Reklama

Czytelnicy do redakcji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak wiemy, handel w niedzielę rozwinął się w dużym stopniu. Trwają na ten temat dyskusje, wypowiadają się zarówno pracujący w niedzielę, jak i kupujący. A przecież niedziela jest najstarszym chrześcijańskim świętem. Przypomina nam o tym Katechizm Kościoła Katolickiego. Ojciec Święty Jan Paweł II w swoim specjalnym Liście o świętowaniu niedzieli, oraz w wielu osobnych wypowiedziach zawsze o tym mówi i przypomina.
Papież Jan Paweł II poucza nas o dniu niedzielnym. Przypomina Boże przykazanie: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Pracujemy mozolnie przez 6 dni. Dzień 7. - niedziela, należy się Bogu i nam samym na wypoczynek w gronie rodzinnym, sąsiedzkim. Zwłaszcza my, ludzie wierzący, winniśmy się wstrzymać w tym dniu od pracy, od handlu. Niedzielne zakupy tak zmieniły myślenie wielu wierzących, że nie dostrzegają w tym grzechu. Przez świętowanie wyrażamy ważną prawdę, że czas należy do Boga. A przecież my sami, też należymy do Boga. Różne urzędy, sesje dyskusje nie załatwią sprawy handlu niedzielnego. To od nas zależy, czy niedziela będzie świętem, czy dniem powszednim.
Z okazji 26. rocznicy powołania na Tron św. Piotra naszego Rodaka - otrzymania od Pana Boga tego nieocenionego daru - składam serdeczne podziękowania Papieżowi Janowi Pawłowi II za przyjęcie roli Pasterza całego świata. Ojciec Święty nieustannie poucza narody i mówi o zagrożeniach, które powodują cierpienie wśród narodów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

11 lipca Msza św. o beatyfikację Stanisławy Leszczyńskiej

2026-07-10 09:12
Przy grobie Stanisławy Leszczyńskiej. Modlitwa o beatyfikację

Joanna Popławska

Przy grobie Stanisławy Leszczyńskiej. Modlitwa o beatyfikację

Każdego 11. dnia miesiąca o godz. 8.00 w krypcie Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na łódzkich Bałutach sprawowana jest Msza św. w intencji jej rychłej beatyfikacji. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy, którym bliskie jest świadectwo „położnej z Auschwitz”.

Więcej ...

Poronin: górale-parafianie gościli grupę dzieci i młodzieży z Betlejem

2026-07-09 18:23

Adobe Stock

Ponad 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Domu Pokoju w Betlejem gościła od 6 do 9 lipca w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie koło Zakopanego. Goście z Ziemi Świętej mieszkali w domach u górali, poznawali atrakcje turystyczne w regionie, udali się do tatrzańskiego sanktuarium na Wiktorówkach.

Więcej ...

Redemptoryści odcinają się od wspólnoty, która planuje święcenia biskupa bez zgody Rzymu

2026-07-10 14:01

Karol Porwich/Niedziela

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (CSsR) opublikowało oświadczenie, w którym stanowczo odcina się od sedewakantystycznej wspólnoty Synowie Najświętszego Odkupiciela (FSsR), mającej siedzibę na wyspie Papa Stronsay w archipelagu Orkadów. Dokument został wydany w związku z planowaną na 25 lipca konsekracją biskupią założyciela wspólnoty, ks. Michaela Mary’ego, która ma się odbyć bez mandatu papieskiego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Marta Nawrocka: jesienią w Warszawie zorganizuję...

Wiadomości

Marta Nawrocka: jesienią w Warszawie zorganizuję...

Ponad 4500 katechetów straciło pracę. Dane MEN...

Polska

Ponad 4500 katechetów straciło pracę. Dane MEN...

Król Karol III nie jest już „obrońcą wiary”

Wiadomości

Król Karol III nie jest już „obrońcą wiary”

Powołania kapłańskie w Europie: wzrost we Francji,...

Europa

Powołania kapłańskie w Europie: wzrost we Francji,...

PZN: zmarł były skoczek narciarski Grzegorz Miętus

Wiadomości

PZN: zmarł były skoczek narciarski Grzegorz Miętus

Dominikanie przestrzegają przed...

Polska

Dominikanie przestrzegają przed...

Informacje dla wiernych archidiecezji krakowskiej dot....

Kościół

Informacje dla wiernych archidiecezji krakowskiej dot....

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie profanacji...

Wiadomości

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie profanacji...