Reklama

Modlitwa

Gimnazjalista promuje Dzieło Modlitwy za papieża Franciszka

ARCHIWUM RODZINY

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Proszę was o modlitwę do Pana, prosząc o błogosławieństwo dla mnie” - te słowa, które wypowiedział papież Franciszek 13 marca do wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra, szybko obiegły świat.

Na prośbę Ojca Świętego odpowiedział Adam Kopiński, uczeń II klasy Gimnazjum nr 11 w Częstochowie, a zarazem lektor w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Gnaszynie, i założył specjalną stronę internetową „Dzieło Modlitwy za papieża Franciszka”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na stronie znajduje się m. in. kalendarz modlitwy, gdzie pod każdy może wybrać swój dzień, w którym będzie modlił się za papieża Franciszka. - Gdy usłyszałem słowa z prośbą o modlitwę, czułem przynaglenie Ducha Świętego, aby wyjść naprzeciw wezwaniu nowego Papieża - mówi 15-letni Adam.

„Kilka dni nosiłem w sercu te słowa, a potem wpadłem na pomysł, aby uruchomić specjalną stronę internetową pod nazwą Dzieło Modlitwy za papieża Franciszka”- dodaje gimnazjalista.

W tym duchowym przedsięwzięciu chodzi o zebranie grupy osób, z których każda w zadeklarowanym dniu miesiąca będzie się modliła w intencji Ojca Świętego - podkreśla Adam Kopiński.

Podziel się:

Oceń:

2013-03-26 14:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papież do Ormian: mamy obowiązek pamięci o tragicznych wydarzeniach przeszłości

Grzegorz Gałązka

Na konieczność pamięci o tragicznych wydarzeniach dziejów, w tym o ludobójstwie, którego przed stu laty dokonano na Ormianach, zwrócił uwagę Franciszek na początku Mszy św. sprawowanej z tej okazji 12 kwietnia w bazylice watykańskiej.

Więcej ...

Warszawa: dominikanie o bezzasadnym najściu na klasztor w Lublinie

2025-06-20 14:54

Red.

Decyzję prokuratury, która bezzasadnie zleciła przeszukanie klasztoru, odbieramy jako dotkliwe naruszenie naszego poczucia bezpieczeństwa. Jednocześnie mamy nadzieję, że podobna sytuacja nie wydarzy się w przyszłości - stwierdza w imieniu Polskiej Prowincji Dominikanów o. Szymon Popławski. 9 czerwca 2025 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy - Mokotowa w Warszawie stwierdził, że decyzja prokuratury o postanowieniu przeszukania była niezasadna. 19 grudnia 2024 r. policja na podstawie polecenia Prokuratury Krajowej przeszukała klasztor w Lublinie w poszukiwaniu p. Marcina Romanowskiego.

Więcej ...

Andrychów: koronacja papieskimi koronami obrazu Pani Andrychowskiej

2025-06-21 18:56

Diecezja bielsko-żywiecka

- Jesteśmy uczestnikami ważnej uroczystości, w czasie której ukoronowany zostanie obraz Matki Bożej Różańcowej, zwanej też Panią Andrychowską - powiedział bp Roman Pindel podczas historycznej koronacji wizerunku Maryi w Andrychowie. Uroczystość, która odbyła się 21 czerwca, zgromadziła na placu Mickiewicza tysiące wiernych, duchowieństwo oraz przedstawicieli lokalnych wspólnot i władz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wiara

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

W Boże Ciało doszło do profanacji Najświętszego...

Kościół

W Boże Ciało doszło do profanacji Najświętszego...

Do pracy wśród Polonii wyjedzie w tym roku dziewięciu...

Kościół

Do pracy wśród Polonii wyjedzie w tym roku dziewięciu...

Komunia święta bez świętej spowiedzi?

Wiara

Komunia święta bez świętej spowiedzi?

Rocznica drugiego objawienia w Fatimie: Ważniejsza treść...

Wiara

Rocznica drugiego objawienia w Fatimie: Ważniejsza treść...

NA ŻYWO: Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2025

Kościół

NA ŻYWO: Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2025

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Na drodze do budowy ekspresówki stanęła kapliczka. Co...

W wolnej chwili

Na drodze do budowy ekspresówki stanęła kapliczka. Co...

Nie ma średniej bez religii – trwa walka o respektowanie...

Wiadomości

Nie ma średniej bez religii – trwa walka o respektowanie...