Reklama

Piotr Babisz

Stary Sącz: trwa Strefa Chwały Festiwal

2018-06-29 18:36

eb / Stary Sącz (KAI)

Muzycy, dziennikarze, politycy, działacze społeczni, liderzy wspólnot z całej Polski uczestniczą w Rekolekcjach Ludzi Nowej Kultury w Starym Sączu. Wspólnie się modlą, wielbią Boga i słuchają konferencji. - Trzeba mówić o rzeczach oczywistych jak wartość rodziny, bo są one dziś kwestionowane w Europie – powiedział jeden z prelegentów Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

„Nasi oponenci inwestują w rozkład społeczny, tak my prawnie musimy zainwestować w naszą przyszłość. Cywilizacja życia i rodziny potrzebują swojej międzynarodowej konstytucji” – stwierdził polityk.

Poseł zapowiedział, że 10 lipca w Parlamencie Europejskim zaprezentowana zostanie Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny. Dokument ma być aktem prawa międzynarodowego, kompletnie ujmującym prawa rodziny. Konwencja ta ma stanowić ma odpowiedź na Konwencję Stambulską.

„Czas, żeby Polska na forum międzynarodowym zaprezentowała tę konwencję, która nie wprowadza ograniczeń rodziny, wolności religii tylko afirmowałyby podstawowe zasady godności natury ludzkiej i wolności człowieka” – podkreślił

Reklama

Marek Jurek. Wyraził też opinię, że inwestycja w rodzinę to inwestycja w przyszłość. Chwaląc Program Rodzina 500 plus powiedział, że trzeba także zagwarantować poszerzone dodatki dla rodzin wielodzietnych, na trzecie czy czwarte dziecko.

W spotkaniu uczestniczy także Antoni Tompolski, dyrektor Alpha Polska, który zachęcał uczestników, by stawiali Boga na pierwszym miejscu. „Myślę, że powinniśmy codziennie powtarzać, że jesteśmy po to, by wielbić Boga i być dla Niego. Jesteśmy po to, aby oddawać Mu chwałę, bo każdego dnia zapominamy o tym. Każdy dzień niesie problemy, rachunki do zapłacenia, ciągle nowe rzeczy wciskają się w nasz kalendarz. Żyjemy nie dla kariery, majątku, żyjemy dla Pana Boga” – powiedział.

Nowosądecki Festiwal Strefa Chwały potrwa do 3 lipca. Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury odbywają się w kilku namiotach postawionych tuż przy Ołtarzu Papieskim, który zachowany został po wizycie Jana Pawła II. W największym namiocie codziennie odprawiana jest Msza św.

W mniejszych namiotach powstały MuzaCafe oraz Strefa Chwały Young i Strefa Chwały Kids. W programie m.in. zabawy integracyjne, warsztaty artystyczne, a dla najmłodszych zajęcia sportowe, gry, zabawy a także codzienne spotkanie z Ewangelią.

1 lipca od godziny 14.00 odbędzie się dzień otwarty – rodzinne świętowanie niedzieli razem z mieszkańcami Starego Sącza i wszystkimi, którzy przyjadą wtedy na Strefę Chwały. Zaplanowano zabawy integracyjne, konferencje, wieczór chwały i seanse filmowe.

Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury organizują: Stowarzyszenie Muza Dei wraz z Diecezją Tarnowską oraz Gminą Stary Sącz.

Tagi:
festiwal

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Bezdomni pod opieką

Bezdomni pod opieką

Wieczernik Ducha

Wieczernik Ducha

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd nr 24/2019

Przegląd nr 24/2019

Idziemy z Jezusem?

Idziemy z Jezusem?

Nowy rektor toruńskiego seminarium

Nowy rektor toruńskiego seminarium

Marsz równości nie zakłócił pielgrzymki

Marsz równości nie zakłócił pielgrzymki

Przeciwnicy II Marszu Równości „Częstochowa tęczy nie chowa!”

Przeciwnicy II Marszu Równości „Częstochowa tęczy nie chowa!”

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem