Do duchowej stolicy Polski przyjechali alumni z 19 seminariów. W pierwszy dzień zawodów odbył się turniej drużynowy.
Jeden z kleryków tak relacjonuje to wydarzenie:
Pomóż w rozwoju naszego portalu
„To wielka radość reprezentować swoje seminarium. Chętnych do gry w reprezentacji było więcej, jednak musieliśmy wytypować w turnieju wewnętrznym trzech najlepszych kleryków.” Przypatrując się z trybun drużynom seminaryjnym dało się zauważyć wzajemną mobilizację, wsparcie i udzielające się emocje. Nie zabrakło okrzyków radości ale także …. goryczy porażki. Po pasjonującej walce Mistrzem Polski, a zarazem obrońcą tytułu została drużyna seminarzystów z Kielc (w składzie: Grzegorz Chlewicki, Tomasz Pytlarz, Mateusz Wójcik, Marcel Musiał) natomiast V-ce Mistrzostwo zdobyli klerycy z Poznania (Paweł Napierała, Michał Piechota, Marek Dziwak). Na najniższym stopniu podium stanęli alumni z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej
(w składzie: Paweł Kwaśniewski, Jakub Łabuz, Kamil Niesytko, Wojciech Kamiński).
Po „drużynówce” nadszedł czas na rywalizację indywidualną, w której wzięło udział 56 zawodników. Mistrzem Polski w tej kategorii został kleryk Robert Borzyszkowski (Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów w Tuchowie) pokonując w meczu finałowym Grzegorza Chlewickiego (Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach). III miejsce zajął Marek Dziwak (Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu).
Reklama
Mistrzostwa Polski to niesamowity czas dla wszystkich kleryków. Współzawodnictwu przy stole pingpongowym towarzyszyła wspólna modlitwa, braterskie rozmowy i doświadczenie jedności. „Pomimo tego, że jesteśmy z różnych stron Polski, to wszyscy razem gramy w drużynie Jezusa Chrystusa, który jest naszym wspólnym trenerem, nauczycielem, a zarazem przyjacielem.” – powiedział kleryk Sebastian. Zwieńczeniem Mistrzostw była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski. W homilii podkreślił, iż chrześcijanin to zawsze człowiek nadziei. Zauważył, że chrześcijańska nadzieja ma w sobie jakiś paradoks, który przez dźwiganie krzyża prowadzi do chwały nieba.
Po Mszy Świętej i wspólnej agapie nadszedł czas na wręczenie pucharów, medali i nagród. Przedłużeniem ceremonii zamknięcia tegorocznych mistrzostw był otwarty koncert ewangelizacyjny zespołu „nie ma Go tu”, który zgromadził wielu młodych na wspólnym uwielbieniu Boga we wspólnocie Kościoła.