Reklama

Wspólnota LEDNICA 2000

Otwarcie Pól Lednickich

2019-06-01 13:03

Biuro Prasowe Lednica 2000

Każdy otrzymał od nas symbole tegorocznego Spotkania:

Wspólnota LEDNICA 2000

PIECZĘĆ

Używana od najwcześniejszych czasów jako sposób uwierzytelniania dokumentów i potwierdzenia własności. Przypomni Ci o tym, że wszyscy zostaliśmy opieczętowani Duchem Świętym w sakramencie chrztu oraz bierzmowania. W tym momencie Bóg zawarł przymierze z każdym z nas jako wyraz bezgranicznej miłości, a zostało ono wypełnione w Jezusie Chrystusie przez śmierć na krzyżu.

Milena Szymczak

RACHUNEK SUMIENIA

Reklama

Pragniemy obdarować uczestników praktycznym przewodnikiem w drodze do sakramentu pokuty i pojednania. Mamy nadzieję, że pomoże on w spotkaniu z miłosiernym Bogiem, który podczas spowiedzi mówi do nas „Wiesz, że Cię kocham”.

Milena Szymczak

Księżą w tym roku otrzymają:

STUŁĘ

Księża są ważnym pośrednikami pomiędzy nami a Panem Bogiem. Mają oni reprezentować Pana Jezusa na Ziemi, dlatego chcemy podarować im stuły: symbol spowiedzi, symbol tego spotkania, które się rodzi pomiędzy młodymi ludźmi a księżmi.

Milena Szymczak

Dla sióstr w tym roku przygotowaliśmy:

KAGANEK

Na obrazie Powołanie św. Mateusza, Caravaggio posługuje się światłem, które wprowadza z nieznanej widzowi strony. To światło to łaska i miłość Boga, które opromienia Mateusza, celnika, gdy ten tkwi jeszcze w swoim grzechu. Siostry, które podczas tegorocznego Spotkania pójdą w sektory, by powtórzyć z uczestnikami scenę powołania Mateusza, staną się owym światłem, znakiem miłości Chrystusa. Poprzez ten symbol, który będziemy rozdawać siostrom, chcielibyśmy przypomnieć również im samym o tej właśnie miłości i łasce, które Bóg nieustannie im daje, mówiąc każdej z nich: „Wiesz, że Cię kocham”.

Milena Szymczak
Wspólnota LEDNICA 2000


CO MIĘDZY INNYMI CZEKA NA PIELGRZYMÓW NA POLACH:

POLE SPOWIEDZI

O godz. 9 księża rozpoczęli spowiadanie młodych na tyłach pola.

KAPLICA ADORACJI

W ciągu całego Spotkania będzie można udać się do kaplicy Adoracji na tyłach pola, by adorować Jezusa.

EWANGELIZATORZY

Na tyłach pola są też obecni ewangelizatorzy, którzy przez całe Spotkanie będą posługiwać wśród pielgrzymów.

Tagi:
Lednica

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Generał Salezjanów w Łodzi

Generał Salezjanów w Łodzi

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem