"Jan Paweł II miał takie życzenie, żeby Jego osobę upamiętniać nie tylko przez kamienne pomniki, ale bardzo się cieszył z upamiętniania przez takie pomniki, które mają ścisły związek z dobrem człowieka. Taką instytucją jest na pewno szpital i dlatego z pewnością się cieszy z tego faktu, że ten znany w Polsce szpital nosi jego imię. Myślę, że z nieba spogląda na wszystkie działania tego szpitala i wyprasza błogosławieństwo" - dodał hierarcha.
Biskup świdnicki poświęcił 13 maja nowo otwartą pracownię hemodynamiki i elektrofizjologii w Specjalistycznym Centrum Medycznym im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju. W wydarzeniu uczestniczył Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Szpital, w którym jesteśmy ma imię św. Jana Pawła II. Dzisiaj jest szczególny dzień związany z papieżem Polakiem. Przypomnę, że dzień dzisiejszy dla nas katolików ma dwa szczególne historyczne odniesienia. Pierwsze do roku 1917. 102 lata temu w Fatimie po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Trójce pastuszków: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji - przypomniał biskup.
Reklama
Pasterz świdnicki mówił również o drugim odniesieniu do roku 1981. - 38 lat temu na placu św. Piotra miał miejsce zamach na życie Ojca Świętego. Papież miał świadomość, że zawdzięcza swoje ocalenie Matce Bożej fatimskiej, dlatego leżąc w szpitalu dokładniej zapoznał się z dokumentacją objawień fatimskich i uświadomił sobie, że Maryja przepowiedziała ten zamach.
Podczas wydarzenia podkreślano, że szpital cieszy się dobrą opinią w regionie. - Trzeba się cieszyć, że na terenie miasta jest taki szpital jak nasz. Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej nie muszą jeździć do Wrocławia, gdzie okres oczekiwania na zabieg jest dłuższy - mówiła prezes zarządu spółki Renata Jażdż-Zaleska.
Specjalistyczne Centrum Medyczne im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju powstało w 2005 r. Pierwszych pacjentów szpital przyjął do Oddziału Chorób Wewnętrznych. W dalszej kolejności uruchomiono Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Oddział Chirurgii Plastycznej.