Reklama

BOŻENA SZTAJNER

Porządek nabożeństw na cmentarzach w Częstochowie

2018-10-30 10:39

1 listopada w czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu w kościele pw. św. Rocha i św. Sebastiana na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie o godz. 13 abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, będzie przewodniczył Mszy św., a następnie poprowadzi procesję żałobną. Bp Andrzej Przybylski weźmie udział we Mszy św. i procesji żałobnej w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus na cmentarzu Kule o godz. 13. Na cmentarzu św. Józefa liturgię będzie celebrował bp Antoni Długosz. Msza św. w kaplicy o godz. 14 i procesja po cmentarzu.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – 2 listopada o godz. 18 w archikatedrze zostanie odprawione nabożeństwo żałobne za zmarłych. Liturgii będzie przewodniczył bp Antoni Długosz.

W uroczystość Wszystkich Świętych w sposób szczególny niebo łączy się z ziemią. W tym dniu każdy święty, zarówno ten znany, wyniesiony na ołtarze, jaki i ten, który został nim w ukryciu, obchodzi swoje wspomnienie. Całe niebo raduje się z ich chrześcijańskiej postawy życia i wzoru, jaki zostawili ludziom, aby zbliżać się do Chrystusa.

Reklama

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) jesteśmy natomiast wezwani do towarzyszenia naszym zmarłym modlitwą, aby na zawsze mogli radować się z Bogiem. Pamiętajmy z wdzięcznością o naszych bliskich i módlmy się za nich.

Niech Matka Boża, Królowa Wszystkich Świętych i Brama Niebieska, wstawia się za nami na naszej drodze do świętości i za naszymi bliskimi, którzy żyli przed nami i już odeszli do niebieskiej ojczyzny.

Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: - brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy); - stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna; - przyjęcie Komunii św.; - odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego (nie w intencji samego papieża, ale w intencjach, w których modli się każdego dnia papież).

Porządek nabożeństw w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach w Częstochowie:
cmentarz św. Józefa (ul. Palmowa 22) - Msze św.: godz. 9, 10.30, 12, 14, 16, procesja: godz. 15;
cmentarz komunalny (ul. Radomska 117) – Msza św.: godz. 11;
cmentarz Kule (ul. Cmentarna 47) – Msze św.: godz. 9, 10, 11, 12, 13, procesja: godz. 14;
cmentarz Lisiniec (ul. Białostocka) - Msza św.: godz. 14.30, procesja: godz. 15.30;
cmentarz Mirów (ul. Mstowska) – procesja i Msza św.: godz. 10;
cmentarz św. Rocha (ul. św. Rocha 79) - Msze św.: godz. 8.30, 10, 11.30, 13, 15, 17, 18, procesja: godz. 14;
cmentarz Stradom (ul. Piastowska) – procesja: godz. 15.30;
cmentarz Gnaszyn (ul. Zbawiciela) - Msza św.: godz. 12, procesja: godz. 13;
cmentarz Dźbów (ul. Ostatnia) - Msza św: godz. 11.30, procesja: godz. 12.15.

Tagi:
Wszystkich Świętych Dzień Zaduszny

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Plany wobec Częstochowy

Plany wobec Częstochowy

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

„NIEDZIELA

„NIEDZIELA" JUTRA

Niedziela nr 38/ 2019

Niedziela nr 38/ 2019

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Święto we wspólnocie domu

Święto we wspólnocie domu

,,Wyrok

,,Wyrok" - komiks o płk. Jerzym Woźniaku

Wystawa na jubileusz duchaczek

Wystawa na jubileusz duchaczek

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem