2 kwietnia
Tuż po tym, jak Watykan podał informację o śmierci Jana Pawła II, w całej diecezji rozdzwoniły się dzwony. Na ulicach zatrzymywały się samochody, przechodnie przystawali. Tłumy przybywały do świątyń. Wszędzie panowała atmosfera smutku, skupienia i modlitwy. W całym regionie odwołano koncerty, imprezy sportowe. Sklepy, kina i restauracje zostały zamknięte. Flagi na Ratuszu i Urzędzie Wojewódzkim opuszczono do połowy i przepasano czarnymi wstęgami. Flagi papieskie i państwowe w żałobie pojawiły się też w oknach domów i mieszkań, na taksówkach, karetkach, prywatnych samochodach. W miejscach związanych z Papieżem zapłonęły tysiące świec i zniczy.
3 kwietnia
W katedrze rzeszowskiej została odprawiona Msza św. w intencji Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył bp Kazimierz Górny. „On uczył nas, jak żyć po chrześcijańsku, jak pracować i modlić się, jak odnosić się do ludzi cierpiących i chorych, a w te ostatnie dni uczył nas wszystkich, jak umierać. (...) Niech ten dzień Bożego Miłosierdzia będzie przez nas przeżywany w wielkiej bliskości z Chrystusem i z Ojcem Świętym, który odszedł od nas fizycznie, ale jest z nami w tajemnicy Świętych Obcowania” - mówił w homilii bp Górny. Ordynariusz rzeszowski zaapelował o codzienną gorącą modlitwę za Papieża.
O godz. 12.00 w kościołach, na ulicach, w parkach, ludzie trzymając się za ręce, wspólnie odmówili modlitwę Anioł Pański, tworząc łańcuch jedności z Papieżem „z życia do życia”. Cała diecezja połączyła się w modlitwie.
4 kwietnia
Do dnia pogrzebu Jana Pawła II we wszystkich kościołach naszej diecezji o 21.00 odmawiany był Apel Jasnogórski. W katedrze po Apelu odmawiano Różaniec w intencji Papieża. W kościele Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 18.30 odprawiana była Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. U Ojców Dominikanów adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. W kościele Ojców Bernardynów o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św. i o 20.30 modlitwa różańcowa. W intencji Ojca Świętego modliliśmy się także na antenie Radia „Via”, odmawiając wspólnie Anioł Pański, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec.
W szkołach pamięć Ojca Świętego uczczono minutą ciszy i modlitwą. Z inicjatywy młodzieży codziennie o 12.00 odmawiany był Anioł Pański i Różaniec. Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zorganizowała wystawę poświęconą Ojcu Świętemu. Przez radiowęzeł czytane był fragmenty Jego wystąpień. W Strzyżowie młodzież Zespołu Szkół przygotowała program poetycki pt. Młodzież Ojcu Świętemu - Pamięć nie umiera. W szkołach noszących imię Jana Pawła II były to dni wyjątkowe. Dla uczniów i nauczycieli odszedł nie tylko wielki rodak, ale również patron. Na Podkarpaciu jest kilkadziesiąt takich szkół. Wszystkie współpracują ze sobą. W kaplicy szkolnej LO Sióstr Prezentek codziennie odbywały się modlitwy. W Szkole Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II zapalono znicze przed tablicą z popiersiem Ojca Świętego.
„Jesteśmy dumni z takiego Patrona. We wszystkim staramy się naśladować Papieża, który był poetą, aktorem i sportowcem” - mówili uczniowie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu