Reklama

V Kielecki Festiwal Nauki

Niedziela kielecka 41/2004

Ponad 200. prezentacji, a w nich m.in. wykłady, pokazy laboratoryjne, warsztaty, wycieczki, wystawy i konkursy. Tak wyglądał V Kielecki Festiwal Nauki zorganizowany w dniach 16-26 września br.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Festiwal, którego głównym założeniem jest promocja nauki, wyższych uczelni i osiągnięć naukowców regionu świętokrzyskiego, od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych. Kielecki Festiwal Nauki - co podkreśla jego dyrektor doc. dr Jan Suwała - odznacza się głównie walorami dydaktycznymi. Tego typu wydarzenie jest okazją do przybliżenia młodzieży szkolnej najnowszych naukowych wynalazków, nowych teorii naukowych w wielu dyscyplinach naukowych.
Poprzez kontakt z naukowymi eksperymentami, uczniom łatwiej zrozumieć zawiłe teorie z dziedziny fizyki czy chemii i ich związek z naszym codziennym życiem. Ponadto uczniowie mają okazję odwiedzić kieleckie uczelnie, poznać ich kadrę naukową. Być może w przyszłości wybiorą właśnie Kielce na miejsce studiowania? Bogata oferta festiwalowa zaspokoiła z pewnością najbardziej wybredne gusta. Każdy mógł znaleźć z powodzeniem coś dla siebie. Wśród różnorodnych dziedzin znalazły się i prezentacje dotyczące dinozaurów, i te o najnowszych technologiach laserowych. Imprezy festiwalowe odbywały się nie tylko w Kielcach, ale też w innych powiatach: w Chmielniku, Ćmielowie, Jędrzejowie, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Busku Zdroju.
Nie sposób wymienić tu wszystkich organizatorów tegorocznego festiwalu. Głównym jest Akademia Świętokrzyska. Znalazły się tu również: Archiwum Państwowe, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, Instytut Paleobiologii PAN im. R. Kozłowskiego w Warszawie, Jaskinia Raj, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Kielecki Oddział Związku Literatów Polskich, Kieleckie Centrum Kultury, Kieleckie Towarzystwo Naukowe, Klub Chrześcijańsko-Demokratyczny w Busku Zdroju, Kuratorium Oświaty oraz szkoły średnie, gimnazjalne i podstawowe Kielc, Magazyn psychologiczny Charaktery, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Muzeum Narodowe, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach, Politechnika Świętokrzyska, Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Radio Plus Kielce, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa, Świętokrzyskie UKSW w Warszawie, UW, Uzdrowisko Busko Zdrój, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Wyższe Seminarium Duchowne, Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji, Wyższa Szkoła Handlowa, Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji, Wyższa Szkoła Umiejętności.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Jezus jest dobrym pasterzem

2024-04-19 10:18

Adobe Stock

Jesteśmy dziećmi mocnego i dobrego Boga. Jesteśmy domownikami Boga miłości, który jest gwarantem naszej wolności, tej prawdziwej.

Więcej ...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu powszechnego

2024-04-17 18:24

Bożena Sztajner/Niedziela

Ilu katolików jest w Polsce? Kim są osoby, które w ramach Narodowego Spisu Powszechnego w 2021 r. odmówiły odpowiedzi na pytanie o przynależność wyznaniową? - tym m.in. tematom poświęcone było spotkanie, które odbyło się dziś w siedzibie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie. Prof. Krzysztof Koseła i prof. Mirosława Grabowska zaprezentowali analizy danych dotyczących przynależności wyznaniowej Narodowego Spisu Powszechnego z 2021. W najbliższym czasie opublikowany zostanie raport na ten temat.

Więcej ...

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie najemnikiem!

2024-04-19 22:12

Archiwum bp Andrzeja Przybylskiego

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Agnieszko z Montepulciano! Czy Ty rzeczywiście...

Św. Agnieszko z Montepulciano! Czy Ty rzeczywiście...

Święty ostatniej godziny

Niedziela Przemyska

Święty ostatniej godziny

Jezu, uczyń serce moje miłosiernym tak, jak Twoje

Wiara

Jezu, uczyń serce moje miłosiernym tak, jak Twoje

Odpowiedzialni za formację księży debatowali o kryzysach...

Kościół

Odpowiedzialni za formację księży debatowali o kryzysach...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous