Reklama

Tadeusz Boniecki
Laureaci konkursu

Okszów

Konkurs na najpiękniejszą palmę

2019-04-16 19:58

Tadeusz Boniecki

Niedziela Palmowa w liturgii Kościoła Katolickiego to upamiętnienie tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Celebracja tego wydarzenia przetrwała do naszych czasów. Wierni przynoszą do świątyń symboliczne palmy. Artystyczne bogactwo w tworzeniu tych szczególnych „bukietów” w wielu parafiach i miejscowościach Polski przybrało charakter szlachetnej rywalizacji.

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego i Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Okszowie po raz pierwszy zorganizowały konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Ogłoszenie laureatów i rozdanie nagród odbyło się podczas Mszy św. sprawowanej 14 kwietnia w kościele parafialnym przez proboszcza ks. Andrzeja Serafińczuka. Wcześniej jednak, zgodnie z tradycją tego dnia, Ksiądz Proboszcz poświęcił nie tylko konkursowe palmy, ale również te przyniesione przez innych uczestników nabożeństwa. Odbyła się procesja wokół świątyni, niezwykle barwna poprzez niesione przez parafian pachnące wiosną wielkanocne palmy.

Reklama

Na konkurs wpłynęło 35 palm, wykonanych wspólnie przez poszczególne klasy, indywidualne dzieci i osoby dorosłe oraz rodziny. Komisja konkursowa w składzie: ks. Andrzej Serafińczuk, Jerzy Florek, Lucyna Głąb, Agnieszka Grzywaczewska i Eliza Orzeszko-Nowosad dokonała oceny prac pod względem pomysłowości i inwencji twórczej. Przy ocenie brała pod uwagę również zgodność z regulaminem konkursu oraz dobór materiałów, estetykę wykonania i samodzielność. Po obejrzeniu wszystkich palm komisja postanowiła przyznać kolejne miejsca poszczególnym klasom (I miejsce klasa 3, II miejsce klasa 1B i klasa 4B, III miejsce klasa 8B; wyróżnienie otrzymała klasa 7), a także indywidualnym uczestnikom. Wśród uczniów najlepszymi okazali się: Maja Bukowska, Milena Kozieł, Mateusz Burak, Gracjan Łobaczuk, Gabriela Danak i Julia Żuk. W kategorii rodzin i osób dorosłych nagrody otrzymali: Julia i Elżbieta Wereda, Wiesława Siczek, Jolanta Szybista oraz Karolina, Anna i Jadwiga Włodarczyk; wyróżnienie otrzymała wspólnota Legion Maryi. - Mam nadzieję, że zorganizowany przez parafię i miejscową szkołę konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną stanie się naszą lokalną tradycją, która łączy rodziny i pokolenia - mówił ks. Andrzej Serafińczuk.

Tagi:
palma wielkanocna

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Szkoły Papieskie na Jasnej Górze

Szkoły Papieskie na Jasnej Górze

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Święto Patronki śląskiej ziemi

Święto Patronki śląskiej ziemi

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem