Reklama

Strefa Chwały Festiwal 2018

Dobro wielką ma moc

2018-03-02 07:26

Plac Papieski w Starym Sączu, a na nim 5 różnorodnych namiotów, blisko 1000 uczestników z kilku krajów, 6 dni wyjątkowych rekolekcji - tak zapowiada się tegoroczna edycja Strefa Chwały Festiwal - rekolekcji Ludzi Nowej Kultury.

Stowarzyszenie Muza Dei wraz z Diecezją Tarnowską oraz Gminą Stary Sącz w terminie od 28 czerwca do 3 lipca organizuje na Placu Papieskim w Starym Sączu rekolekcje Strefa Chwały Festiwal. Z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie tym wydarzeniem, ale jak zapewniają organizatorzy, tego lata będą w stanie przyjąć jeszcze więcej osób. Właśnie ruszyła rejestracja, a szczegółowe informacje odnośnie warunków uczestnictwa znajdują się na stronie www.strefachwalyfestiwal.pl. Należy pamiętać, iż liczba miejsc jest jednak ograniczona. Całość wydarzenia ma miejsce w kilku namiotach postawionych tuż przy Ołtarzu Papieskim, który zachowany został po wizycie Jana Pawła II. Największy z nich to główne miejsce spotkań, gdzie codziennie sprawowana jest Eucharystia, gdzie jest duża scena, a na niej sporo muzyki na najwyższym poziomie. To w tym namiocie mają także miejsce konferencje, panele, prezentacje różnych intrygujących środowisk i inicjatyw, a także modlitwa, uwielbienie, taniec.

Mniejsze namioty przeznaczone są na kawiarenkę MuzaCafe oraz na zajęcia dla młodzieży i dzieci, czyli dla Strefa Chwały Young i Strefa Chwały Kids. Na Strefie Chwały Young młodzież w wieku 13-17 lat może uczestniczyć w programie, który poprowadzi Paweł Zegartowski wraz z młodzieżą z Młodzieżowego Klubu Środowiskowego Grupka z Krakowa. W programie m.in.: zabawy integracyjne, warsztaty artystyczne, zajęcia ogólnorozwojowe oraz terenowe. W planie wycieczki, gry i dużo dobrej zabawy, a także nauczania i spotkania w małej grupie .

Natomiast Strefa Chwały Kids jest szczególnym miejscem dla dzieci w wieku od 3 - 12 lat pełnym radości, zabawy, muzyki i spotkania z Bogiem. Organizatorzy zapewniają opiekę dzieciom w 3 grupach wiekowych: 3-5, 6-9, 10-12 lat. Nad każdą grupą czuwa opiekun wraz z wolontariuszami. Dzięki takiej przynależności dzieci uczą się współdziałania, nawiązywania relacji z innymi oraz odpowiedzialności za siebie nawzajem. W programie zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe, plastyczne, muzyczne a także codzienne spotkanie z Ewangelią. Szczególnie atrakcyjne dla dzieci i rodziców są konkurencje “Kibicuj Rodzinie“ podczas Rodzinnego Świętowania Niedzieli.

Reklama

Strefa Chwały Festiwal to jedyne w swoim rodzaju rekolekcje Ludzi Nowej Kultury. Stanowią wyjątkową platformę spotkania ludzi, którzy chcą budować w oparciu o Ewangelię całe swoje życie. Każdego roku gromadzą artystów, muzyków, plastyków, sportowców, dziennikarzy, polityków, działaczy społecznych, liderów wspólnot i animatorów, a także ludzi biznesu. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla fakt, iż obecni są dorośli oraz młodzież i dzieci, albowiem uczestnicy przyjeżdżają całymi rodzinami, co gwarantuje ciepłą, rodzinną atmosferę podczas trwania naszego wydarzenia.

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów social media https://www.facebook.com/strefachwalyfestiwal, https://www.instagram.com/strefachwaly , gdzie sukcesywnie prezentowani będą goście, partnerzy, a także szczegółowy program Strefa Chwały Festiwal - rekolekcji Ludzi Nowej Kultury.

Tagi:
rekolekcje młodzi

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

„Niedziela” u ks. Soboty

„Niedziela” u ks. Soboty

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Prezentacja nr 46/2019

Prezentacja nr 46/2019

Pytania o wolność...

Pytania o wolność...

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem