Reklama

Niedziela Legnicka

Ruszyły przygotowania do Dnia Życia

Ks. Piotr Nowosielski

V Marsz dla Życia i dla Rodziny, modlitewny maraton w intencji matek oraz akcja charytatywna na rzecz rodzin chrześcijańskich w Palestynie złożą się na tegoroczne obchody Dnia Życia, jakie odbędą się w marcu br. w Legnicy. W planach jest także konferencja naukowa nt. in vitro oraz I Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej pt. „Rodzina solą ziemi”. Dziś w Legnicy odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano te inicjatywy. W tym roku Marsz dla Życia odbędzie się w Legnicy w Niedzielę Palmową 24 marca, a będą mu towarzyszyły słowa „Dziękujemy rodzicom”. W ten sposób organizatorzy chcą zwrócić uwagę na fundamentalną wartość rodziny, rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny. Natomiast hasło Marszu ma zachęcać do wdzięczności rodzicom za dar życia i wychowania.

Podobnie jak w poprzednich latach Marsz poprzedzi szereg inicjatyw przygotowujących do tego wydarzenia, w którym z roku na rok bierze udział coraz więcej osób, głównie młodych. W ubiegłorocznym Marszu dla Życia wzięło udział blisko 3 tysiące osób.

W ramach przygotowania do legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny odbędzie się już po raz trzeci krucjata modlitewna 40 Dni dla Życia. Tym razem modlitwa w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych, zwłaszcza tych, którym zagraża jakiekolwiek niebezpieczeństwo prowadzona będzie w domach. Do udziału w tym modlitewnym maratonie zaproszone są zarówno osoby indywidualne, jak i wspólnoty i grupy modlitewne.

Reklama

Organizatorzy zapraszają do telefonicznego zgłaszania swego udział w tym czuwaniu modlitewnym. Charakter modlitwy jest dowolny. Ważne, by wspólnie zachować ciągłość czuwania w intencji życia przez 960 godzin w dzień i w nocy. Modlitwa rozpocznie się 13 lutego, w środę popielcową, o godzinie 12,00, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem V Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny. Zgłoszenia przyjmowane będą od 21 stycznia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem tel. (76)724 43 75 oraz 513 129 362.

Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie też akcji charytatywnej. Były już zbierane pieluchy dla dzieci czy przybory szkolne. W tym roku zaplanowana jest akcja charytatywna „Rodzina Rodzinie”, która prowadzona będzie we współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Inicjatywa ta ma na celu zebranie funduszy na zorganizowanie pomocy chrześcijańskim rodzinom mieszkającym na terenie Palestyny.

W ramach akcji rozprowadzane będą różańce wykonane ręcznie przez chrześcijan w Ziemi Świętej. Nabycie różańca w cenie 10 zł będzie konkretną pomocą prześladowanym chrześcijanom. Pomost partnerski „Rodzina Rodzinie” zostanie zainaugurowany w Dzień Babci 21 stycznia i potrwa do Niedzieli Palmowej 24 marca br. W promocję tej akcji charytatywnej włączył się młodzieżowy zespół muzyczny „Kiedy próba”, który będzie odwiedzał parafie w diecezji legnickiej, zachęcając podczas koncertów do przyłączenia się do niej.

Reklama

Kolejną inicjatywą będzie konferencja naukowa pt. „Poznaj prawdę o in vitro”, która odbędzie się 23 marca, o godz. 10.00 w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. Zaproszeni na nią zostali specjaliści z zakresu bioetyki i biologii z Poznania, Wrocławia i Krakowa.

Podsumowaniem tegorocznych inicjatyw związanych z obroną życia i rodziny będzie I Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej pt. „Rodzina solą ziemi”. Odbędzie się on w Krzeszowie 18 maja br. Jak podkreślił koordynator kongresu ks. Bogusław Wolański, celami tego święta rodzin są: promocja życia rodzinnego, głębsze związanie rodziny z Bogiem, wyrażenie jedności rodzin diecezji legnickiej, wspólny apel o wsparcie rodziny i ukazanie, że rodzina jest drogą Kościoła.

Inicjatywom tym towarzyszyć będzie promocja publikacji wydanej przez Fundację Narodowego Dnia Życia pt. „Rodzina receptą na kryzys”, napisanej pod redakcją Marka i Wojciecha Wareckich, Przemysława Jabłońskiego, Tomasza Ochinowskiego, Piotra Gołaszewskiego oraz Tomasza Dajczaka. Będzie ona dostępna na stronie internetowej www.marszdlazycia.legnica.pl Publikacja podpowiada jak wychowywać dzieci do odpowiedzialnego funkcjonowania w rzeczywistości rynkowej. Podsuwa także pomysły na lepsze zarządzanie domowym budżetem. Podpowiada, jak nauczyciele mogą wspomagać rodziny w odpowiedzialnym wychowaniu.

2013-01-16 08:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

W niedzielę ulicami Warszawy przejdzie Katyński Marsz Cieni

2020-09-19 13:11
Scena z filmu

Scena z filmu "Katyń", reż. A. Wajda

Katyński Marsz Cieni - upamiętniający ok. 22 tys. polskich obywateli, którzy wiosną 1940 r. zostali zamordowani rzez NKWD - przejdzie w niedzielę ulicami Warszawy. W inscenizacji weźmie udział 150 rekonstruktorów w mundurach Wojska Polskiego, KOP i Policji Państwowej.

Więcej ...

Zmarł rzeźbiarz Andrzej Pityński, twórca Pomnika Katyńskiego w Jersey City

2020-09-18 20:18

wikipedia.org

"Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu profesora Andrzej Pityńskiego - Kawalera Orderu Orła Białego. Rzeźbiarza. Twórcy wielu pomników, w tym Pomnika Katyńskiego z New Jersey. Pogrążonych w żalu niech wspiera myśl, że Pan Profesor będzie na wieki żył w swoich dziełach" - napisał w piątek na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Więcej ...

Brać leśnicza z pielgrzymką na Jasnej Górze

2020-09-19 19:21

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Pod hasłem „Leśnicy wdzięczni za cud nad Wisłą 1920-2020” na Jasnej Górze odbyła się 24. pielgrzymka leśników. Ze względu na pandemię uczestniczyli w niej tylko przedstawiciele pracowników leśnictwa, zakładów usług leśnych, przemysłu drzewnego oraz parków narodowych oraz wyższych i średnich szkół leśnych. Obecny był minister środowiska.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

USA: Ministerstwo Sprawiedliwości poparło diecezję w...

Wiadomości

USA: Ministerstwo Sprawiedliwości poparło diecezję w...

Bp Jeż: kiedy poniżane są wizerunki Matki Bożej, w...

Niedziela Małopolska

Bp Jeż: kiedy poniżane są wizerunki Matki Bożej, w...

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii

Wiadomości

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Polska

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Niedziela Łódzka

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Jasna Góra

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Watykan

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Złość i gniew są obrzydliwościami

Złość i gniew są obrzydliwościami