Reklama

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Zjednoczeni w Duchu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

17 października w jaworznickiej kolegiacie pw. Świętych Wojciecha i Katarzyny odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej. W spotkaniu, zorganizowanym przez moderatora Ruchu ks. Marka Gąsiorka, uczestniczyło ponad 200 osób.
Dzień Wspólnoty rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Mszą św., której przewodniczył ks. Paweł Brańka - diecezjalny duszpasterz młodzieży. W homilii ks. Gąsiorek, nawiązując do sceny z witraża Chrystusa Sługi w Krościenku, mówił o zawierzeniu Jezusowi. - Bywają chwile, kiedy czujemy się słabi. Pomoc możemy wtedy znaleźć, spoglądając na Chrystusa. On udzieli nam potrzebnej mocy i pośle swego Ducha - powiedział Kaznodzieja. Po Komunii św. ok. 30 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego (Jest to forma modlitewnej adopcji poczętego dziecka, polegająca na odmawianiu tajemnicy różańcowej przez dziewięć miesięcy, towarzysząc zagrożonemu aborcją dziecku aż do momentu narodzenia). Po Mszy św. uczestnicy rozpoczęli spotkania w grupach.
Dla Księdza Moderatora Dzień Wspólnoty jest bardzo ważny.
- Wszystkie grupy z diecezji mogą spotkać się w jednym miejscu. Dziś przeżywamy dar wspólnoty i jedności - powiedział ks. Gąsiorek. Wspomniał także, że bardzo istotnym elementem Dnia Wspólnoty są spotkania formacyjne w grupach. - Tutaj jest okazja podzielenia się opiniami, przeżyciami i pomysłami w gronie oazowiczów z innych parafii. To fantastyczne. Na co dzień spotykamy i modlimy się w parafiach, a dziś wszyscy członkowie Ruchu łączą się w Duchu Świętym i razem modlimy się do Boga. To, co nas łączy, to miłość i zawierzenie Bogu - mówił Marek Nackowski, uczestnik oazy III stopnia.
Dzień Wspólnoty zakończył się agapą, czyli poczęstunkiem przy wspólnym stole.
Następne spotkanie odbędzie się 12 grudnia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Ewangelia daje świadectwo pewne

pl.wikipedia.org

Więcej ...

Po zapewnieniach Leona XIV Kościół koptyjski wznowił dialog

2026-05-23 17:50
Patriarcha Tawadros II

Vatican Media

Patriarcha Tawadros II

Koptyjski Kościół Ortodoksyjny postanowił wznowić dialog teologiczny z Kościołem katolickim. Decyzję podjął Święty Synod tego Kościoła w oparciu o zapewnienia, jakie otrzymał patriarcha Tawadros II od Papieża Leona XIV o nieudzielaniu błogosławieństwa parom tej samej płci. Dialog został zawieszony przez Kościół koptyjski w marcu 2024 r. po wydaniu przez Dykasterię Nauki Wiary deklaracji Fiducia supplicans.

Więcej ...

Katolickie uczelnie w Europie w obliczu wyzwań współczesności

2026-05-23 19:29
Zgromadzenie generalne Europejskiej Federacji Uniwersytetów Katolickich (FUCE)

Vatican News

Zgromadzenie generalne Europejskiej Federacji Uniwersytetów Katolickich (FUCE)

Rola i zadania katolickich uniwersytetów w dobie dynamicznej sytuacji rekrutacyjnej studentów związanej z demografią, czasem konfliktów międzynarodowych i zmniejszoną mobilnością - to niektóre z zagadnień poruszanych podczas zgromadzenia generalnego Europejskiej Federacji Uniwersytetów Katolickich (FUCE).

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Służby wkroczyły do domu prezydenta Nawrockiego!...

Wiadomości

Służby wkroczyły do domu prezydenta Nawrockiego!...

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które zauważa brak

Wiara

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które zauważa brak

Kard. Ryś ustanowił nową radę kapłańską. Jakie są...

Kościół

Kard. Ryś ustanowił nową radę kapłańską. Jakie są...

TV Republika: Abp Galbas reaguje na wpis ks. Sowy o...

Wiadomości

TV Republika: Abp Galbas reaguje na wpis ks. Sowy o...

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Wiadomości

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Oświadczenie rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej

Niedziela Małopolska

Oświadczenie rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity