Reklama

Anna Majowicz
Spotkania poprowadzi Małgorzata Piszczek, botanik i architekt krajobrazu

Wrocławskie Spacery w Zieleni

2019-05-17 17:53

Anna Majowicz

We Wrocławiu rusza cykl niedzielnych spacerów z przewodnikiem, podczas których mieszkańcy miasta poznają różnorodność jego krajobrazów.

- ,,Wrocławskie Spacery z Zielenią” to nowa inicjatywa, w ramach której chcemy pokazać wrocławianom zieloną przestrzeń, czyli parki i lasy miasta, ale także ciekawe miejsca, które zapewne wielu mieszkańców jeszcze nie odkryło. Mam tu na myśli chociażby pola irygacyjne, czy Ślęzoujście – mówi Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia.

Jak zaznacza dyrektor Biura Ochrony Przyrody i Klimatu Mariola Apanel, głównym celem akcji jest przedstawienie wrocławianom różnych form ochrony przyrody. – Chcemy pokazać jak ważna jest zieleń we Wrocławiu, jak jest jej dużo i że jest bioróżnorodna. Naszym zadaniem jest informowanie o tym, w jaki sposób można ją chronić – mówi Mariola Apanel.

Bogactwo Wrocławia, mieszkańcy miasta odkrywać będą w 6 cyklach wędrownych, które odbywać się będą od maja do października, w wybrane niedziele, zawsze o godz. 11.00. Spotkania poprowadzi Małgorzata Piszczek, botanik i architekt krajobrazu. - Na pierwszy spacer wybraliśmy Park Grabiszyński, ponieważ jest interesujący nie tylko ze względu na swoją historię, ale również ze względu na bioróżnorodność – mówi Małgorzata Piszczek. – To modelowy przykład prowadzenia parku w mieście – dodaje.

Reklama

Zobacz zdjęcia: Wrocławskie Spacery w Zieleni

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa najmłodszych mieszkańców miasta. – Podczas spaceru odbędą się różne konkursy z nagrodami, quizy i zabawy. Każde dziecko po spacerze otrzyma od nas książeczkę o ptakach znajdujących się w mieście. Wszystko po to, by wynieść z nich jak najwięcej – zaznacza Mariola Apanel.

Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę, tj. 19 maja. Serdecznie zapraszamy! 

Harmonogram ,,Wrocławskich Spacerów w Zieleni” na stronie: www.wroclaw.pl/srodowisko

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

Festyn u ks. Andrzeja Soboty

Festyn u ks. Andrzeja Soboty

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Myszków z Niedzielą

Myszków z Niedzielą

Mężczyźni z całej Polski w oblężeniu Jasnej Góry (II)

Mężczyźni z całej Polski w oblężeniu Jasnej Góry (II)

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem