Reklama

Wiadomości

Kaja Godek: rzeczniczka PiS naciska na Trybunał Konstytucyjny

2018-11-26 18:40

Artur Stelmasiak

Kaja Godek

Rzecznik PiS Beata Mazurek broni niewydawania orzeczenia ws. aborcji eugenicznej. Tym samym wywiera polityczny nacisk na Trybunał Konstytucyjny - mówi "Niedzieli" Kaja Godek, pełnomocniczka komitetu #ZatrzymajAborcję

W ten sposób obrończyni życia odniosła się do ujawnianego przez portal niedziela.pl listu 79. posłów do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, w którym domagają się natychmiastowego wyznaczenia terminu rozprawy ws. aborcji eugenicznej. Pod mocnym apelem podpisani są głównie politycy PiS i dlatego do sprawy odniosła się rzecznik partii Beata Mazurek. - Apel do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie konstytucyjności przepisów dot. aborcji, to indywidualna decyzja posłów - powiedział Mazurek. Dodała, że rozpatrzenie wniosku jest decyzją TK, a nie parlamentarzystów. To jest Trybunał Konstytucyjny, a nie instytucja partyjna i nie jest rolą parlamentarzystów naciskanie na TK - powiedziała rzeczniczka PiS.

Pani rzecznik bez zrozumienia przeczytała list posłów, którzy właśnie w jego treści wskazali, że przeciągające się procedowanie wniosku złożonego przed ponad rokiem w Trybunale, jest podyktowane najprawdopodobniej względami politycznymi. Ich żądanie jest więc apelem, by prezes TK nie ulegała naciskom politycznym i nie wstrzymywała bezpodstawnie pracy sędziów. - Beata Mazurek wywiera naciski na Trybunał Konstytucyjny, aby dopomógł utrzymać sprzeczny z konstytucją przepis pozwalający mordować dzieci - mówi "Niedzieli" Kaja Godek. - Ta nerwowa reakcja rzecznik wskazuje, że ze strony centrali PiS są naciski, by Trybunał się tą sprawą nie zajmował. Jej słowa są przecież formą partyjnego nacisku.

Reklama

Zdaniem Kai Godek obowiązujące obecnie przepisy zezwalające na aborcję eugeniczną są sprzeczne z konstytucją, bo dyskryminują osoby podejrzane o niepełnosprawność. - Ja się nie dziwię posłom, że się niecierpliwią. Brak rozpoznania sprawy przez TK jest przecież odebraniem ich konstytucyjnego prawa do interweniowania w Trybunale - podkreśla.

List do prezes TK pokazał, że spora liczba posłów PiS nie może spokojnie spać po nocach i próbują przeciwdziałać blokadzie. - Brak snu jest tylko niewielką niewygodą w porównaniu z byciem rozrywanym na kawałki bez znieczulenia, albo duszonym podczas przedwczesnego porodu. Dyskomfort polityków średnio mnie interesuję, gdy wiem co dzieje się każdego dnia w polskich szpitalach - dodaje szefowa Fundacji Życie i Rodzina.

Kaja Godek przypomina, że Fundacja Życie i Rodzina również uruchomiła petycję do prezes Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. - Każdy z nas może wesprzeć tę inicjatywę i pomóc w mobilizacji pani prezes Julii Przyłębskiej - zachęca przedstawicielka inicjatywy #ZatrzymajAborcję.

Petycję można podpisać na portalu www.twojepetycje.pl

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Abby Johnson apeluje o modlitwę przed przyjazdem do Polski

2020-01-23 20:13

Wikipedia/HazteOir.org

Abby Johnson

Autorka książki „Nieplanowane”, która właśnie wydała w Polsce nową książkę „Ściany będą wołać”, przyjedzie do Polski 10 lutego.

Więcej ...

Polacy triumfują w Zakopanem

2020-01-26 16:30

YouTube

Pierwszy raz Kubacki wystąpił w konkursie o Puchar Świata w Zakopanem w 2009 roku.

Więcej ...

Bp Greger: prawda o Auschwitz nie powinna nas dzielić

2020-01-26 20:27

Grzegorz Jakubowski/KPRP

„Prawda o tym, co się wydarzyło za drutami niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau nie powinna nas w żaden sposób dzielić” – podkreślił bp Piotr Greger, który 26 stycznia przewodniczył Mszy św. w intencji ofiar obozu Auschwitz i żyjących byłych więźniów obozu w oświęcimskim Centrum Dialogu i Modlitwy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nawracajcie się

Wiara

Nawracajcie się

„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (J...

„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (J...

Watykan: Nowy dziekan Kolegium Kardynalskiego

Watykan

Watykan: Nowy dziekan Kolegium Kardynalskiego

Trump na Marszu dla Życia: każde dziecko jest bezcennym i...

Rodzina

Trump na Marszu dla Życia: każde dziecko jest bezcennym i...

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Polska

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Kościół

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

Kościół

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...