Reklama

Pielgrzymka maturzystów (1)

Niedziela łomżyńska 37/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Młodzi ludzie stojący u progu dojrzałości i dorosłego życia odkrywają w swoich sercach wiele pragnień i poszukują dla siebie wzorców. W tegorocznym orędziu do młodych Jan Paweł II zachęca: „Wasze poszukiwania niech nie będą prostą ciekawością intelektualną, choć i ta sama w sobie jest już wartościową, lecz niech będą pobudzone przede wszystkim wewnętrzną koniecznością znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens waszego życia”. Z takiej postawy może zrodzić się pragnienie, które jest myślą przewodnią Papieskiego słowa do młodych: „Chcemy ujrzeć Jezusa” (J 12, 21).
W imieniu Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego pragnę zaprosić młodzież klas maturalnych, wraz z ich wychowawcami, katechetami i nauczycielami do udziału w dorocznej diecezjalnej pielgrzymce do Jasnogórskiego Sanktuarium. Jestem przekonany, że będzie ona sposobnością, by przez modlitwę w Domu Matki lepiej dostrzec Chrystusa wiernie towarzyszącego każdemu z nas na drodze życia oraz by osobiście zaprosić Go na trudny czas wzmożonej nauki i podejmowania ważnych decyzji.
Młodzież maturalna diecezji łomżyńskiej będzie pielgrzymować w dwóch grupach:
15 października (piątek) - dekanaty: Jedwabne, Kadzidło, Kolno, Krasnosielc, Myszyniec, Łapy, Ostrołęka św. Antoniego, Ostrołęka Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Piątnica, Zambrów.
22 października (piątek) - dekanaty: Chorzele, Czyżew, Grajewo, Kobylin, Łomża św. Michała Archanioła, Ostrów Maz. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Szczuczyn, Wysokie Maz., Wyszków.
Przewidujemy następujący program: do godz. 14.45 - nawiedzenie Kaplicy Cudownego Obrazu.
Godz. 15.00-16.00 - katecheza o rozeznawaniu powołania (Sala O. Kordeckiego); 16.30-17.30 - Droga Krzyżowa na Wałach; 18.00 - celebracja sakramentu pojednania - Bazylika; 19.00 - Eucharystia - Bazylika; 20.30 - czuwanie przed Apelem; 21.00 - Apel Jasnogórski - zakończenie pielgrzymki (możliwość indywidualnego czuwania).
W celu uzgodnienia spraw organizacyjnych pielgrzymki zapraszam wszystkich katechizujących młodzież klas maturalnych (świeckich i duchownych) na spotkanie 16 września br. (czwartek) o godz. 15.00 w Instytucie Teologicznym w Łomży. Proszę o wcześniejsze przemyślenie możliwości włączenia młodzieży w poszczególne elementy programu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Suplika do Maryi w Pompejach

Adobe Stock

Znasz Nowennę Pompejańską nazywaną „nowenną nie do odparcia”?

Więcej ...

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Adobe Stock

8 maja to wyjątkowe święto dla czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej i odmawiających nowennę pompejańską. To dzień poświęcenia Sanktuarium Królowej Różańca Świętego.

Więcej ...

Konklawe: kard. Ratzinger został wybrany w czwartym głosowaniu, kard. Bergoglio w piątym

2025-05-08 16:51
Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Benedykt XVI

W Watykanie trwa rozpoczęte wczoraj konklawe. 133 kardynałów elektorów wybiera nowego papieża. Jeśli popołudniowe czwarte głosowanie nie przyniesie rozstrzygającego rezultatu, jeszcze dziś odbędzie się głosowanie piąte.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zabójstwo na Uniwersytecie Warszawskim: nie żyje...

Wiadomości

Zabójstwo na Uniwersytecie Warszawskim: nie żyje...

Czarny dym nad Watykanem!

Kościół

Czarny dym nad Watykanem!

Watykan: oczekiwanie na wynik pierwszego głosowania...

Kościół

Watykan: oczekiwanie na wynik pierwszego głosowania...

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kard. Gerhard Müller: Wydarzenia w Polsce wołają o...

Kościół

Kard. Gerhard Müller: Wydarzenia w Polsce wołają o...

Siedmiu braci z zakonu kapucynów zginęło w wypadku

Wiadomości

Siedmiu braci z zakonu kapucynów zginęło w wypadku

Profanacja i oburzenie! Michał Szpak naśladuje...

Wiadomości

Profanacja i oburzenie! Michał Szpak naśladuje...