Reklama

Aspekty diecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Międzyrzecz

26 października w sali Urzędu Miasta i Gminy w Międzyrzeczu został uhonorowany odznaką Zasłużony Działacz Kultury radny Emil Stankiewicz. Aktu wręczenia dokonał dr Stanisław Tokarczuk, w obecności burmistrza Tadeusza Dubickiego, radnych i zaproszonych gości. Emil Stankiewicz urodził się w 1941 r. na Wyżynie Podolskiej. W 1946 r. wraz z rodzicami zamieszkał w Kleszczewie, parafia Templewo. W latach 1968-85 pracował w Kolumnie Transportu Sanitarnego. Dał się poznać jako społecznik, pomagał ludziom pokrzywdzonym przez los. Rozprowadza cegiełki na budowę kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w Zbarażu, propaguje w Międzyrzeczu i na ziemi międzyrzeckiej dorobek kultury kresowej.

K. K.

Szlichtyngowa

6 listopada na strzelnicy Koła LOK w Szlichtyngowej w Puszczy odbyły się zawody strzeleckie, upamiętniające kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK we Wschowie i Koło LOK w Szlichtyngowej. W zawodach wzięło udział 11 drużyn. Strzelano w trzech kategoriach: indywidualnie - o najlepszego strzelca, którym został B. Drąg, drużyno zwyciężyło Koło Żołnierzy Rezerwowych LOK Wschowa, które także okazało się najlepsze w pojedynku drużyn do tarcz ruchomych. Zawody otworzył i zamknął prezes Zarządu Powiatowego LOK we Wschowie Witold Dokurno.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zielona Góra

6 listopada w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze odbył się koncert Antoniny Krzysztoń, połączony ze sprzedażą kalendarza ze zdjęciami dzieci z zespołem Downa autorstwa Bogusława Świtały. Jest to już 4. taka impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Zespołem Downa. Ma ona na celu integrację społeczną osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi, pokazanie ich w świetle miłości i zrozumienia. W holu teatru umieszczono zdjęcia dzieci niepełnosprawnych. Fotografie pokazywały je w codziennych życiowych sytuacjach, na placu zabaw, na plaży. Pieniądze z zakupu kalendarza wesprą dzieci niepełnosprawne i ich rodziny.

W ostatnim czasie na apel bp. Wiktora Skworca ponad 500 świeckich rozpoczęło przygotowanie do posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii w diecezji tarnowskiej. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej liczba mężczyzn ustanowionych nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. wynosi zaledwie 53. Zgodnie z założeniem diecezjalnego programu duszpasterskiego, w Roku Eucharystii pragniemy, aby zwielokrotniła się troska o nabór i formację nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy będą odwiedzać obłożnie chorych. Księża proboszczowie mogą zgłaszać kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej. Rekolekcje dla zgłoszonych kandydatów i wszystkich już ustanowionych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędą się od 26 do 28 listopada 2004 r. w Domu „Uzdrowienia Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie.

Jednym zdaniem

6 listopada w kościele pw. św. Anny w Szczańcu odbył się dzień skupienia Akcji Katolickiej pod hasłem: Widzieć - oceniać - działać.

Z 6 na 7 listopada na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze wandale zniszczyli pomnik ofiar Katynia.

9 listopada w Klubie Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze odbył się wieczór poświęcony 86. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada bp Adam Dyczkowski uczestniczył w Filharmonii Zielonogórskiej w akademii z okazji Święta Niepodległości, zorganizowanej przez Areszt Śledczy i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Poznania.

10 listopada zgromadzeniem patriotycznym przy pomniku na placu Bohaterów rozpoczęły się w Zielonej Górze obchody Święta Niepodległości. Dzień później w konkatedrze pw. św. Jadwigi Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. Eugeniusz Jankiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej. MIĘDZYRZECZ 26 października w sali Urzędu Miasta i Gminy w Międzyrzeczu został uhonorowany odznaką Zasłużony Działacz Kultury radny Emil Stankiewicz. Aktu wręczenia dokonał dr Stanisław Tokarczuk, w obecności burmistrza Tadeusza Dubickiego, radnych i zaproszonych gości. Emil Stankiewicz urodził się w 1941 r. na Wyżynie Podolskiej. W 1946 r. wraz z rodzicami zamieszkał w Kleszczewie, parafia Templewo. W latach 1968-85 pracował w Kolumnie Transportu Sanitarnego. Dał się poznać jako społecznik, pomagał ludziom pokrzywdzonym przez los. Rozprowadza cegiełki na budowę kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w Zbarażu, propaguje w Międzyrzeczu i na ziemi międzyrzeckiej dorobek kultury kresowej.

Zaproszenia

Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza 23 listopada o godz. 19.00 na wykład ks. dr. Andrzeja Draguły pt. Czy istnieje pluralizm ewangeliczny? Spotkanie w salkach parafialnych przy ul. Bułgarskiej.

25 listopada w Zielonej Górze w salkach parafialnych przy ul. Kasprowicza 1 odbędzie się modlitewno-formacyjne spotkanie rejonowe Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej Rejonu Zielonogórskiego. Na spotkanie zapraszamy też prezesów ministrantów, ludzi odpowiedzialnych za grupy ministranckie i zajmujących się liturgią. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.30 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zielonej Górze zaprasza 27 listopada na bezalkoholowy bal andrzejkowy „Z tańcem i Różańcem w Europie”. Bilety w cenie 25 zł od osoby nabyć można w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Krawieckiej 7-9 w godz. od 8.30 do 15.00. Więcej informacji pod nr. tel. (0-68) 325-31-56.

Rodzina Radia Maryja w Zielonej Górze zaprasza 8 grudnia na pielgrzymkę do Torunia z okazji obchodów kolejnej rocznicy powstania rozgłośni. Zapisy w Biurze Radia Maryja przy konkatedrze pw. św. Jadwigi.

19 grudnia br. w kościele Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze o godz. 16.00 podczas comiesięcznej Mszy św. nastąpi uroczyste przyjęcie do rodziny Wiary i Światła nowej wspólnoty.

Podziel się:

Oceń:

2004-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo: uzdrowiona za wstawiennictwem św. s. Faustyny

youtube.com/faustyna

Tymi słowami Ojca Świętego pragnę złożyć podziękowanie za uzdrowienie za wstawiennictwem św. s. Faustyny Kowalskiej. Bóg w swoim niezgłębionym Miłosierdziu przychodzi nam zawsze z pomocą, a szczególnie w najtrudniejszych momentach życia.

Więcej ...

Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie obchodów Święta Miłosierdzia 2026

2026-04-07 13:55

Agata Kowalska

Przed zbliżającym się Świętem Miłosierdzia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wystosowało komunikat w sprawie tegorocznych obchodów.

Więcej ...

Moskwa i Kijów ogłaszają zawieszenie broni na czas Wielkanocy

2026-04-10 11:52

Karol Porwich/Niedziela/Pixabay

Na okres prawosławnej Wielkanocy Rosja i Ukraina ogłosiły 30-godzinne zawieszenie broni w trwającej między nimi wojnie. Według przywódców obu państw — Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego — rozejm ma obowiązywać od godziny 16:00 czasu lokalnego w sobotę do północy w niedzielę. W tym czasie wierni Kościołów prawosławnego i greckokatolickiego w obu krajach będą obchodzić Wielkanoc.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Biskup Ryszard Kasyna: Zwróciłem się z prośbą do...

Wiadomości

Biskup Ryszard Kasyna: Zwróciłem się z prośbą do...

Osiem słów Zmartwychwstałego:

Wiara

Osiem słów Zmartwychwstałego: "Jak Ojciec Mnie posłał,...

Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie...

Kościół

Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie...

Do kogo zwracam się w trudnościach?

Wiara

Do kogo zwracam się w trudnościach?

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w...

Wiadomości

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w...

Parafianie czekają na cud. Wierni będą modlić się w...

Kościół

Parafianie czekają na cud. Wierni będą modlić się w...

Co z postem w Wielką Sobotę?

Wiara

Co z postem w Wielką Sobotę?

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Akt wandalizmu w Poniedziałek Wielkanocny. Zniszczono okna...

Kościół

Akt wandalizmu w Poniedziałek Wielkanocny. Zniszczono okna...