Ważny jest czas nauki i katechezy, ale młodzi ludzie pragną też po prostu doświadczać Bożej obecności i działania. Taką możliwość dają im rówieśnicy z Młodzieżowego Klubu Środowiskowego Grupka, organizując kolejną edycję „Czasu Ognia – Czasu Wielbienia”. Na otwarte spotkanie zapraszają 27 stycznia do Kamieniołomu im. Jana Pawła II, przy ul. Zamoyskiego 2, tuż przy Rynku Podgórskim w Krakowie. Początek o godz. 19.30, a zakończenie najpóźniej o godz. 21.
– Podczas tego koncertu można doświadczyć żywego Boga i wielbić Jego imię. Bóg rozpala nasze serca swoją miłością. To również fantastyczna okazja, aby przekonać się, że Kościół jest pełen radości, a młodzi ludzie pragną Bożej miłości, obecności oraz modlitwy w formie uwielbieniowej – mówi Angelika Kamieńska, która swoją wiarą dzieli się, prowadząc bloga. A niezdecydowanych przekonuje: – Jeśli nigdy nie doświadczyłeś Pana Boga w swoim życiu, to wydarzenie może ci w tym pomóc!
Więcej informacji: https://web.facebook.com/CzasOgnia/?_rdc=1&_rdr
Jeżeli wszystko stworzył Bóg i jeżeli wszystko, co stworzył, jest dobre, to skąd wobec tego wzięło się zło? Źródłem zła jest wolna wola stworzeń rozumnych, czyli nas – odpowiadają najwybitniejsi myśliciele chrześcijaństwa.
Najnowsze, szokujące zeznania ks. Olszewskiego. "Ja i moi rodzice jesteśmy nękani"
2026-02-10 15:49
TV Republika, niezalezna.pl
Zrzut ekranu TV Republika
"Pierwszy list od najbliższych, który został wysłany dzień po moim aresztowaniu, od moich małych bratanków, otrzymałem po trzech miesiącach. A listy od wiernych, napisane dużo później, otrzymałem o wiele wcześniej, bo już po trzech tygodniach. Od funkcjonariuszy dowiedziałem się, że list od bratanków trzymany był pod nakazem" - mówił dziś przed sądem ks. Michał Olszewski. Informuje o tym TV Republika.
Szczepienia przeciw HPV będą obowiązkowe dla nastolatków - szefowa resortu zdrowia potwierdza
2026-02-11 07:30
PAP/RMF24.pl/Red.
Karol Porwich /Niedziela
Szefowa resortu zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda, 4 lutego w rozmowie z RMF FM potwierdziła doniesienia medialne, że od stycznia 2027 r. szczepienia przeciw HPV będą obowiązkowe dla nastolatków.