Reklama

Zofia Białas

Wieluń

Msza św. z ks. Juliuszem Lasoniem

2018-06-01 16:49

Zofia Białas

Na dorocznej wiosennej Mszy św. w kościele św. Mikołaja u sióstr Bernardynek w Wieluniu spotkali się w dniu 18 maja członkowie Stowarzyszenia „Po prostu żyj”, skupiającego wielunian i nie tylko, dotkniętych chorobą nowotworową, by pomodlić się za tych, których w ostatnim czasie Bóg powołał do wieczności i za tych, którzy z chorobą walczą.

Wspólnie z członkami Stowarzyszenia modlili się członkowie ich rodzin. Na Eucharystię przybył ks. Juliusz Lasoń kapelan szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, a wraz z nim p. Tomasz, który dał świadectwo wiary. Współcelebransem Mszy św. był ks. kapelan Andrzej Walaszczyk.

Bóg jest z człowiekiem zawsze, nie tylko wtedy, kiedy jest mu dobrze, ale także w chorobie i działa cuda, przywraca zdrowie, mówił p. Tomasz. Należy sobie jednak stawiać pytania, co z podarowanym zdrowiem mogę uczynić? Czy będę świadkiem działania Boga? Czy będę umiał dzielić się dobrą nowiną o miłosierdziu Bożym z innymi? Dlaczego tak łatwo przychodzi nam mówienie o rzeczach złych i czy nie lepiej dzielić się dobrą nowiną?

Reklama

Jak ważne jest, kontynuował, byś w swoim nieszczęściu nie był sam, bo samotność jest największym wrogiem człowieka. Stąd, w modlitwie wiernych, słowa: Módlmy się za naszych przyjaciół, by w ich życiu nigdy nie wygasło światło Chrystusa oraz by potrafili docenić niezwykłą moc przyjaźni oraz Módlmy się za nas samych, abyśmy niezłomnie świadczyli o miłości, jaką Bóg ukochał ludzi i świat.

Modlitwie eucharystycznej towarzyszyły relikwie św. ojca Pio, św. Faustyny i Matki Teresy z Kalkuty. Przed błogosławieństwem relikwie zabrali uczestnicy Eucharystii i trzymając je w dłoniach połączyli się z wszystkimi w łańcuchu rąk, by wspólnie modlić się za siebie, by prosić Boga o umiejętność przebaczania, cierpliwość w znoszeniu niedogodności losu, o silną wiarę i by dziękować za to, że Bóg jest i ofiaruje nam swoją miłość, kiedy tylko otworzymy na nią swoje serca.

Po Mszy św., ubogaconej pięknym śpiewem sióstr Bernardyne (sióstr od modlitwy), członkowie Stowarzyszenia spotkali się na agapie.

Tagi:
modlitwa choroba

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem