22 czerwca 2004 r. Komisja Lekarska uznała cud zdziałany za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Obecnie trwają przygotowania do procesu beatyfikacyjnego. W ramach tych przygotowań w niedzielę 5 grudnia br. odbyło się w Pruchniku - miejscowości, w której urodził się i wychowywał Sługa Boży - sympozjum „Jak zostać świętym - codzienne życie ks. Bronisława Markiewicza”. Zorganizowała je Akcja Katolicka we współpracy z parafią w Pruchniku, a także przy wydatnej pomocy księży michalitów i sióstr michalitek. Do udziału w sympozjum zostali zaproszeni mieszkańcy Pruchnika, oraz okolicznych wiosek z terenu dekanatu. Frekwencja dopisała, w imprezie wzięło udział ok. 300 osób.
Proboszcz ks. Kazimierz Trelka wygłosił słowo wstępne, zaś spotkanie poprowadziła prezes POAK w Pruchniku - Aleksandra Wdowik. Program był bardzo urozmaicony. Ks. Dariusz Kielar CSMA w referacie pt. Ksiądz Bronisław Markiewicz jako duszpasterz ukazał Sługę Bożego jako gorliwego kapłana, wrażliwego na potrzeby powierzonych mu ludzi. Z kolei s. Remigiusza Dziewit CSSMA zwróciła uwagę na dynamikę życia duchowego ks. Bronisława, który przez całe swoje życie był wierny modlitwie i z niej czerpał siły do działania, oraz poszukiwania woli Bożej. Swoimi refleksjami na temat ks. Markiewicza podzielił się ze słuchaczami mecenas Józef Gudyka, który w tym wielkim Pruchniczaninie znalazł wzór do naśladowania, zwłaszcza, jeśli chodzi o pomoc najbiedniejszym i pokrzywdzonym.
Wiele radości wszystkim zebranym sprawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku, prezentując montaż słowno-muzyczny pt. O człowieku, który płonął miłością.
Sympozjum nie tylko pogłębiło wiedzę o ks. Bronisławie Markiewiczu, ale sprawiło, że stał się on kimś bliskim i godnym naśladowania.
S. Goretti, s. Edyta i s. Justyna posługują w Domu Samotnej Matki
Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej prowadzi we Wrocławiu trzy bardzo ważne dzieła: Dom Samotnej Matki, punkt konsultacyno- informacyjny dla osób doświadczających przemocy domowej i streetworking. Zaglądamy do pierwszego, by zobaczyć, jak wyglądają tam święta Bożego Narodzenia.
Na początku Roku Jubileuszowego, zachęcam każdą osobę, każdy naród i kraj, aby mieli odwagę stać się pielgrzymami nadziei, uciszyli broń i przezwyciężyli podziały – przypomniał Papież Franciszek w bożonarodzeniowym orędziu „Urbi et Orbi”. Wezwał w nim do zakończenia trwających wojen i niesprawiedliwości, trawiących narody w różnych częściach świata, do zburzenia politycznych i ideologicznych podziałów, poszanowania świętości życia i rodziny i przede wszystkim: do osobistego spotkania z Bogiem.