Reklama

Wiadomości

Popieram #NieDlaZaostrzeniaUstawy

2018-07-02 13:27

Artur Stelmasiak

Zgadzam się hasztagowym hasłem używanym przez feministki #NieDlaZaostrzeniaUstawy. Popieram złagodzenie ustawy aborcyjnej, aby szanse na przeżycie miało jak najwięcejbezbronnych dzieci.

Członkowie sejmowej komisji zajmą się projektem #ZatrzymajAborcję. Oznacza to, że jesteśmy w trakcie kolejnej batalii o życie nienarodzonych dzieci. To wojna cywilizacji życia i cywilizacji śmierci. Te dwa pojęcia dzięki Janowi Pawłowi II bardzo mocno wrosły w polską świadomość. Ale walka na słowa i pojęcia definiujące człowieka i ludzkie życie trwa nadal. Bardzo często od używanych słów zależy, kto w tej wojnie zwycięży: Życie, czy śmierć?

Obserwując debatę w mediach społecznościowych moją uwagę przykuł jeden hasztag feministek, czyli hasło używane do odnajdowania treści i wydarzeń w internecie. Muszę powiedzieć, że zgadzam się z #NieDlaZaostrzeniaUstawy, w którym chodzi o niezaostrzanie ustawy aborcyjnej. Powiem więcej jestem za całkowitym zniesieniem ustawy aborcyjnej, by wszystkie dzieci mogły cieszyć się życiem.

Dlatego popieram projekt obywatelski #ZatrzymajAborcję, który w ok. 95 procentach łagodzi ustawę, czyli obecnie obowiązujące prawo. To prawo jest bowiem niezwykle restrykcyjne dla dzieci, które są podejrzane o chorobę lub niepełnosprawność. Dla wielu z nich taka lekarska diagnozaoznacza wyrok śmierci. Z tego powodu w polskich szpitalach zabija się rocznie ponad 1000 dzieci. Wywołuje się tzw. indukcję, czyli sztuczne poronienie w 5, a nawet 6 miesiącu życia prenatalnego dziecka. Gdyby nie były skazane na śmierć, czyli byłby wcześniakami, to w 6 miesiącu życia dostałyby tlen, kroplówkę i ciepły inkubator. Po sztucznym przyjściu na świat w wyniku aborcji maleństwa płaczą, łkają i wołają o pomoc, jak tylko potrafią, ale nikt im nie pomaga. Umierają z chłodu, głodu i duszą się z braku powietrza.

Reklama

W tym kontekście stawiam pytanie: Czy ochrona dzieci skazanych na śmierć jest złagodzeniem, czy zaostrzeniem ustawy? Każdy, kto choć raz widział życie swojego brata, siostry, dziecka lub wnuka na monitorze USG nie powinien mieć problemu z tak postawionym pytaniem. Każdy zdrowy człowiek powinien być zwolennikiem złagodzenia aborcyjnej ustawy. Restrykcyjne prawo aborcyjne trzeba złagodzić, by wszystkie dzieci były wolne od eugenicznych procedur, by nikt nie był już w Polsce dyskryminowany.

Dlatego też nie rozumiem dlaczego w propagowanie aborcji w Irlandii, a teraz w Polsce włącza się Amnesty International, które słynie przecież z walki z karą śmierci na świecie. Dostrzegam logiczną schizofrenię organizacji, która w nazwie ma "amnestię międzynarodową", bo zajmuje się amnestią dla przestępców, a jednocześnie popiera karę śmierci dla niewinnych dzieci. Jestem bardziej "amnesty", bo popieramy zakaz kary śmierci dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych.

W przesłanej do sejmu opinii Amnesty International twierdzi, że podejrzane o chorobę dziecko, jest zagrożeniem dla życia i zdrowia matki. To tylko jedna ze słownych manipulacji, aby osiągnąć swój aborcyjny cel. Natomiast Helsińska Fundacja Praw Człowieka twierdzi, że lepsza ochrona życia dziecka poczętego "może prowadzić do okrutnego, nieludzkiego traktowania" zarówno "kobiety jak i płodu". Według autorów zabicie dziecka, jest bardziej ludzkie, niż ocalenie mu życia. Proaborcyjna FEDERA idzie jeszcze dalej w absurdalnych twierdzeniach.Zdaniem feministek zablokowanie kobietom dostępu do aborcji, jest naruszeniem wielu praw człowieka m. in. "niedyskryminacji i równości", "wolności od tortur", a nawet "prawa do życia".

Ta próbka przykładów z życia wziętych dobitnie pokazuje, że próbuje się Polakom narzucić narrację, która jest kłamstwem. Prawem do życia nazywa się zabicie człowieka, a pozostawienie dziecka na śmierć z głodu i wychłodzenia "wolnością od tortur". Jednak w Polsce świadomość ochrony życia poczętego jest bardzo duża. Wiele walk na słowa i pojęcia udało nam się wygrać. Ale wojna słowna o "zaostrzenie" lub "złagodzenie" ustawy aborcyjnej trwa dalej. Tę walkę również powinniśmy wygrać, bo stawką w niej jest prawda o życiu prawdziwego człowieka.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wielka Brytania: upadło pięć klinik aborcyjnych

2020-01-20 16:58

AnyaLogic / Foter.com / CC BY

Zamknięto jeden z czołowych brytyjskich ośrodków aborcyjnych prowadzonych przez światowego giganta tego przemysłu – organizację Marie Stopes International. Klinika w Birmingham jeszcze dwa lata temu była czwartym co do wielkości tego typu centrum w Wielkiej Brytanii, z liczbą ponad 6 tysięcy aborcji dokonanych w samym 2018 roku. Upadła na skutek licznych doniesień o nieprawidłowościach w zakresie bezpieczeństwa zdrowia.

Więcej ...

Książka dla ambitnych katolików

2020-01-20 17:51

Artur Stelmasiak/Niedziela

Książka „Jutro Niedziela” to wspólne dzieło ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego

W Sekretariacie KEP odbyła się prezentacja książki pt. „Jutro Niedziela”, która pomaga osobom świeckim i duchownym lepiej przygotować się do niedzielnej Eucharystii. - To książka dla ambitnych, którzy chcą bardziej świadomie przeżyć niedzielę - mówił kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski

Więcej ...

Ideologiczna samowolka samorządowców uderza w dzieci i narusza prawa rodzicielskie

2020-01-22 09:40

CarlosAlberto/fotolia.com

„Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy zauważyliśmy zwiększoną aktywność o charakterze ideologicznym właśnie nakierowaną na szkoły z wykorzystaniem instytucji samorządowych” - ostrzega Instytut Ordo Iuris, zwracając uwagę na intensyfikację działań mających na celu ideologizację dzieci i młodzieży oraz ich deprawację.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Kościół

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Etiopia: tragedia podczas prawosławnej Epifanii

Wiadomości

Etiopia: tragedia podczas prawosławnej Epifanii

Watykan: papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego

Aktualności

Watykan: papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego

Wielka Brytania: upadło pięć klinik aborcyjnych

Wiadomości

Wielka Brytania: upadło pięć klinik aborcyjnych

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Wiadomości

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Świat

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Katolicy i Orkiestra

Katolicy i Orkiestra