Reklama

Anna Majowicz
Spotkania poprowadzi Małgorzata Piszczek, botanik i architekt krajobrazu

Wrocławskie Spacery w Zieleni

2019-05-17 17:53

Anna Majowicz

We Wrocławiu rusza cykl niedzielnych spacerów z przewodnikiem, podczas których mieszkańcy miasta poznają różnorodność jego krajobrazów.

- ,,Wrocławskie Spacery z Zielenią” to nowa inicjatywa, w ramach której chcemy pokazać wrocławianom zieloną przestrzeń, czyli parki i lasy miasta, ale także ciekawe miejsca, które zapewne wielu mieszkańców jeszcze nie odkryło. Mam tu na myśli chociażby pola irygacyjne, czy Ślęzoujście – mówi Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia.

Jak zaznacza dyrektor Biura Ochrony Przyrody i Klimatu Mariola Apanel, głównym celem akcji jest przedstawienie wrocławianom różnych form ochrony przyrody. – Chcemy pokazać jak ważna jest zieleń we Wrocławiu, jak jest jej dużo i że jest bioróżnorodna. Naszym zadaniem jest informowanie o tym, w jaki sposób można ją chronić – mówi Mariola Apanel.

Bogactwo Wrocławia, mieszkańcy miasta odkrywać będą w 6 cyklach wędrownych, które odbywać się będą od maja do października, w wybrane niedziele, zawsze o godz. 11.00. Spotkania poprowadzi Małgorzata Piszczek, botanik i architekt krajobrazu. - Na pierwszy spacer wybraliśmy Park Grabiszyński, ponieważ jest interesujący nie tylko ze względu na swoją historię, ale również ze względu na bioróżnorodność – mówi Małgorzata Piszczek. – To modelowy przykład prowadzenia parku w mieście – dodaje.

Reklama

Zobacz zdjęcia: Wrocławskie Spacery w Zieleni

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa najmłodszych mieszkańców miasta. – Podczas spaceru odbędą się różne konkursy z nagrodami, quizy i zabawy. Każde dziecko po spacerze otrzyma od nas książeczkę o ptakach znajdujących się w mieście. Wszystko po to, by wynieść z nich jak najwięcej – zaznacza Mariola Apanel.

Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę, tj. 19 maja. Serdecznie zapraszamy! 

Harmonogram ,,Wrocławskich Spacerów w Zieleni” na stronie: www.wroclaw.pl/srodowisko

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Caritas

Caritas

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem