Rozważania do pierwszej stacji przygotowali młodzi z Hondurasu, którzy mówić będą o ubogich oraz o powołaniach. Drugą stację powierzono Kubańczykom, którzy poruszą temat poszukiwania jedności i ekumenizmu. Przy trzeciej stacji Salwadorczycy zajmą się Kościołem męczenników.
Czwarta stacja to Gwatemala i temat ludów tubylczych, piąta to Kostaryka i ekologia. Szóstą – poruszającą temat migracji – powierzono Wenezuelczykom. Przy siódmej mieszkańcy Haiti będą mówić o ofiarach katastrof naturalnych, a przy ósmej Brazylijczycy o nadziei.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Stacja dziewiąta poświęcona została przemocy wobec kobiet i powierzona Dominikanie. Przy stacji dziesiątej Kolumbijczycy będą mówić o prawach człowieka, przy jedenastej Portorykańczycy o korupcji, przy dwunastej mieszkańcy Belize o roli matek w społeczeństwie, a przy trzynastej – Meksykanie o terroryzmie i zabójstwach. Stacja czternasta, powierzona Nikaragui, dotyczyć będzie aborcji.
Panamczycy z kolei poprowadzą ceremonię, nazwaną „Od krzyża do światła”, w czasie której nastąpi iluminacja krzyża, a młodzież odczyta zachętę do nadziei.