Reklama

Zielona Góra

PR dla studentów

Warsztaty public relations zorganizował 18 lutego w Zielonej Górze Lubuski Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Warsztaty przeznaczone były przede wszystkim dla studentów skupionych w stowarzyszeniu i w zielonogórskich duszpasterstwach akademickich.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Zgłosiło się ponad 40 osób. Ze względów technicznych musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników - tłumaczy Zbigniew Żołądziejewski, prezes oddziału. - Z pewnością zorganizujemy kolejne szkolenia.
Warsztaty prowadziła wrocławska firma zajmująca się doradztwem psychologicznym.
- Public relations to sztuka budowania wizerunku - tłumaczy Jolanta Smolak, prowadząca warsztaty. - Można budować wizerunek firmy, organizacji, ale także wizerunek własny. Tego chcemy nauczyć uczestników.
- To spotkanie jest pierwszą częścią cyklu. Dziś pracujemy nad kompetencjami interpersonalnymi, tzn. nad komunikacją i sztuką prezentacji samego siebie. Na kolejnych szkoleniach zajmiemy się umiejętnością pisania projektów - dodaje współprowadząca szkolenie Małgorzata Skoblińska.
Imprezę sfinansowało stowarzyszenie. Studenci wnosili symboliczną opłatę w wysokości piętnastu złotych.
- Nie spotkałem się z podobną propozycją gdziekolwiek indziej w Zielonej Górze - mówi jeden z uczestników warsztatów, student politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim.
- Chodzi nie tylko o to, aby młody człowiek umiał np. współpracować z mediami czy zaprezentować siebie. Chcemy przede wszystkim pobudzać do aktywności - tłumaczy cel imprezy Z. Żołądziejewski.
Zielonogórskie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” nie po raz pierwszy organizowało szkolenia z zakresu PR. - W jego siedzibie prowadziliśmy warsztaty dla radnych - wspomina J. Smolak.
- Pierwsze warsztaty PR organizowaliśmy już dziesięć lat temu - mówi Z. Żołądziejewski. - Wtedy były one skierowane do dorosłych, teraz kierujemy się w stronę młodzieży.
W Polsce Stowarzyszenie „Civitas Christiana” (wcześniej PAX) działa od 1993 r. Ma szesnaście oddziałów, a w 1997 r. Prymas Polski kard. Józef Glemp przyznał mu status stowarzyszenia katolickiego. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej stowarzyszenie obecne jest od początku.
- Obecnie w Oddziale Lubuskim istnieją trzy ośrodki: w Zielonej Górze, we Wschowie i w Żarach. Planujemy reaktywować ośrodek gorzowski - wyjaśnia Z. Żołądziejewski.
„Civitas Christiana” jest ogólnopolską organizacją katolików świeckich. Jej cele to m.in.: formacja chrześcijańska, przygotowywanie katolików do udziału w życiu społecznym, upowszechnianie nauki społecznej Kościoła, podejmowanie inicjatyw obywatelskich, ochrona tożsamości kultury polskiej i suwerenności narodowej w jednoczącej się Europie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2006-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Jakie były najważniejsze wydarzenia kościelne w 2025 roku? Podsumowanie

2025-12-29 07:17

Bożena Sztajner/archiwum Niedzieli

Rok Jubileuszowy 2025 przeżywany pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”, śmierć papieża Franciszka i wybór papieża Leona XIV – to główne wydarzenia kończącego się roku 2025, który podsumowuje rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Więcej ...

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard. Grzegorza Rysia

2025-12-27 15:05
Ks. Łukasz Jachymiak, osobisty sekretarz kard. Grzegorza Rysia

Archidiecezja Krakowska

Ks. Łukasz Jachymiak, osobisty sekretarz kard. Grzegorza Rysia

Kard. Grzegorz Ryś mianował swoim osobistym sekretarzem ks. Łukasza Jachymiaka. 36-letni kapłan był wcześniej m.in. wikariuszem parafii katedralnej na Wawelu i dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie.

Więcej ...

Po pożarze kościół w Lublinie grozi zawaleniem. Będzie rozbiórka?

2025-12-29 18:37

Archidiecezja Lubelska/Małgorzata Oroń

Po pożarze poddasza i dachu kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kunickiego w Lublinie świątynia grozi zawaleniem – podał w poniedziałek nadzór budowlany. Świątynia ma zostać wyłączona z użytkowania. Proboszcz zapowiedział jej przebudowę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Po pożarze kościół w Lublinie grozi zawaleniem. Będzie...

Kościół

Po pożarze kościół w Lublinie grozi zawaleniem. Będzie...

Kard. Ryś przeprowadził zmiany w kurii krakowskiej. Ks....

Kościół

Kard. Ryś przeprowadził zmiany w kurii krakowskiej. Ks....

„Brat” to najpierw ktoś bliski we wspólnocie, ten,...

Wiara

„Brat” to najpierw ktoś bliski we wspólnocie, ten,...

Przeżył radykalne nawrócenie i zmienił styl życia

Wiara

Przeżył radykalne nawrócenie i zmienił styl życia

Leon XIV wprowadza zmiany w uroczystościach Bożego...

Kościół

Leon XIV wprowadza zmiany w uroczystościach Bożego...

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard....

Kościół

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard....

Nowenna do Świętej Rodziny

Wiara

Nowenna do Świętej Rodziny

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Wiara

Nowenna do Dzieciątka Jezus