Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: w listopadzie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Mazur/episkopat.pl

Trwają przygotowania do I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II, który w dn. 8-12 listopada odbędzie się w Krakowie. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej i chcą podnieść znaczenie Polski, jako jednego z ważnych miejsc dla międzynarodowej turystyki pielgrzymkowej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

„Widzimy potrzebę wypromowania w Krakowie nowego eventu: branżowego spotkania specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej" – powiedział KAI organizator Kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel. Jego zdaniem turystyka religijna i pielgrzymkowa,oprócz wymiaru duchowego ma również wartość w promocji wizerunkowej i turystycznej dla regionu i całego kraju, stwarza również możliwość poznania bogactwa kulturowego i historycznego Polski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Co roku przyjeżdżają tu miliony pielgrzymów i turystów religijnych, czego przykładem były zorganizowane w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży i co przekłada się na zyski dla miasta, kraju i nowe miejsca pracy” - podkreśla.

Zdaniem organizatorów kongresu, obecnie nie ma takiego wydarzenia w Europe Środkowo-Wschodniej, a spotkanie w Krakowie będzie stanowić również dobre przygotowanie do zaplanowanej na 2018 rok w Krakowie międzynarodowej konferencji UNWTO poświęconej turystyce religijnej. Na kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej, tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji. „Do tej pory zarejestrowało się już ponad sto osób z takich krajów jak Hiszpania, Włochy, Meksyk, USA, Filipiny, Niemcy i Japonia. Sądzimy, że w listopadowym wydarzeniu udział weźmie około 400 osób” - mówi Ernest Mirosław.

Otwarcie kongresu odbędzie się 9 listopada w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na Białych Morzach. Tam zaplanowano Mszę św. inauguracyjną spotkanie, której przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. Były metropolita krakowski wraz z prezydentem Krakowa i marszałkiem województwa małopolskiego powitają uczestników kongresu. Następnie rozpoczną się prelekcje i wykłady oraz workshop z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych.

Reklama

Dla organizatorów kongresu oprócz wykładów i prelekcji ważne jest, aby zagraniczni goście mogli zobaczyć najważniejsze w Polsce miejsca związane z kultem sakralnym i te, które mają ogromne znaczenie historyczne. Dlatego w ramach wydarzeń studyjnych 10 i 11 listopada goście z całego świata będą zwiedzać Kraków i Małopolskę. Zobaczą m. in. Stare Miasto w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnię Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach. Udadzą się również do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Częstochowy. Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje m. in. kard. Stanisław Dziwisz i abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Szczegółowe informacje na temat kongresu i rejestracji znajdują się na stronie: www.kktrp.pl i www.icortap.com.

Podziel się:

Oceń:

2017-08-13 10:39

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bitwa o czystość

16 stycznia 2019 r. odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie.

Więcej ...

Droga nawrócenia św. Augustyna

Więcej ...

Cisco podpisał apel o etykę AI: Watykan bardzo zadowolony

2024-04-24 17:21

Adobe Stock

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Cisco dołączyło do Apelu Rzymskiego, ponieważ jest to firma, która odgrywa kluczową rolę jako partner technologiczny we wprowadzaniu i wdrażaniu sztucznej inteligencji (AI)". Tymi słowami arcybiskup Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia i Fundacji RenAIssance, skomentował akces Cisco.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Bóg pragnie naszego zbawienia

Wiara

Bóg pragnie naszego zbawienia

Droga nawrócenia św. Augustyna

Święci i błogosławieni

Droga nawrócenia św. Augustyna

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół...

Wiadomości

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół...

Bp Artur Ważny o swojej nominacji: Idę służyć Bogu i...

Kościół

Bp Artur Ważny o swojej nominacji: Idę służyć Bogu i...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...