Reklama

Boże Narodzenie w parafii św. Konstancji

Żłóbek w kościele pw. św. Konstancji

ks. Jacek Wrona

Żłóbek w kościele pw. św. Konstancji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W święta Bożego Narodzenia 2004 r. parafia św. Konstancji cieszyła się obecnością dwóch Księży Biskupów. Mszy św. pasterskiej w języku polskim o godz. 10.00 p.m. przewodniczył bp Tadeusz Jakubowski, a Mszy św. o godz. 12.00 p.m. w języku angielskim - bp Tomasz Paprocki. Eucharystie koncelebrowali proboszcz ks. Tadeusz Dzieszko oraz Księża Wikariusze.
Piękny śpiew chórów, muzyka organistów i orkiestr, a także wspaniały, świąteczny wystrój świątyni tworzyły niepowtarzalny klimat nocy bożonarodzeniowej.
Bp Tadeusz Jakubowski apelował, aby zrobić miejsce Jezusowi w naszych sercach, domach, w życiu każdego z nas. „Tej nocy szczególnie mamy mocno przeżyć więź z Chrystusem i chrześcijańskie braterstwo z każdym człowiekiem. W tę noc ludzie wyciągają ku sobie dłonie do pojednania, darowują urazy, dzielą się białym chlebem - opłatkiem wigilijnym, składają sobie najlepsze życzenia. W tę świętą noc każdy człowiek winien się stać naszym bratem i naszą siostrą!”.
W czasie Pasterki o godz. 12.00 p.m. bp Tomasz Paprocki podkreślił, że Chrystus narodził się w niełatwym historycznie czasie dla swego narodu, który nie dość, że rozdarty wewnętrznie, znosił jeszcze rzymską niewolę. Porównując ówczesną sytuację do obecnych czasów, wskazał na konieczność dostrzeżenia Jezusa w naszym życiu. Przypomniał o stałej obecności Chrystusa pod postacią Chleba i zachęcał, aby nie zaniedbywać spotkania z Nim w czasie niedzielnej Mszy św.
Czas świąteczny szybko mija i wracamy do codziennych obowiązków. Jednak wołanie Księży Biskupów o otwarcie serc dla Jezusa wciąż pozostaje aktualne. Dlatego przeżywając Rok Eucharystii, ogłoszony przez Ojca Świętego Jana Pawła II, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która w kościele św. Konstancji odbywa się w każdy wtorek przez cały dzień od godz. 8.30 rano i kończy się wspólną modlitwą o godz. 8.00 wieczór, a następnie Mszą św. o 8.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2005-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

USA/ Prezydent Nawrocki: Polska i USA mają bardzo silne relacje, oparte na wartościach

2025-09-03 18:18

PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL

Polskę i USA łączą bardzo silne relacje, oparte na wartościach - oświadczył w środę w Gabinecie Owalnym prezydent RP Karol Nawrocki. Podziękował prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi za zaproszenie.

Więcej ...

Prezydent Nawrocki jest już w USA

2025-09-03 08:02

Mikołaj Bujak/KPRP

Prezydent Karol Nawrocki rozpoczyna pierwszą wizytę zagraniczną. Dziś w Waszyngtonie, w Białym Domu dojdzie do spotkania przywódców Polski i Stanów Zjednoczonych: Karola Nawrockiego i Donalda Trumpa. Wśród tematów rozmów przede wszystkim bezpieczeństwo w wymiarze militarnym i energetycznym, a także sprawa negocjacji pokojowych zmierzających do zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę

Więcej ...

Pierwszy czwartek miesiąca: Bóg nie powołuje przemienionych, ale przemienia powołanych

2025-09-04 07:28

Karol Porwich/Niedziela

Pan Jezus sam wybiera swoich uczniów. Jeśli ktoś słyszy głos powołania w sercu, to warto przyjrzeć mu się z bliska – do tego służy seminarium. Bóg powołuje nas takimi, jakimi jesteśmy i jest w stanie przemienić nas w takich jakich chce mieć - wskazał w wywiadzie dla Polskif.fr ks. Franciszek Grobelny, neoprezbiter archidiecezji poznańskiej, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Kościanie. Pierwszy czwartek miesiąca to tradycyjnie dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Eksperci i lekarze biją na alarm z powodu śmiertelnych...

Wiadomości

Eksperci i lekarze biją na alarm z powodu śmiertelnych...

Ile czasu dziennie poświęcasz na modlitwę?

Wiara

Ile czasu dziennie poświęcasz na modlitwę?

Włochy: Mieszkańcy Taorminy żądają prawa do snu i nie...

Wiadomości

Włochy: Mieszkańcy Taorminy żądają prawa do snu i nie...

Św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła

Święci i błogosławieni

Św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła

Mjr Maciej „Slab” Krakowian – jeden z najbardziej...

Wiadomości

Mjr Maciej „Slab” Krakowian – jeden z najbardziej...

MSZ: Watykan odpowiedział na protest ws. wypowiedzi bp....

Wiadomości

MSZ: Watykan odpowiedział na protest ws. wypowiedzi bp....

Zamordowano kapłana, który piętnował korupcję i...

Kościół

Zamordowano kapłana, który piętnował korupcję i...

Prababcia Jezusa

Wiara

Prababcia Jezusa

Czym jest chrześcijańska pokora?

Wiara

Czym jest chrześcijańska pokora?