Reklama

wroc.salez.pl

Jak Liceum Salezjańskie drzwi otworzyło

2018-03-27 11:10

(gio)

„Nie zamieniłabym tej szkoły na inną”. Między innymi takie komentarze na temat publicznego Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu można było usłyszeć z ust jej uczniów w czasie Otwartych Drzwi w sobotę 24 kwietnia. Marysia, uczennica klasy I, nie jest jedyną osobą lubiąca i ceniąca Salez. Liczne koła zainteresowań, wieloraka możliwość rozwoju, szansa solidnego przygotowania na studia, a przede wszystkim duch radości, duch św. Jana Bosko sprzyjają temu, że kolejne pokolenia uczniów noszą w sobie przekonanie wartości tego miejsca i tego środowiska.

Wchodząc do budynku szkoły przy ul. Prusa 78 zaraz za drzwiami oczekują wraz z nauczycielami uczniowie. Ich nietypowe, proste ale eleganckie mundurki z logo szkoły, a przede wszystkim promieniujący uśmiech natychmiast wzbudzają uznanie i dobre samopoczucie.

Pierwszym punktem Otwartych Drzwi jest spotkanie z dyrektorem. Przybyła młodzież i rodzice idą do auli. Tam wita ich ks. Jerzy Babiak: „Cieszymy się z tego, że jesteście z nami. Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu to szkoła wysokich aspiracji i działań, ale także szkoła miłosierdzia. Nie jesteśmy wyłącznie dla siebie, ale poprzez to co w szkole chcemy być z innymi i dla innych” - kontynuuje.

Reklama

Spotkanie przeplatane jest występami szkolnego zespołu smyczkowego. W zdumiewającym wykonaniu młodych z uznaniem słucha się między innymi „Przybycia królowej Saby” Haendela. Na zakończenie na scenie pojawiają się językowe grupy teatralne. Francuskojęzyczna przedstawia Kopciuszka, angielskojęzyczna historie krasnoludków, niemiecka i rosyjska brylują piosenkami. W drugiej części zostają otwarte sale lekcyjne.

Czas nazwany „Salez Discovery” czyli „Odkrywanie Salezu” to okazja, aby wejść do 10 sal z przygotowanymi animacjami, lekcjami i zadaniami. „Chemiczne eldorado”, „Fizyczne przyciąganie”, „Siła sportu” to tylko niektóre z proponowanych zajęć.

Sala języka polskiego i historii proponuje quiz z wykorzystaniem tablicy InterWrite, chemiczna uzyskiwania chlorofilu, a fizyczna zapalnie świetlówki poprzez wypatrzoną na powierzchni balonu energią. Dzieje się bardzo wiele. Na korytarzu ciągle pracuje szkolne koło filmowe. Wywiady a także ogrywanie sytuacji i wydarzeń posłuży do przygotowania relacji na szkolny kanał telewizyjny TVSLOWROC YouTube.

Na zakończenie ponowne spotkanie na auli. Tam wolontariusze misyjni, to jest uczniowie i absolwenci szkoły opowiadają o wakacyjnym projekcie Ghana 2017. Dopełnieniem staje się emitowany film. Czuje się w nim Afrykę, ale także cudowność pracy obecnej w niej młodzieży.

Zobacz zdjęcia: Dzień Otwarty w Salezie

Przez cały czas przez drzwi sekretariatu wchodzą kolejni kandydaci, aby złożyć kwestionariusz. Jeden z nich, zapytany o to dlaczego chce do Salezu mówi: „Bardzo odpowiada mi nauka wielu języków, zwłaszcza mojego ulubionego francuskiego. Ważna jest dla mnie także pozytywna, radosna atmosfera”.

Rekrutacja do publicznego Liceum Salezjańskiego trwa. Szkoła nie uczestniczy w miejskiej rekrutacji elektronicznej. Bliższe informacje na www.liceum.salez-wroc.pl

Tagi:
szkoła salezjanie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Pielgrzymka parafialnych zespołów Caritas do Trzebnicy

Pielgrzymka parafialnych zespołów Caritas do Trzebnicy

Jubileusz małżeństw w Wilkszynie

Jubileusz małżeństw w Wilkszynie

Częstochowa: Jubileusz 50-lecia parafii św. Wojciecha BM

Częstochowa: Jubileusz 50-lecia parafii św. Wojciecha BM

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem