Reklama

Marian Sztajner/Niedziela

„Niedziela” dziękuje Lidii Dudkiewicz

2019-03-29 19:16

Marian Banasik

„Dziękujemy dzisiaj za osobę i dzieło pani Lidii Dudkiewicz” – powiedział ks. dr Jarosław Grabowski, nowy redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który 29 marca przewodniczył Mszy św. w redakcji tygodnika. Msza św. była dziękczynieniem za 38 lat pracy w „Niedzieli”, w tym 5 lat na stanowisku redaktora naczelnego Lidii Dudkiewicz.

Mszę św. koncelebrowali ks. inf. Ireneusz Skubiś, honorowy redaktor naczelny „Niedzieli” oraz kapłani pracujący w redakcji: ks. Mariusz Frukacz i ks. Jacek Molka. Na Mszy św. zgromadzili się pracownicy tygodnika.

Zobacz także: Pożegnanie Lidii Dudkiewicz

W homilii ks. Mariusz Frukacz nawiązując do tekstu Ewangelii podkreślił, że „38 lat pracy z „Niedzielą i dla „Niedzieli”, a jeszcze wcześniej w Duszpasterstwie Akademickim „Piwnica” nad „Monitorem Kościelnym” nie byłyby możliwe bez wielkiej miłości” – Ta miłość objawiała się w trosce nad dziełem i dziedzictwem „Niedzieli” – wskazał ks. Frukacz.

Reklama

„Nasza pani Lidia z miłością służyła „Niedzieli” i Kościołowi. To, że kończyła swoją pracę często po 1 w nocy płynęło z wielkiej miłości” – kontynuował ks. Frukacz i przypomniał, że Lidia Dudkiewicz od początku swojej pracy w redakcji najpierw musiała zmagać się z tymi, którzy chcieli zakneblować Kościołowi i „Niedzieli” usta. – W rozmowach z cenzorami jej siłą było to, że była osobą wiarygodną. Wiemy, że czasem bliźni, to inne imię krzyża, a tacy byli ludzie z cenzury – mówił ks. Frukacz.

Redaktor „Niedzieli” przypomniał również, że z wielkiej miłości wyrósł wkład red. Lidii Dudkiewicz w kulturę - Jako redaktor naczelna „Niedzieli”  zadecydowała o wydaniu kilku książek w serii Biblioteki „Niedzieli”, które są bardzo ważne dla Kościoła, takich jak: «Paś owce moje». Homilie i przemówienia Benedykta XVI wybrane w 65. rocznicę święceń kapłańskich”, „100 modlitw za Polskę” – przypomniał kaznodzieja.

Bardzo ważnym wkładem w dzieło i dziedzictwo „Niedzieli” jest także książka, która wkrótce się ukaże: „Nowe ślady. Zofia Kossak odkryta w Częstochowie” – kontynuował ks. Frukacz i dodał: „Pani Lidia zawsze dbała o to, aby „Niedziela” była maryjna, Bogu i Ojczyźnie wierna, by był w niej głos Ojca Świętego”, by „Niedziela” trzymała rękę na pulsie bieżących wydarzeń”.

„Tylko miłość jest siłą twórczą, a kolana niosą owoc dla pracy” – powtórzył za św. Maksymilianem Kolbe. „Nasza pani Lidia patrząc na szpalty gazety, trzymając rękę na klawiaturze komputera, zawsze też trzymała w swoich rękach różaniec” – podkreślił kapłan.

Na zakończenie ks. Frukacz zadedykował red. Lidii Dudkiewicz słowa proroka Izajasza: „Ja nie zapomnę o tobie. Oto wyryłem cię na obu dłoniach”.

Słowa wdzięczności wypowiedział ks. inf. Ireneusz Skubiś - Pani Lidia była darem Opatrzności dla „Niedzieli” i nadal jest „Niedzieli” potrzebna – podkreślił ks. Skubiś.

Marian Sztajner/Niedziela

„Dzięki takim osobom jak ks. Skubiś i pani Lidia „Niedziela” nie jest tylko zwykłym zakładem pracy, ale to jest rodzina” – powiedział nowy redaktor naczelny tygodnika ks. dr Jarosław Grabowski i wręczył piękny bukiet białych róż i frezji.

Swoje podziękowania wypowiedzieli również pracownicy „Niedzieli”: Margita Kotas i ks. Jacek Molka. Natomiast red. Lidia Dudkiewicz, dziękując wszystkim, zaapelowała o wierność dziełu „Niedzieli” z drogowskazem ku przyszłości, by „pielęgnując tradycję, zdobywać Sieć”, i być wiernym pozdrowieniu „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

Tagi:
Niedziela Niedziela

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Moc słowa

Moc słowa

Prezentacja nr 42/2019

Prezentacja nr 42/2019

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Pogrzeb prof. Jana Szyszko

Pogrzeb prof. Jana Szyszko

Dzień Papieski na Jasnej Górze

Dzień Papieski na Jasnej Górze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem