Reklama

Dziecię nam się narodziło...

Niedziela częstochowska 4/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczne jasełka przedstawione przez chłopców z Domu św. Stanisława Kostki były znakiem wdzięczności wobec tych, którzy wspierają Siostry Wynagrodzicielki Najświętszego Oblicza w budowie nowego domu przy ul. bp. Teodora Kubiny 2/4. W tym roku, dzięki ofiarodawcom mieszkańcy domu, mogli po raz pierwszy przeżyć Wigilię w murach nowego budynku.
W jasełkach, do których scenariusz opracowała s. Mariola Janiak przy współpracy z s. Marleną Szmagaj, wystąpili wszyscy wychowankowie Ośrodka. Prezentowano je dwukrotnie w sali Jana Pawła II na Jasnej Górze. Pierwszego dnia młodych aktorów oklaskiwali m.in. abp Stanisław Nowak, prezydent Tadeusz Wrona, Ojcowie Paulini, s. Łucja Szymborska - generalna Sióstr Obliczanek, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i dziennikarze z Radia Jasna Góra i Tygodnika Niedziela.
Wspólne wyśpiewywanie chwały Nowonarodzonemu zostało tradycyjnie przedłużone przez „program na wesoło”.
Po skończonych przedstawieniach Metropolita Częstochowski dziękując aktorom zaznaczył, że wychowankowie Domu każdego roku przedstawiają nowe jasełka, choć nauczenie się ról nie przychodzi im łatwo, to zawsze wzruszają widownię doskonałym przygotowaniem. Udzielając pasterskiego błogosławieństwa życzył zarówno Siostrom, jak i ich wychowankom, by dzieło budowy Domu posuwało się szybko, tak by mogły się w nim odbyć następne jasełka.
Zaangażowanym w przedstawienie Narodzenia Pańskiego, którzy swoją miłość do Jezusa ukazali w uśmiechu na twarzach, drżącym ze wzruszenia głosie, misternie wykonanych strojach, oddających przejmującą atmosferę Bożego Narodzenia dekoracjach - niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2005-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Skandal w szkole w Kielnie. Nauczycielka wyrzuciła krzyż do kosza

2026-01-03 14:10

Adobe Stock

W jednej ze szkół podstawowych w Kielnie (gmina Szemud) miało dojść do bulwersującego zdarzenia. Według relacji publikowanych w mediach społecznościowych nauczycielka zażądała zdjęcia krzyża ze ściany sali lekcyjnej, a gdy uczniowie zaprotestowali – sama zerwała go i wrzuciła do kosza na śmieci. Sprawą zajęła się poseł Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Więcej ...

K+M+B czy C+M+B? Jak poprawnie oznaczyć drzwi?

Karol Porwich/Niedziela

Oznaczmy i w tym roku pobłogosławioną kredą drzwi naszych domów, pisząc K+M+B lub C+M+B.

Więcej ...

Ewakuacja pociągu w Łódzkiem. Maszynista zauważył duży ubytek w torach

2026-01-06 21:02
Ewakuacja pociągu

OSP Będzelin

Ewakuacja pociągu

Przyczyna braku szyny na torach w miejscowości Będzelin (pow. łódzki wschodni) będzie znana po przeprowadzeniu ekspertyzy technicznej - przekazała PAP we wtorek Katarzyna Michalska z PKP PLK. Według służb, uszkodzenie nie pojawiło się w wyniku ingerencji osób trzecich.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dlaczego piszemy C+M+B na drzwiach i okadzamy domy?

Kościół

Dlaczego piszemy C+M+B na drzwiach i okadzamy domy?

Skandal w szkole w Kielnie – ciąg dalszy. Krzyż...

Wiadomości

Skandal w szkole w Kielnie – ciąg dalszy. Krzyż...

K+M+B czy C+M+B? Jak poprawnie oznaczyć drzwi?

Wiara

K+M+B czy C+M+B? Jak poprawnie oznaczyć drzwi?

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Skandal w szkole w Kielnie. Nauczycielka wyrzuciła krzyż...

Wiadomości

Skandal w szkole w Kielnie. Nauczycielka wyrzuciła krzyż...

Kilku biskupów udzieliło wiernym dyspensy na piątek 2...

Kościół

Kilku biskupów udzieliło wiernym dyspensy na piątek 2...

Zmiany personalne w diecezji elbląskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji elbląskiej

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Niedziela Kielecka

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w...

Wiadomości

"Mój przyjaciel usiadł i trzymał w dłoni swój...