Polska przegrywa z Urugwajem

WIKIPEDIA

Drużyna narodowa Polski przegrała z Urugwajem 1:3 w meczu towarzyskim rozegranym na PGE Arenie w Gdańsku. Reprezentację Urugwaju do zwycięstwa poprowadziła kapitalnie grająca dwójka napastników - Luis Suarez i Edinson Cavani. Dla biało-czerwonych pięknego gola zdobył Ludovic Obraniak.

Pierwszą groźną sytuację stworzył sobie zespół Urugwaju - w piątej minucie piłkę stracił Eugen Polanski, futbolówkę przejął Edinson Cavani i popędził na bramkę Przemysława Tytonia. Na szczęście bramkarz PSV Eindhoven odbił jego uderzenie z kilkunastu metrów. Następne minuty upływały pod dyktando biało-czerwonych.

W 12. minucie bardzo dobrą okazję miał Lewandowski, ale nie potrafił oddać dobrego strzału po wcześniejszym opanowaniu piłki. Trzy minuty później zza pola karnego strzelał Obraniak, ale jego uderzenie obronił Fernando Muslera. W 22. minucie kibicom przypomniał o sobie Suarez - napastnik Liverpoolu przeprowadził szybką akcję lewą stronę, dośrodkował do Cavaniego, który nie zdołał trafić w piłkę, bo przeszkodził mu w tym Kamil Glik, lecz zrobił to tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki.

Strzelona bramka dała więcej pewności gościom, którzy postanowili długo rozgrywać piłkę i stwarzać okazję pod bramką Tytonia. W 30. minucie potężny strzał Suareza trafił w poprzeczkę. 4 minuty później napastnik "Urusów" przeprowadził świetną akcję na skrzydle, ograł Glika i dograł do Cavaniego, któremu pozostało tylko trafić piłkę do bramki. W tym momencie było 0:2.

W pierwszej połowie Polacy potrafili jeszcze tylko raz zagrozić bramce Urugwaju - w 44. minucie Lewandowski zgrał piłkę w polu karnym do Grosickiego, a ten ograł jednego z obrońców i uderzył na bramkę, lecz piłka trafiła w boczną siatkę.

W drugiej połowie również stroną dominującą była reprezentacja Urugwaju, choć z boiska w przerwie zszedł Cavani. Polacy próbowali atakować, jednak to goście dłużej utrzymywali się przy piłce głównie dzięki kapitalnej technice. Jednak w 64. minucie fantastycznie z dystansu strzelił Ludovic Obraniak, a piłka, ku zdumieniu publiczności, wpadła w górny róg bramki Muslery!

Niestety, dwie minuty później błąd popełniła polska defensywa, Suarez wyszedł na "sam na sam" z Tomaszem Kuszczakiem, minął go i podwyższył na 3:1. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie, choć sytuacje do podwyższenia wyniku mieli goście. Przeciwnicy uderzali jednak bardzo niecelnie. Polacy mieli tylko jedną okazję, ale Łukasz Piszczek nie wykorzystał sytuacji "sam na sam" z Muslerą.

Mecz z Urugwajem był dla naszej drużyny narodowej bolesną lekcją i pokazał, że do najlepszych ekip na świecie sporo nam brakuje. Świetni technicznie, grający z pomysłem i szybko rywale ukazali braki naszej drużyny. Weźmy jednak pod uwagę fakt, iż Urugwaj to drużyna należąca do czołówki światowego futbolu i takie sprawdziany są nam niezwykle potrzebne w kontekście meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata.

2012-11-15 09:04

Mecz Chile - Australia

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół przyjaznych osobom LGBTQ+

2024-04-24 13:58

PAP/Rafał Guz

„Bednarska" - I społeczne liceum ogólnokształcące im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie zostało najwyżej ocenione w najnowszym rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQ+. Ranking przedstawiła Fundacja "GrowSpace" w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Najpierw wołanie, później powołanie

2024-04-25 23:30
Konferencja do młodzieży bpa Jacka Kicińskiego CMF

ks. Łukasz Romańczuk

Egzamin dojrzałości i ósmoklasisty coraz bliżej. O dary Ducha Świętego i pomyślność na czas pisania matur modlili się uczniowie szkół średnich i ci, kończący “podstawówkę”. Była to także okazja do wysłuchania konferencji o. bpa Jacka Kicińskiego CMF.

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...