Reklama

Niedziela Kielecka

Wkrótce „Panama w Kielcach”

Koncerty, ewangelizacja w grupach, panele, spotkania z księżmi, świadectwa – tak zapowiada się wydarzenie pn. „Panama w Kielcach”, podczas którego spotkają się młodzi ludzie z diecezji kieleckiej, 26 stycznia w Targach Kielce. Kieleckie obchody ŚDM w Panamie odbywać się będą pod hasłem „W mocy Bożego Ducha - Młodzi Kościołowi”. Zaplanowano wówczas także połączenie z Panamą na żywo.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie w Targach Kielce zapowiada się atrakcyjnie. W dużej hali będzie koncert z uwielbieniem, który poprowadzi zespół „TO ON”. Na scenie pojawią się raperzy z Krakowa „Muode Koty” i Michał Rassak. Świadectwem podzieli się Patrycja Hurlak. W innej hali będą odbywały się tematyczne spotkania panelowe z księżmi i grupą ewangelizacyjną z Łodzi. Będzie także specjalnie wydzielona przestrzeń do spowiedzi, pojawią się stoiska wspólnot.

Przesłaniem tego wydarzenia są słowa Jezusa „Idźcie i głoście”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkanie w Targach Kielce nie będzie wydarzeniem jednorazowym. Celem jest zachęcenie młodzieży do podjęcia drogi ewangelizacyjnej, która rozpocznie się adresowaną do nich propozycją udziału w Kursach Liderów. W hali Targów Kielce całe wydarzenie poprowadzi Łódzka Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Pomysłodawcom chodzi o to, aby utworzyła się grupa dekanalnych wspólnot, która stanie się zaczynem siatki wspólnot młodzieżowych w diecezji.

Do rozwoju działań ewangelizacyjnych niezbędne jest wykorzystanie mediów społecznościowych, które są ważnym narzędziem ewangelizacji - stąd zapowiedź duszpasterstwa młodzieży o utworzeniu specjalnej strony internetowej, gdzie będą mogły być prezentowane działania młodzieży i przyszłych wspólnot dekanalnych.

Już 13 stycznia bp Jan Piotrowski dokona uroczystego posłania młodzieży diecezji udającej się do Panamy na ŚDM, natomiast 14 stycznia zaplanowano wylot grupy diecezjalnej z Warszawy do Panamy. Pozostaną tam przez dwa tygodnie.

Młodzieży towarzyszyć będą bp Jan Piotrowski i księża: Łukasz Zygmunt, Michał Haśnik, Tomasz Brożek i Józef Majchrzyk. Uczestnicy przygotowywali się cały rok podczas comiesięcznych spotkań formacyjnych oraz wspólnych wypraw, jak choćby pobyt w Rabce Zdrój, gdzie mieli okazję wędrować wspólnie po górach.

Podziel się:

Oceń:

2019-01-04 20:39

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Panamska sesja zdjęciowa młodej pary z Trzebini

Łukasz Muzyka/archidiecezja krakowska

Więcej ...

Tragedia w USA. Nie żyją polscy żołnierze

2025-09-20 06:36

Adobe Stock

Dowództwo Generalne poinformowało w piątek, że podczas nocnego szkolenia spadochronowego w Stanach Zjednoczonych doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęło dwóch polskich żołnierzy Wojsk Specjalnych. Przyczyny zdarzenia są przedmiotem postępowania specjalnej komisji - podano.

Więcej ...

„Niedzielna”, choć sobotnia pielgrzymka – spotkanie środowiska Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

2025-09-20 18:01

Karol Porwich/Niedziela

Po raz 29. przybyli na Jasną Górę w dorocznej pielgrzymce czytelnicy, przyjaciele i pracownicy Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz portalu niedziela.pl. Tegoroczne spotkanie jest wstępem do obchodów 100. rocznicy powstania Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w 2026 r. Mszy św. przewodniczył i homilie wygłosił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

Wiara

PILNE! Powtórzył się cud św. Januarego

Leon XIV o rosyjskich dronach nad Polską: Polacy są...

Leon XIV

Leon XIV o rosyjskich dronach nad Polską: Polacy są...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Wiadomości

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Wiadomości

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Niezwyciężony Triumf serca

Wiadomości

Niezwyciężony Triumf serca

Premier: SOP zneutralizowała drona operującego nad...

Wiadomości

Premier: SOP zneutralizowała drona operującego nad...