Kamil Stoch znowu pierwszy!

Kamil Stoch

Bjoertvedt [CC-BY-SA-3.0], Wikimedia Commons

Kamil Stoch

Kamil Stoch wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim.
Polski skoczek zajmował trzecie miejsce po pierwszej serii. W serii finałowej po fenomenalnym skoku, najdłuższym w całych zawodach - na odległość 140 m, objął prowadzenie, które utrzymał do końca zawodów. Dzięki zwycięstwu Polak, zajmujący 5. miejsce w Pucharze Świata, przesunął się na 3. pozycję, wyprzedzając zarówno Norwega Andersa Jacobsena, jak i Niemca Severina Freunda, którzy zajęli odpowiednio 8. i 10. miejsce w konkursie.
Piotr Żyła uplasował się na 9. miejscu, Dawid Kubacki był 17., Maciej Kot 24., a Stefan Hula zajął 29. miejsce.

0 0
2013-03-15 18:36

Kibice Korony Kielce wesprą akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”

PolandMFA / Foter.com / CC BY-ND

Wielkopostna droga bezdomnych z okolic Watykanu

2024-03-27 17:23

Adobe.Stock

Z misją zaniesienia nie tylko wsparcia materialnego, ale i Słowa Bożego wyszły do bezdomnych mieszkających w okolicach Placu św. Piotra siostry klaretynki. Z przesłaniem zapowiadającym radość Wielkanocy wyruszyły w miejsca, gdzie ludzie wielu narodowości żyją często na kartonach, pozbawieni jakiejkolwiek nadziei. Na progu Wielkiego Tygodnia misjonarki zorganizowały dla ubogich, bezdomnych i samotnych nabożeństwo pokutne, z możliwością przystąpienia do spowiedzi.

Bp Piotrowski: w czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus uświadomił uczniom punkt wyjścia do ich misji

2024-03-28 16:15