Reklama

Zdrowie

Nie daj się zaskoczyć rakowi - skorzystaj z bezpłatnych konsultacji!

Alex E. Proimos / Foter.com / CC BY

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z inicjatywy Fundacji Sanitas w Gdańsku prowadzona jest akcja „Dbaj o skórę, daj się zbadać”, w ramach której w Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas prowadzone są bezpłatne konsultacje z zakresu dermatochirurgii. Inicjatywa Fundacji Santas pozwoli zarówno na zwiększenie wiedzy pacjentów o nowoczesnych metodach leczenia chorób skóry jak również znacznie ułatwi dostęp do tych metod na polskim rynku medycznym. Rejestracja pacjentów prowadzona będzie do 22 marca 2013 roku.

Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas w Gdańsku, które swoją działalność rozpoczęło w 2012 roku, wdrożyło w ramach świadczonych usług metodę leczenia nowotworów skóry zwaną „powolnym Mohsem” lub „trójwymiarową histologią”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Powolny Mohs” to zmodyfikowana przez profesora Helmuta Breuningera z Kliniki Dermatochirurgii Uniwersytetu w Tybindze, metoda Mohsa. Jej skuteczność w leczeniu nowotworów skóry sięga niemal 100 procent, a ryzyko wznowy w porównaniu do stosowanej często w Polsce metody szerokiego wycięcia zostało znacznie zmniejszone.

Reklama

Zmodyfikowaną przez profesora H. Breuningera metoda Mohsa charakteryzuje również dbałość o zachowanie walorów estetycznych skóry. Szczególnie wskazana jest ona przy leczeniu zmian zlokalizowanych w miejscach, gdzie konieczne jest ich jak najbardziej oszczędne usunięcie (palce, powieki, nos, narządy płciowe). Dzięki współpracy Centrum Sanitas z prof. H. Breuningerem, będzie on bezpośrednio zaangażowany w pracę kliniki i prowadzone operacje.

Działania Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas wspiera Fundacja Sanitas powołana z inicjatywy senatora RP Grzegorza Biereckiego w celu ułatwienia pacjentom w Polsce dostępu do usług medycznych.

Rejestracja prowadzona będzie w godzinach: 8:00 – 20:00 pod numerem telefonu: 58 785 85 55.

Pełna lista usług świadczonych przez Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas dostępna jest na stronie www.centrumsanitas.pl .

Pytania dotyczące akcji uprzejmie proszę kierować na adres: michal.szalapski@apella.com.pl

Więcej o metodzie Mohsa w rozmowie z Agnieszką Raro z Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas

Co szczególnego jest w metodzie Mohsa, że zachęcacie pacjentów do skorzystania z niej?

Metoda Mohsa pozwala na uzyskanie najwyższych wskaźników wyleczalności w przypadku nowotworów skóry, przy jednoczesnej redukcji ubytku zdrowej tkanki. Szczególnie wskazana jest do leczenia nowotworów umiejscowionych w obszarach , gdzie konieczne jest zachowanie walorów estetycznych, jak choćby okolice oczu, uszu czy palców. Dotychczas, zmodyfikowana przez prof. Breuningera metoda, była w Polsce niedostępna.

Jakie są wskazania do stosowania tej metody?

Reklama

Wskazania do stosowania chirurgii z użyciem metody trójwymiarowej histologii opracowanej przez prof. Breuningera to przede wszystkim: guzy wielkości powyżej 2 cm, guzy w lokalizacji wysokiego ryzyka wznowy (okolica oczodołu, nosa, uszu czy ust), guzy należące do podtypów agresywnych histologicznie takich jak: rak podstawnokomórkowy, twardzinopodobny lub bardzo zaawansowany rak kolczystokomórkowy, włókniakomięsak guzowaty skóry (Dermatofibrosarcomaprotuberans - DFSP), rak z komórek Merkela (MCC), niektóre podtypy czerniaka złośliwego - plama soczewicowata złośliwa (LMM), czerniak umiejscowiony na kończynach wychodzący z plam soczewicowatych (czerniak akralny - ALM), zmiany zlokalizowane w miejscach gdzie konieczne jest ich jak najbardziej oszczędne wycięcie, guzy o niewyraźnych klinicznych granicach, nawrotowe raki skóry.

Kontakt z prof. Breuningerem to zasługa m.in. Fundacji Sanitas. Jak Fundacja wspiera działania centrum?

Dzięki Fundacji Sanitas, wdrażana jest na polskim rynku medycznym, udoskonalona przez prof. Helmuta Breuningera metoda Mohsa, zwaną trójwymiarową histologią bądź „powolnym Mohsem”, która umożliwia skuteczne leczenie nowotworów skóry. Przy wsparciu Fundatorów, specjaliści Centrum - doktor Wyrzykowski czy doktor Wiejek, mieli okazję szkolić się w Tybindze, u prof. Breuningera w zakresie stosowania metody Mohsa w leczeniu nowotworów skóry.

Skąd zaangażowanie Centrum i Fundacji Sanitas w walkę z rakiem skóry?

Reklama

Historia, mówiąc kolokwialnie, z życia wzięta. Senator Grzegorz Bierecki, sam zmagał się z nowotworem, którego w Polsce wyleczyć się nie udawało. Trafił do kliniki uniwersytetu w Tybindze, a stosowana przez prof. Breuningera technika zwana trójwymiarową histologią, czy też „powolnym Mohsem”, pozwoliła mu wrócić do zdrowia. Po tym doświadczeniu, Grzegorz Bierecki podjął starania o zapewnienie pacjentom także w Polsce nowoczesnych metod leczenia nowotworów skóry. Ale pamiętajmy, że Centrum Sanitas to, obok ośrodka zajmującego się leczeniem nowotworów skóry, także placówka dysponująca gronem specjalistów z różnych dziedzin. W Centrum przeprowadzono już zabiegi z zakresu urologii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej czy zabiegi ortopedyczne. Współpracują z nami między innymi: endokrynolog Anna Lewczuk, ortopeda Wiktor Szandorowski, urolodzy Wojciech Narożański i Robert Gis, radiolog - Janusz Dębski, chirurdzy dziecięcy Dariusz Wyrzykowski i Jacek Wiejek, laryngolog Piotr Zaorski oraz profesorowie Piotr Czauderna - chirurg dziecięcy i Bogusław Baczkowski - chirurg ręki.

Wracając do akcji prowadzonej przez Fundację Sanitas i Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas, jakie konkretnie badania prowadzone będą w jej ramach?

Akcja obejmuje konsultacje w Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas i spotkania z chirurgiem szkolonym w prowadzeniu zabiegów metodą Mohsa. W razie potrzeby, konsultacje zostaną uzupełnione o pomoc onkologa.

Kto może wziąć udział w akcji?

Każdy, kto do 22 marca zarejestruje się pod numerem (58) 785 85 55.

Podziel się:

Oceń:

2013-03-15 14:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Nowe centrum dydaktyczne

W dniu otwarcia centrum

Piotr Lorenc

W dniu otwarcia centrum

Więcej ...

Najczęstsza przyczyna śmierci w 2024 r.? Aborcja

2025-01-03 21:08

Adobe Stock

Aborcja to wiodąca przyczyna śmierci na świecie. W 2024 r. zamordowano łącznie ok. 45,1 miliona dzieci nienarodzonych – podaje Worldometer. Dla porównania: z powodu raka na świecie zmarło w tym samym czasie 8,2 miliona osób, 1,7 miliona z powodu AIDS, a 1,1 miliona ludzi popełniło samobójstwo. Ofiar wypadków tym samym okresie było 1,35 miliona. A licznik nie przestaje tykać. Jeśli spojrzeć na dane, które aktualizowane są na bieżąco, to w tym roku zamordowano już ok. 185 tysięcy dzieci nienarodzonych!

Więcej ...

Orszak w Łodzi z rozmachem: Korpo-Herod, 1000 małych aktorów i 10 tysięcy widzów

2025-01-04 07:00
Orszak Trzech Króli w Łodzik

Piotr Drzewiecki

Orszak Trzech Króli w Łodzik

Korpo-Herod, trzej królowie z dalekich krajów i 7 scen z minispektaklami nawiązującymi do biblijnych wydarzeń - tak ma wyglądać tegoroczny Orszak Trzech Króli w Łodzi, 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego. Orszak przejdzie nową trasą, by w katedrze uczestnicy mogli kolędować z zespołem Pectus.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Dariusza Tuszyńskiego

Aspekty

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Dariusza Tuszyńskiego

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Martwy noworodek znaleziony w Oknie Życia

Kościół

Martwy noworodek znaleziony w Oknie Życia

Laptopy dla nauczycieli, w tym dla nauczycieli religii

Wiadomości

Laptopy dla nauczycieli, w tym dla nauczycieli religii

Zmarł ks. Dariusz Tuszyński

Aspekty

Zmarł ks. Dariusz Tuszyński

11 stycznia 2025 r. wejdą w życie zmiany w prawie...

Wiadomości

11 stycznia 2025 r. wejdą w życie zmiany w prawie...

Małopolskie: Znaleziono ciało proboszcza na plebanii

Kościół

Małopolskie: Znaleziono ciało proboszcza na plebanii

Watykan: półnaga Ukrainka próbowała zniszczyć...

Wiadomości

Watykan: półnaga Ukrainka próbowała zniszczyć...

Kard. Dziwisz kategorycznie dementuje fałszywe oskarżenia

Kościół

Kard. Dziwisz kategorycznie dementuje fałszywe oskarżenia