenia oraz pokolenia seniorów oraz do modlitwy za siebie nawzajem.

Ks. Waldemar Wesołowski

Suma odpustowa zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła i błogosławieństwem dla całej wspólnoty parafialnej.

Natomiast od godziny 16 na placu przy kościele rozpoczął się festyn parafialny. Proboszcz ks. marian Zieja wraz z radą parafialną i innymi osobami, które zaangażowały się w pracę, przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i starszych. Były gry i zabawy integracyjne dla dzieci, kiermasz książek, malowanie twarzy. Można było zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi. Były też konkurencje dla starszych, jak rzut kaloszem, turniej wbijania gwoździ dla pań i panów, konkurs wiedzy pt. „Czy znasz swojego proboszcza?”.

Reklama

Na festynie pojawił się także wóz strażacki. Strażacy zaoferowali wszystkim kurtynę wodną, a najmłodsi mogli z bliska zobaczyć wyposażenie wozu bojowego. Dla wszystkich uczestników festynu przygotowano wiele propozycji kulinarnych, z których chętnie korzystano. Odbyła się min. licytacja wielkiego tortu, który po zamknięciu licytacji sprawiedliwie podzielono między wszystkich obecnych.

Ks. Waldemar Wesołowski

Atrakcją kulturalną był występ zespołu Furmani, będącego częścią Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Folkloru. Młodzi artyści, którzy ćwiczą w Rzeszotarach, zaprezentowali tańce i zabawy Warszawiaków.

Festyn parafialny zakończył się modlitwą w intencji kierowców i poświęceniem pojazdów.

Ks. Waldemar Wesołowski

Tagi:
odpust

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Bezdomni pod opieką

Bezdomni pod opieką

Wieczernik Ducha

Wieczernik Ducha

Parkrun Częstochowa

Parkrun Częstochowa

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd nr 24/2019

Przegląd nr 24/2019

Idziemy z Jezusem?

Idziemy z Jezusem?

Mali szachiści rywalizowali w auli „Niedzieli”

Mali szachiści rywalizowali w auli „Niedzieli”

Jurajska Padwa odnowiona

Jurajska Padwa odnowiona

VIII Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej

VIII Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem