O "minutę dla pokoju" zaapelował Franciszek na zakończenie audiencji ogólnej 5 czerwca na Placu św. Piotra w Watykanie. Zwracając się po włosku do zgromadzonych tam pielgrzymów przypomniał, że w najbliższą sobotę 8 bm. przypada piąta rocznica spotkania w Watykanie prezydentów Izraela i Palestyny z nim i patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. I z tej okazji wezwał wierzących i niewierzących do poświęcenia o godzinie 13 "minuty dla pokoju". Podziękował Międzynarodowej Akcji Katolickiej za promowanie tej inicjatywy.
W najbliższą sobotę 8 czerwca wypadnie piąta rocznica spotkania tu, w Watykanie, prezydentów Izraela i Palestyny ze mną i patriarchą Bartłomiejem. O godz. 13 jesteśmy zaproszeni do poświęcenia “minuty dla pokoju” - modlitwy dla wierzących; refleksji dla tych, którzy nie wierzą: wszyscy razem o świat bardziej braterski. Dziękuję Międzynarodowej Akcji Katolickiej, która wspiera tę inicjatywę.
Argentyna: Franciszek będzie miał „swój” stadion w Buenos Aires
kg (KAI) / Buenos Aires
Paulina Krzyżak/episkopat.pl
Nowy stadion na 42 tys. widzów, którego budowa rozpocznie się wkrótce w dzielnicy Buenos Aires – Boedo, będzie nosił imię papieża Franciszka. Zapowiedział to Matías Lammens, prezes klubu San Lorenzo de Almagro, który będzie właścicielem obiektu i którego wielkim kibicem jest od wielu lat obecny następca św. Piotra.
Bp Długosz: miłosierdzie nie oznacza, że mamy otwierać drzwi przed wszystkimi nielegalnymi emigrantami
2025-07-12 14:50
Red.
yt.com/zrzut ekranu
Bp Antoni Długosz podczas Apelu Jasnogórskiego 11 lipca 2025 r.
„Matko Boża, Ty wiesz, że Polacy zdali egzamin, kiedy trzeba było otworzyć drzwi dla milionów uciekających Ukraińców. A w imię miłości bliźniego potrafili zapłacić najwyższą cenę za pomoc Żydom” – powiedział biskup Antoni Długosz podczas Apelu Jasnogórskiego 11 lipca 2025.
Poradnik katolika na wakacjach, czyli jak przeżyć urlop „po Bożemu”
2025-07-12 20:28
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Karol Porwich/Niedziela
Lepiej uczestniczyć we Mszy św. w języku, którego się nie rozumie, czy połączyć się ze swoją parafią poprzez transmisję? Co jeśli tam, gdzie spędza się urlop, nie ma możliwości udziału w Eucharystii i czy poza Polską obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych? Na te i inne pytania poszukujemy odpowiedzi z ks. dr. Stanisławem Szczepańcem.